Inwestuj jak Peter Lynch – ekspert w doborze akcji

Jak inwestować jak Peter Lynch

Większość inwestycji Lyncha "zasady" są raczej łatwe do nauczenia.

Peter Lynch jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych inwestorów wszechczasów, Peter Lynch wydaje się mieć magiczny akcent, jeśli chodzi o rynek akcji. Jego osiągnięcie z lat 80., polegające na przekształceniu funduszu powierniczego Fidelity Magellan o wartości 20 milionów dolarów, w największy na świecie, oznacza, że ​​niektórzy uważają go nawet za lepszego niż Warren Buffet.

W rzeczywistości wskazówki udostępnione przez tego słynnego inwestora w niedawny artykuł w Telegraph z Richardem Evansem pokazać, że jego strategie inwestycyjne wcale nie są tak magiczne. Zamiast tego, orzeźwiająco przyziemna rada obejmuje "nigdy nie inwestuj w żadne pomysły, których nie możesz zilustrować kredką" i "inwestuj w to, co wiesz". Innymi słowy, koncentruje się na praktycznym, ugruntowanym podejściu do rynków.

Intrygujące jest to, że Lynch twierdzi, że wiele swoich najlepszych pomysłów wyciągnął z biurka. Zamiast tego czerpie inspirację w domu, w galeriach handlowych czy nawet w sieciach fast foodów. Na przykład zainspirował go do zainwestowania w Dunkin ‘Donuts tylko dlatego, że tak bardzo kochał kawę. To powiedziawszy, nie opiera decyzji inwestycyjnych wyłącznie na tych pozaszkolnych spostrzeżeniach – są one raczej katalizatorem dla niego podejmowania dogłębnych, dogłębnych badań nad przedmiotowymi firmami..

Jest też więcej niż chętny do dzielenia się swoją wiedzą z początkującymi. Popularne książki Lyncha obejmują "Jeden na Wall Street", gdzie doradza amatorom, jak pokonać zawodowców, oraz "Naucz się zarabiać", gdzie podziela podstawowe zasady giełdy, o których, jak twierdzi, wielu doświadczonych inwestorów nawet nie wie.

Oto kilka wskazówek, jak mądrze inwestować, tak jak Peter Lynch:

Unikaj dwóch najczęściej popełnianych błędów

unikaj najczęściej popełnianych błędów, porady inwestycyjne Petera Lyncha

Według Lyncha, inwestorzy często popełniają dwa duże błędy. Pierwsza to zbyt wysoka cena za szybko rozwijającą się firmę. Wyjaśnia, że ​​to dlatego "wspaniała branża, która szybko się rozwija, przyciąga zbyt wiele uwagi i zbyt wielu konkurentów".

Drugim błędem jest kupowanie tanich akcji od firm, które faktycznie przestały się rozwijać. Dzieje się tak, ponieważ jeśli firma się nie rozwija, istnieje niewielka szansa na rozkwit inwestycji. Zrób więc swoje badania.

Kupuj tylko to, co rozumiesz

Jeśli masz zamiar inwestować, wybierz firmy, produkty lub branże, które znasz już naprawdę dobrze i idealnie, które Cię pasjonują.

W ten sposób bardziej prawdopodobne jest, że będziesz mieć intuicyjne poczucie tego, w co inwestujesz, a także będziesz mieć motywację do dogłębnego zbadania tej branży. Zasadniczo im więcej wiesz o firmie, tym bardziej będziesz dostrojony do subtelnych zmian w jej losie. Na prostym przykładzie, jeśli zdecydujesz się zainwestować w swoją ulubioną sieć pizzerii, ale zauważysz odpływ odwiedzających w różnych oddziałach, może to być zły znak.

Krótko mówiąc, Twoje portfolio powinno odzwierciedlać Twoje osobiste pasje, wiedzę i doświadczenie. W końcu po co wydawać pieniądze na rolnictwo, jeśli nie przejmujesz się tą branżą? Nie ważne jak "mądry" inwestycja może być, nie jest mądra, jeśli nie masz o tym pojęcia.

Odrób swoją pracę domową

analizy firm, porady inwestycyjne Petera Lyncha

Lynch obsesyjnie analizował firmy, branże i rynki, stawiając sobie za cel ich zrozumienie. Wierzył też głęboko w ocenę możliwie największej liczby akcji – w ten sposób mógł je porównać i zestawić, aby znaleźć najlepszą. W tym celu wykorzystał szereg wskaźników inwestycyjnych, które pomogły mu w dokonywaniu lepszych porównań, obliczeń i prognoz.

Trzeba przyznać, że na początku te wskaźniki mogą wydawać się zniechęcające, ale kiedy już nauczysz się ich używać, mogą stać się drugą naturą. Więc bądź gotów przyjrzeć się pojęciom, takim jak procent sprzedaży, stosunek ceny do zysków, stosunek zadłużenia do kapitału własnego, wartość księgowa i pozycja gotówkowa.

Jeśli naprawdę poważnie podchodzisz do inwestowania swoich pieniędzy w akcje, powinieneś zacząć od zainwestowania swojej siły mózgowej w nauczenie się odróżniać potencjalnego mistrza od niewypału. Dowiedz się więc, jakich narzędzi używa główny inwestor, a następnie idź w jego ślady.

Nikt nie staje się ekspertem w doborze akcji z dnia na dzień, ale ucząc się od legendy takiej jak Peter Lynch, możemy uniknąć wielu początkujących błędów. Zacznij od przestudiowania jego umiejętności w książkach takich jak "Jeden na Wall Street" i "Naucz się zarabiać", następnie przygotuj się na to, że Twoje pieniądze wzrosną.

Jeśli poważnie myślisz o inwestowaniu, tak jak Peter Lynch, zacznij czytać jego książki poniżej:

Znajdź to na Amazon >> jeden na Wall Street, autorstwa Petera Lyncha

  • Naucz się zarabiać

Znajdź to na Amazon >> Naucz się zarabiać na książkę Petera Lyncha

  • Pokonanie ulicy

Znajdź to na Amazon >> pokonując uliczną książkę Petera Lyncha

Kluczowe punkty

Podsumowując, oto, co musisz zrobić, jeśli chcesz inwestować jak Peter Lynch – ekspert w doborze akcji:

  • Zdobądź solidne podstawy wiedzy biznesowej i giełdowej
  • Inwestuj tylko w firmy, które rozumiesz
  • Nie ignoruj ​​mniejszych firm, które pomija Wall Street
  • Przeprowadź szeroko zakrojone badania
  • Inwestuj z długoterminowym planem

Chociaż nie ma sposobu, aby zagwarantować zwroty tak dobre, jak Peter Lynch osiągnął w swojej karierze, poznanie jego metod i czytanie jego książek może postawić cię w lepszej sytuacji.

Jeśli podobała Ci się lektura Invest, tak jak Peter Lynch – Ekspert w doborze akcji z Trading Education, polub ją i podziel się nią z każdym, kogo uważasz, że może być również interesująca.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner