PlotX ($ PLOT): Umieszczanie rynków prognoz na łańcuchu bloków

PlotX pozwala ludziom nakreślić następny możliwy wynik i są nagradzani za prawidłowe przewidywania. Cała ta koncepcja wywodzi się z rynków prognoz. Oczekuje się, że rynki prognoz, takie jak zakłady sportowe, osiągną wycenę w Stanach Zjednoczonych w wysokości 155,49 miliardów dolarów do 2024 r. Rynki zostały również wsparte przez pojawienie się kasyn online i witryn bukmacherskich. W niektórych przypadkach więcej niż kilku graczy wykorzystało moc technologii blockchain, aby zapewnić przejrzystość na rynku, który był utrzymywany w tajemnicy i na nieuczciwych ustawieniach..

Wraz z rosnącą popularnością otwartego finansowania (OpFi), platformy oparte na blockchain pomagają użytkownikom przewidywać kierunek rynku i, podobnie jak na tradycyjnym rynku prognoz, są nagradzane, jeśli ich przewidywania są poprawne. PlotX jest jedną z takich platform.

Sprawdź mój wywiad z Ish Goelem, współzałożycielem PlotX:

tło: Kto stoi za PlotX?

Projekt żyje według popularnej mantry Abrahama Lincolna, że ​​przyszłość można przewidzieć tylko wizualizując ją w teraźniejszości. PlotX ma oddany zespół kierowany przez Ish Goel, Nitika Goel, Kartic Rakhra i Satheesh A. Ponadto bogate doświadczenie zespołu jest rozproszone w różnych sektorach.

Na przykład Ish Goel jest związany z Ethereum od 2016 roku i wygrał hackathon London Blockchain Week Hackathon w 2017 roku. W międzyczasie Nitika Goel kierowała rozwojem Nexus Mutual i była współzałożycielką GovBlocks. Kluczowymi partnerami PlotX są również GovBlocks, Matic i Venrai.

Zespół PlotXZespół PlotX

Co to jest PlotX?

Zbudowany na blockchainie Ethereum, PlotX to sieć, której celem jest uczynienie handlu zdecentralizowanymi finansami (DeFi) „prostym i przyjemnym!” napędzając rynek prognoz z myślą o traderach kryptowalut.

Sercem platformy jest zdecentralizowana aplikacja (Dapp), która umożliwia handlowcom walutami wirtualnymi prognozowanie przyszłości Bitcoin (BTC), Ether (ETH), między innymi kryptowalut, w trybie tygodniowym, dziennym i godzinowym. Projekt uwzględnia również zdecentralizowane platformy finansowe (DeFi), takie jak Uniswap, które wykorzystują model zautomatyzowanego animatora rynku.

W szczególności decyzja o dostarczeniu prognoz rynkowych bierze się skądś, tj. Problemy występujące w scentralizowanych platformach oferujących usługi predykcyjne. Główne problemy obejmują wysoki koszt korzystania z konwencjonalnych systemów, zapewnienie uczciwości i ryzyko kontrahenta.

Próbowałem, ale nie udało się, czas to zrobić ponownie

Chociaż tworzenie rynków predykcyjnych skoncentrowanych na kryptowalutach zostało wypróbowane w systemach zdecentralizowanych, czas nie nadszedł. Dlatego niewiele, jeśli w ogóle, nie widział adopcji.

Będąc platformą predykcyjną skoncentrowaną na DeFi, PlotX ma na celu zasilanie prognoz opartych na kryptografii przy użyciu technologii rozproszonych rejestrów. Umożliwia tworzenie rynku w łańcuchu za pomocą inteligentnych kontraktów. PlotX umożliwia eksplorację partycypacyjną za pomocą grywalizowanego doświadczenia, czerpiąc inspirację z hodowli plonów lub wydobywania płynności, tak jak jest to stosowane w protokołach DeFi.

Ponadto PlotX stara się zapewnić natychmiastowe nagrody, krótkie cykle rynkowe i zastosować mechanizm, który rozkłada ryzyko. Rozprzestrzenianie się ryzyka umożliwia użytkownikowi dostosowanie jego ekspozycji w celu złagodzenia strat wynikających z błędnych prognoz. Dzięki tej opcji użytkownicy tracą około 20% całkowitej stawki prognozy.

Platforma PlotXPlatforma PlotX

Jednak postawioną kwotę można dostosować tak, aby odzwierciedlała apetyt użytkowników na ryzyko, zaczynając od 1x, 2x, 3x, 4x i 5x. Pamiętaj, że im wyższe ryzyko, tym wyższa nagroda i potencjalna strata.

Zarządzanie na PlotX

Protokół wykorzystuje model zarządzania oparty na społeczności poprzez wykorzystanie zdecentralizowanej autonomicznej organizacji (DAO), która głosuje i inicjuje propozycje zmian w systemie.

Podejście to odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu zarządzania w łańcuchu na rynku prognoz opartym na łańcuchu bloków. Jednak w przypadku rozwiązywania sporów niezwiązanych z blockchain platforma ma radę doradczą. Zarząd nie ma żadnych praw do funduszy, a jego rola słabnie wraz z umacnianiem się społeczności.

Aby zasilić ten model, platforma odzwierciedla podejście zastosowane przez Nexus Mutual. Ponadto zawiera inteligentne kontrakty zbudowane w sieci GovBlocks w celu wzmocnienia zaangażowania społeczności.

Platforma wykorzystuje również inteligentne kontrakty, które umożliwiają edycję punktów decyzyjnych, posiadaczom tokenów zgłaszanie problemów, a także umożliwiają posiadaczom tokenów osiągnięcie porozumienia.

Składniki PlotX zdrowego protokołu prognozowania DeFi

W jaki sposób PlotX tworzy zdrowy protokół prognozowania DeFi? Dzieje się tak z powodu kilku funkcji protokołu PlotX w następujący sposób:

Tworzenie rynku – To obsługuje tworzenie przez sieć różnych par kryptowalut do przewidywania. Typowy rynek na platformie może brzmieć: „Jaka będzie cena ETH / BTC 17 października o 18:00 GMT”.

Pozycja rynkowa i ceny – Pozycja może wahać się od neutralnej, przez byczą, po niedźwiedzią, a wpływ na nią może mieć tylko doświadczenie użytkownika w zakresie handlu walutami cyfrowymi. ZA formuła służy do obliczania ceny pozycji w łańcuchu. Kursy ulegają zmianie w odniesieniu do udziału.

Kupowanie pozycji – Kupowanie na pozycji wymaga od użytkownika obstawienia kryptowalut, takich jak ETH. Użytkownik może wkupić się na więcej niż jedną pozycję w zależności od wysokości postawionego tokena, kwoty wymaganej dla każdej pozycji itp..

Handel pozycjami – Tutaj użytkownicy mogą handlować pozycjami w sposób zdecentralizowany i zamykać pozycje przed ich wygaśnięciem.

Rozliczenie rynkowe – Ceny zamknięcia są obliczane na podstawie danych dostarczonych przez rozproszone wyrocznie, takie jak Chainlink.

Roszczenia dotyczące nagród – Nagrody są przyznawane po zamknięciu rynku. Jednak dystrybucja nagród zostaje wstrzymana w przypadku sporu do czasu rozwiązania sporu. Jednak spór można podnieść tylko w okresie ochłodzenia, podanym po zamknięciu rynku.

Token PlotX Alpha i PlotX ($ PLOT) przypadki użycia

Alpha to wersja PlotX istniejąca w sieci testowej Ethereum Kovan. Chociaż system w dużej mierze wykorzystuje ETH podczas prognozowania, ma natywny token o nazwie PLOT. Token umożliwia:

· Prowizje P2P.

· Wydobywanie poleconych – istniejący użytkownicy mogą zapraszać znajomych i rodzinę i otrzymywać nagrody.

· Wydobywanie przez społeczność – przyciąganie większej liczby ludzi na platformę za pomocą zrzutów z powietrza do wydobywania.

· Wydobywanie gier – użytkownicy są nagradzani za obstawianie PLOT przed wzięciem udziału w prognozach rynkowych.

· Eksploracja ładu korporacyjnego – Siła głosów zależy od ilości postawionych SPOTKÓW.

· Wydobywanie płynności poprzez obstawianie.

Uruchomienie i umieszczenie na liście głównej sieci PlotX ($ PLOT)

13 października 2020 r. PlotX zostanie uruchomiony w sieci głównej Ethereum. Po uruchomieniu pary handlowe BTC / USD i ETH / USD będą dostępne dla użytkowników do przewidywania wykorzystania PLOT i ETH.

Tego samego dnia o godzinie 13:00 (UTC) jego natywny token PLOT będzie notowany na Uniswap.

Wniosek

Będąc protokołem nieupoważnionym, użytkownicy PlotX uzyskują dostęp do platformy za pomocą portfela MetaMask lub dowolnego portfela mobilnego. Użytkownicy sieci mogą również logować się przy użyciu swoich adresów e-mail. Muszą jednak zintegrować scentralizowane mosty finansowe, aby czerpać korzyści z rynku prognoz w świecie DeFi.

Zależność projektu od łańcucha blokowego Ethereum i tokena ETH umożliwia użytkownikom optymalną interakcję z protokołami OpFi, ponieważ większość z nich jest zbudowana w tym samym łańcuchu. W sytuacji, gdy rynki prognoz online zyskują na popularności w scentralizowanej przestrzeni, PlotX zapewnia doskonałą obsługę dla osób w zdecentralizowanym świecie.

Seria zdecentralizowanych finansów (DeFi): samouczki, przewodniki i nie tylko

Z treściami zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników, sprawdź naszą serię YouTube DeFi zawierającą samouczki na temat NIEZBĘDNYCH NARZĘDZI potrzebnych do handlu w przestrzeni DeFi, np. MetaMask i Uniswap. Oprócz głębokiego zagłębienia się w popularne tematy DeFi, takie jak Reef.finance ($ REEF) i Polkadot ($ DOT)

Seria DeFi w tej witrynie obejmuje również tematy, które nie są eksplorowane w YouTube. Aby zapoznać się z tym, czym jest DeFi, sprawdź Decentralized Finance (DeFi) Overview: Przewodnik po trendach HOTTEST w kryptowalutach

Samouczki i przewodniki dotyczące NIEZBĘDNYCH NARZĘDZI DEFI:

 • Przewodnik po MetaMask: Jak założyć konto? PLUS wskazówki i hacki dla zaawansowanych użytkowników
 • Recenzja i samouczek Uniswap: przewodnik dla początkujących oraz zaawansowane porady i wskazówki
 • Przewodnik i przegląd DEX surowicy
 • Wyjaśnienie SushiSwap ($ SUSHI)
 • 1inch Exchange, Mooniswap i Chi GasToken: ostateczna recenzja i przewodnik

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat innych konkretnych projektów DeFi, zapoznaj się z naszymi przewodnikami po tokenach DeFi. Oto niektóre z naszych najpopularniejszych przewodników:

 • AAVE (POŻYCZKA W DOLARACH)
 • Recenzja Ampleforth ($ AMPL): niezbędny przewodnik po tym protokole DeFi
 • Przewodnik ChainLink ($ LINK): Kluczowe ogniwo w przestrzeni DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Co to jest?
 • Przewodnik po finansach Curve ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): rewolucyjny dostawca płynności w łańcuchu
 • Linear Finance ($ LINA): Przyszłość syntetycznych platform wymiany?
 • Polkadot ($ DOT): Wszystko, co musisz wiedzieć o chińskim ulubieńcu DeFi
 • RAMP DeFi: W jaki sposób odblokowuje wartość postawionych aktywów?
 • Reef Finance ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Solana ($ SOL) wyjaśnił
 • Wykres ($ GRT) – kolejny poziom zdecentralizowanych aplikacji
 • Wyjaśnienie Trustswap ($ SWAP) – następna generacja transakcji DeFi
 • Yearn.Finance łączący ekosystem DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – Platforma pożyczkowa DeFi oparta na kredytach

Wkrótce pojawi się więcej filmów i artykułów w ramach naszej serii DeFi, więc koniecznie ZAPISZ SIĘ do naszego kanał Youtube i (na razie) DARMOWY cotygodniowy biuletyn dzięki czemu możesz być powiadamiany, gdy tylko się pojawią!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner