Eseje Warrena Buffetta: jedyna książka, której potrzebujesz do inwestowania

Eseje Warrena Buffetta: jedyna książka, której potrzebujesz do inwestowania

Każdy uważny inwestor będzie wiedział, że jest mnóstwo książek na temat inwestowania, a wielu twierdzi, że jest najlepszą książką do inwestowania.

Nikt nie odniesie sukcesu bez poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności, aby wiedzieć, jakie działania w jakim czasie podjąć w swojej dziedzinie.

Niestety, nie wszyscy możemy być molami książkowymi, którzy potrafią czytać każdą książkę i zbierać najlepsze spostrzeżenia dla siebie.

Jeśli nie jesteś zapalonym czytelnikiem, ale chcesz poszerzyć własną wiedzę i zdobyć cenne spostrzeżenia, możesz chcieć znaleźć najlepszą książkę do inwestowania.

Według czołowych inwestorów The Essays of Warren Buffett to jedyna książka, której potrzebujesz na temat inwestowania. Ta książka jest pod każdym względem piątym wydaniem Eseje Warrena Buffetta: Lekcje dla korporacyjnej Ameryki, i jest to zdecydowanie jedna z najlepszych książek inwestycyjnych, które warto przeczytać.

Słowa od mistrza

Warren Buffett

Czwarte wydanie książki The Essays of Warren Buffett trafiło na półki w 2015 roku, a oryginał ukazał się w 1999 roku i liczy około 300 stron..

Eseje Warrena Buffetta są warte twojego czasu, ponieważ opłaca się uczyć od absolutnie najlepszych, jakie kiedykolwiek istniały.

Niewiele jest osób, które twierdziłyby, że są w stanie wymienić inwestora odnoszącego większe sukcesy niż Warren Buffett.

Jeśli nie masz czasu lub możliwości, aby przeczytać każdą książkę inwestycyjną pod słońcem, równie dobrze możesz skorzystać z faktu, że ma.

Nauczyciel z pasją, Buffett, dołożył wszelkich starań, aby podzielić się wszystkim, co wie w esejach, które obejmują dziesięciolecia jego kariery w inwestowaniu, począwszy od 1979 r., A kończąc na 2006 r..

Tytuł książki odnosi się do „Korporacyjnej Ameryki”, ale wiedza, którą oferuje, jest całkowicie odpowiednia dla akcjonariuszy i inwestorów giełdowych.

Przedstawia kompleksowe wyjaśnienie bieżących relacji, które istnieją między korporacjami a akcjonariuszami, co daje nowicjuszom świetne spostrzeżenia i pomaga pogłębić zrozumienie doświadczonych inwestorów.

Eseje Warrena Buffetta są również dobrze napisane i łatwe do odczytania, a Buffett dodaje tu i tam odrobinę humoru.

Kim jest Warren Buffet?

Warren Edward Buffett, nazywany Wyrocznią Omaha, jest bez wątpienia najsłynniejszym inwestorem naszych czasów.

Urodzony w Omaha w stanie Nebraska, od najmłodszych lat Buffett był zainteresowany inwestowaniem i różnymi sposobami zarabiania pieniędzy, pierwszą inwestycję dokonał w wieku 11 lat.

Dał się poznać poprzez swoje imię Berkshire Hathaway Inc.. którego został większościowym udziałowcem w 1967 roku.

Buffettowi udało się przekształcić upadającą firmę tekstylną w goliata inwestowania i stał się większościowym i mniejszościowym właścicielem wielu firm w całej Ameryce o wartości około 526 miliardów dolarów.

Dziś Buffett nadal jest dyrektorem generalnym i prowadzi firmę wraz z Charliem Mungerem.

Od 2018 roku Buffett był szacowany na 84,5 miliarda dolarów i jest wymieniony na bogatej liście Forbes 2019 jako trzecia najbogatsza osoba na świecie po Billu Gatesie i Jeffie Bezosie..

Buffett jest również znany ze swojej filantropii, mówiąc, że przekaże całą swoją fortunę na cele charytatywne, z których 85% trafi do Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Jest również dobrze znany ze swojego podstawa listów.

Buffett jest doskonałym przykładem osiągania sukcesu poprzez konsekwencję, stopniowo zwiększając swoje bogactwo w miarę upływu czasu. Obecnie dobiega końca lat 80. i nadal ma ogromne wpływy.

Całe życie nauk

Znajdź to na Amazon >> Książka Eseje Warrena Buffetta

Ta kompilacja „esejów” obejmuje niewyobrażalnie udaną karierę, która zajęła ponad pół wieku.

Sposób, w jaki są spokrewnieni, wywołuje uczucie, że faktycznie siedzisz i rozmawiasz z samym mężczyzną.

Eseje Warrena Buffetta zostały również dobrze przyjęte, zdobywając 4,9-gwiazdkową ocenę w Amazon i 4,4 na 5 gwiazdek Goodreads.

Jest to również ulubiona książka o inwestycjach Buffetta z jego imieniem w tytule. Nazywa to „spójną reorganizacją pomysłów”.

Jest to najważniejsza książka poświęcona inwestowaniu, którą każdy może przeczytać. Jeśli masz zamiar przeczytać tylko jedną książkę, aby rozwinąć swoją karierę inwestycyjną, zrób to The Essays of Warren Buffett.

Jakie są główne lekcje książki?

eseje na tematy Warren Buffett

Eseje Warrena Buffetta są podzielone na siedem sekcji, z których każda dotyczy innego tematu.

 • Ład korporacyjny
 • II Finanse przedsiębiorstw i inwestycje
 • III Alternatywy dla akcji zwykłych
 • IV Akcja Zwykła
 • V Fuzje i przejęcia
 • VI Księgowość i wycena
 • VII Polityka rachunkowości i kwestie podatkowe

Książka jest również współautorem i redagowana przez Lawrence’a A. Cunninghama, profesora z George Washington University School of Law.

Cunningham ułożył książkę nie w porządku chronologicznym, ale tematycznym, co sprawia, że ​​książka bardziej przypomina historię przewodnika, a mniej historię życia Buffetta.

To jest świetne, ponieważ naprawdę pomaga początkującym nauczyć się inwestować, ustawiając litery w logicznej kolejności, w której mają się uczyć.

Szczególnie, że książka obejmuje Buffetta na temat finansów przedsiębiorstw i inwestycji, fuzji i przejęć, rachunkowości i wyceny, alternatyw dla akcji zwykłych, zasad rachunkowości i wielu innych..

Taki wgląd w proces myślowy Buffetta jest nieoceniony i pomaga inwestorom i handlowcom w analizie fundamentalnej.

Buffett pisze również o swoich złych decyzjach i żalach, z których warto się uczyć i miejmy nadzieję, że mogą pomóc zapobiec popełnieniu tych samych błędów przez następne pokolenie inwestorów..

Charlie Munger jest również wspomniany w częściach książki.

Inteligentne inwestowanie

Istnieją trzy tematy, które często pojawiają się w całej książce w związku z tym, co Buffett nazywa inteligentnym inwestowaniem.

Margines bezpieczeństwa

Odnosi się to do skupiania się nie na wartości akcji, ale na jej wewnętrznej wartości, a wewnętrzna wartość, którą przypisujesz akcji, powinna być dobrze poinformowana przez badania.

Gdy już wiesz, jaka jest potencjalna wartość tego instrumentu, możesz porównać go z jego rzeczywistą ceną i uzyskać „margines bezpieczeństwa”.

Aby zapewnić dobry margines bezpieczeństwa, inwestorzy powinni wierzyć, że firma również jest dobrze zarządzana.

Koło kompetencji

Odnosi się to do sposobu Buffetta i jest to w zasadzie przekonanie, że znając swoje ograniczenia, jesteś w stanie uwolnić się od emocji. Aby inwestować w sposób Buffett, inwestorzy muszą być zdyscyplinowani.

Ponadto inwestorzy powinni zachować prostotę.

Czy ta inwestycja wygląda na zbyt skomplikowaną? Jeśli odpowiedź brzmi tak, Buffett radzi, aby trzymać się z daleka od tego.

Podobnie Peter Lynch powiedział kiedyś: „Nigdy nie inwestuj w pomysł, którego nie możesz zilustrować kredką”.

W przypadku Buffeta zdaje sobie sprawę, że brakuje mu zrozumienia technologii, więc unika jej, nawet jeśli widzi potencjał.

Dotyczy to również handlu. Utrzymuj proste strategie!

Buffett wyjaśnia również, że zrozumienie tego, czego nie wiesz, i zaakceptowanie tego, jest bardzo ważne, aby odnieść sukces w inwestowaniu.

Inwestowanie w to, czego nie rozumiesz, naraża cię na ryzyko. Nigdy nie oszukuj się, myśląc, że rozumiesz temat i nigdy, kierując się fałszywym zrozumieniem, nie inwestuj w coś.

Panie Market

Mr Market nie jest w rzeczywistości koncepcją wymyśloną przez Buffetta, ale przez Benjamina Grahama, jednego z mentorów Buffeta. Jest to fabularyzowana wersja giełdy, a „on” (rynek) jest podatny na różne nastroje.

Czasami jest szczęśliwy, czasami jest smutny, a to wpływa na wartość, jaką inwestorzy przypisali akcjom.

Lekcja z Mr Market nie polega na tym, aby pozwolić mu powiedzieć ci o wartości czegoś, ale zamiast tego przeprowadź własne badania i zdecyduj o tym sam.

Buffett wspomina o Mr Market w całej książce, wyjaśniając swoim inwestorom, jakiego rodzaju nastawienia potrzebują, gdy rynek się zmienia.

Musisz pamiętać, że inwestowanie to gra długoterminowa, a nie krótkoterminowa. Jeśli coś jest naprawdę wartościowe, prawdopodobnie będzie świecić bez względu na sytuację rynkową.

Etyka

Buffett bardzo dba o etyczny handel i etyczne biznesy.

Dla niego jest to ważne dla rozwoju firmy. Jeśli firma nie jest uczciwa pod względem etycznym, zaszkodzi jej rozwojowi i Twojej inwestycji.

Czego Buffett szuka w dobrym biznesie?

Warren Buffett Investments

Buffett stara się unikać zakupów krótkoterminowych, zamiast tego preferuje długoterminowe.

Jedną z głównych rzeczy, których nie lubi, jest podejmowanie decyzji na podstawie wskazówek innych. Uważa, że ​​wszystkie inwestycje powinny być oparte na zasadach

Jak uniknąć złych inwestycji?

Buffett przypisuje złe inwestycje do trzech kategorii:

 • Wchodzenie i wychodzenie za wcześnie. Buffett jest temu bardzo przeciwny.
 • Inwestowanie w coś, co kosztuje za dużo. Nie chodzi tylko o koszt akcji lub innego instrumentu, ale także o inne opłaty, które będziesz musiał zapłacić, a które wyssą z Ciebie zysk.
 • Inwestowanie w chwilowej mody lub czymś popularnym przez krótki czas. Na przykład coś prostego, jak przędzarki typu fidget, które były popularne kilka lat temu, a teraz rzadko się o nich mówi. Trzeba przyznać, że może to być trudne do uniknięcia, ponieważ wymaga dobrego wyobrażenia o tym, co pozostanie w modzie, a co nie..

Czy jest miejsce na ulepszenia?

Trudno krytykować Warren Buffet i The Essays of Warren Buffett to naprawdę jedna z najlepszych książek inwestycyjnych, jakie można zdobyć, ale z edukacyjnego punktu widzenia należy pamiętać o kilku rzeczach.

Jak wspomniano powyżej, tytuł The Essays of Warren Buffett jest trochę mylący.

Eseje Warrena Buffetta składają się w rzeczywistości z listów od Buffetta do akcjonariuszy Berkshire Hathaway, a nie z esejów, więc nie zdziw się, jeśli nie są tak akademickie, jak początkowo zakładałeś.

Listy te mają na celu wyjaśnienie akcjonariuszom jego decyzji i potencjalnych perspektyw spółki.

Jeśli chodzi o analityczną stronę listów Buffetta, wiele z nich nie jest napisanych przez Buffetta, ale przez Lawrence’a Cunninghama, więc polegasz na jego interpretacji Buffetta.

Co więcej, warto wspomnieć, że Buffett faktycznie pisze prolog, a Cunningham pisze epilog.

Jeśli chcesz skupić się wyłącznie na tym, co napisał Buffett, możesz pominąć pisanie Cunninghama.

Inną ważną rzeczą, o której należy wspomnieć, jest to, że niektórzy krytycy kwestionują sens publikowania listów jako książki, skoro wszystkie są dostępne w Witryna internetowa Berkshire Hathaway za darmo.

Chociaż jest to dobra uwaga, książka przedstawia ich perspektywę i logiczny porządek.

Książka skierowana jest również do bardziej doświadczonych inwestorów, którzy mają już podstawową wiedzę na temat zagadnień i potrafią rozszyfrować informacje. To chyba nie najlepsza książka inwestycyjna dla początkujących.

Inni skrytykowali to, ponieważ książka skacze z różnych tematów, zamiast biegać chronologicznie i nie ma kontekstu dla obecnego rynku, kiedy list został napisany.

Rzeczywiście byłoby to przydatne, ponieważ wraz ze zmianą czasu zmieniają się opinie inwestorów na temat rynku i tego, w co warto inwestować.

Różne czasy, różne firmy i różne sytuacje rynkowe mogą utrudniać wyciąganie lekcji z książki i stosowanie ich we współczesnym świecie.

Zobacz więcej najlepsze księgi inwestycyjne tutaj.

Kluczowe punkty

Jeśli pamiętasz cokolwiek z tego artykułu, zrób to z tych kluczowych punktów.

 • Plik książka zawiera ogromne bogactwo wiedzy. Listy obejmują lata od 1979 do 2006.
 • Tytuł jest trochę mylący. Książka składa się w rzeczywistości z listów do akcjonariuszy Berkshire Hathaway, a nie esejów.
 • Możesz przeczytać listy online za darmo. Jednak sposób, w jaki są ułożone przez Cunninghama, to świetny sposób na poznanie metodologii Buffetta.
 • Niektóre tematy są trochę przestarzałe. Nie wszystkie spostrzeżenia zawarte w książce można porównać do współczesności.

Zdobycie ogromnej wiedzy inwestora takiego jak Warren Buffett może zająć dużo czasu. W jego przypadku prawie 80 lat w tworzeniu.

Chociaż w Trading Education nie możemy obiecać takiej transformacji w krótkim czasie, z pewnością możemy przyspieszyć ten proces, ucząc Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć.

Na naszym bezpłatnym kursie handlowym nauczysz się następujących rzeczy:

 • Fundacja w handlu
 • Mechanika handlu
 • Zaawansowana analiza handlowa
 • Strategie handlowe

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej!

Jeśli podobała Ci się lektura Eseje Warrena Buffetta: Jedyna książka, z której potrzebujesz o inwestowaniu Edukacja handlowa, polub go i udostępnij innym osobom, które Twoim zdaniem mogą go zainteresować.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner