Jaka jest najszybciej rozwijająca się kryptowaluta na świecie?

Najszybciej rozwijającą się kryptowalutą na świecie jest Bitcoin

Bitcoin jest obecnie najszybciej rozwijającą się kryptowalutą na świecie. Stworzony w 2009 roku przez Satoshi Nakamoto, Bitcoin jest największą kryptowalutą na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej i najpopularniejszą, utrzymującą to rozróżnienie od samego początku.

Bitcoin to cyfrowa waluta. Jest tworzony i przechowywany cyfrowo na komputerach na całym świecie. W przeciwieństwie do tradycyjnych walut Bitcoin jest walutą zdecentralizowaną, dającą użytkownikom absolutną kontrolę nad ich transakcjami i zasobami cyfrowymi. Transakcje w sieci Bitcoin są rejestrowane w księdze zwanej blockchain.

Blockchain jest rejestrem publicznym, co oznacza, że ​​wszystkie transakcje są publicznie dostępne i analizowane przez użytkowników sieci. Zapewnia to przejrzystość i bezpieczeństwo sieci, ponieważ jeśli rejestry są publicznie dostępne, dokonywanie oszustw, takich jak podwójne wydatki, staje się prawie niemożliwe. Użytkownicy sieci mogą zobaczyć, ile bitcoinów ma portfel. Nie mogą jednak prześledzić użytkownika za pomocą adresu bitcoin.

Transakcje w sieci Bitcoin są weryfikowane przez górników, a następnie dodawane do łańcucha bloków. Za swoją pracę są wynagradzani w postaci opłat transakcyjnych i nowych bitcoinów. Obecna nagroda dla górników wynosi 6,25 BTC i jest zmniejszana o połowę co 210 000 wydobytych bloków.

Więc jak działa Bitcoin?

Działanie Bitcoina jest łatwiejsze do zrozumienia, gdy opanujesz kilka pojęć.

  • Blockchain: Technologia Blockchain jest rdzeniem, na którym oparte są kryptowaluty, takie jak Bitcoin. Blockchain to księga publiczna. Każda transakcja w sieci Bitcoin jest przechowywana w księdze, tworząc trwały zapis wszystkich transakcji.
  • Klucze prywatne i klucze publiczne: Portfele Bitcoin zawierają klucz prywatny i klucz publiczny. Te klucze umożliwiają użytkownikom zainicjowanie i cyfrowe podpisanie transakcji.
  • Górniczy: Górnicy są członkami społeczności Bitcoin. Weryfikują wszystkie transakcje za pomocą potężnych komputerów przed dodaniem ich do łańcucha blokowego.

Ponieważ blockchain jest księgą publiczną, szczegóły wszystkich transakcji przeprowadzanych w sieci Bitcoin są publicznie dostępne. Transakcje są weryfikowane przez górników, a następnie dodawane do łańcucha bloków. Transakcje są również weryfikowane za pomocą portfeli użytkowników, które mogą weryfikować transakcje za pomocą chronionych podpisów cyfrowych. Każdy blok zajmuje około dziesięciu minut.

Czytaj więcej: Co to jest Bitcoin? Przewodnik dla początkujących

Jak bezpieczny jest Bitcoin?

Bitcoin to jedna z najbezpieczniejszych kryptowalut na rynku.

  • Bitcoin jest szyfrowany i wykorzystuje technologię blockchain, która pomaga zabezpieczyć wszystkie transakcje w sieci Bitcoin.
  • Transakcje są rejestrowane w łańcuchu bloków. Transakcje są otwarte do kontroli, zapewniając pełną przejrzystość systemu i zwiększając bezpieczeństwo, zapewniając, że nie dojdzie do oszustwa, takiego jak podwójne wydatki.
  • Bitcoin jest zdecentralizowany, co oznacza, że ​​jest wolny od wpływu jakiegokolwiek organu centralnego lub rządu. Osoby i firmy korzystające z sieci Bitcoin stają się częścią rozległej, zdecentralizowanej sieci. Kolejną zaletą korzystania ze zdecentralizowanej sieci jest to, że jeśli część sieci ulegnie awarii, sieć nadal funkcjonuje, a transakcje mogą nadal odbywać się.

Co z transakcjami Bitcoin?

Transakcje w sieci Bitcoin są przechowywane w księdze publicznej, dostępnej dla każdego, kto chce przejrzeć zapisy. Portfel bitcoin używa klucza prywatnego. Transakcje można podpisywać i uzyskiwać do nich dostęp tylko przy użyciu klucza prywatnego. Klucz prywatny służy do potwierdzenia, że ​​transakcja pochodzi od właściciela portfela.

Przeczytaj także: Analiza cen bitcoinów w 2021 roku

Jakie są zalety Bitcoina?

Bitcoin ma kilka zalet, których brakuje tradycyjnym walutom i systemom płatności. Oto niektóre z zalet:

✅ Autonomia:

Bitcoin jest popularny ze względu na autonomię, jaką daje użytkownikom. Daje użytkownikom pełną kontrolę nad swoimi pieniędzmi i sposobem ich wydawania.

Decentralizacja:

Bitcoin to zdecentralizowana kryptowaluta. Oznacza to, że nie znajduje się pod wpływem ani nie jest regulowany przez centralny organ lub rząd, co czyni go odpornym na regulacje lub manipulacje stron trzecich..

✅ Szybkie płatności:

Transakcje Bitcoin zajmują tylko kilka minut, w przeciwieństwie do transakcji dokonywanych za pośrednictwem banków, których przetworzenie zajmuje od kilku godzin do kilku dni.

✅ Niezaprzeczalne:

Po zakończeniu transakcji bitcoin nie można jej cofnąć, chyba że odbiorca cofnie transakcję. Zapewnia to otrzymanie płatności.

Jakie są wady Bitcoina?

Bitcoin ma również pewne wady. Oto niektóre wady

❌ Oszustwa:

Popularność Bitcoina sprawia, że ​​jest on podatny na oszustwa, takie jak oszustwa, schematy Ponzi i ataki hakerskie.

❌ Zmienność:

Bitcoin jest niestabilną kryptowalutą i patrząc na historię Bitcoin, widział kilka okresów skrajnej zmienności. Zmienność jest korzystna dla handlu krótkoterminowego, ale nie nadaje się do handlu długoterminowego.

Co podnosi cenę bitcoinów?

Bitcoin to najszybciej rozwijająca się kryptowaluta na świecie. W 2020 roku i na początku 2021 roku Bitcoin wzrósł do rekordowych cen. Przyjrzyjmy się, co kryje się za wzrostem ceny Bitcoin.

1. Rosnące zainteresowanie instytucjonalne:

Od początku 2020 roku nastąpił wzrost instytucjonalnego zainteresowania Bitcoinem. Czynnik ten będzie odgrywał znaczącą rolę w podnoszeniu ceny Bitcoin. Coraz więcej instytucji rozważa wykorzystanie Bitcoin i technologii blockchain.

2. Dostępność:

Tradycyjne platformy, takie jak PayPal, również wzbudzają zainteresowanie Bitcoinem. PayPal niedawno ogłosił, że użytkownicy usługi mogą kupować, sprzedawać i akceptować Bitcoin jako tryb płatności. Ten ruch dał 350 milionom użytkowników PayPal dostęp do Bitcoin. Patrząc na PayPal, jego konkurenci również zaczęli ogłaszać podobne strategie, zwiększając dostępność do Bitcoin i napędzając wzrost jego cen.

3. Inflacja:

Bitcoin jest również używany przez inwestorów jako środek przechowywania wartości, ponieważ jest to środek trwały. W przeciwieństwie do tradycyjnych walut, Bitcoin nie podlega żadnej presji inflacyjnej. Inflacja zaszkodziła sile nabywczej tradycyjnych walut, sprawiając, że inwestorzy zabezpieczają się przed rosnącą inflacją, inwestują w aktywa takie jak Bitcoin, aw rezultacie podnoszą jego wartość.

4. Bitcoinów jest mało:

Bitcoin jest ograniczony do 21 milionów, górnicy mogą wydobywać nie więcej niż 21 milionów bitcoinów, co sprawia, że ​​Bitcoin jest niezwykle rzadki i podnosi jego cenę.

Czytaj więcej: Co wpłynie na cenę bitcoinów w 2021 roku?

Czy Bitcoin to dobra inwestycja w 2021 roku?

W zeszłym roku Bitcoin odniósł wielki sukces, gdy wybuchła pandemia. Jednak Bitcoin odepchnął te straty na bok, a Bitcoin wzrósł spektakularnie. Kryptowaluta przekroczyła próg 40 000 USD.

A więc odpowiedzieć na pytanie, czy Bitcoin to dobra inwestycja w 2021 roku? Eksperci kryptograficzni przewidują, że Bitcoin może przekroczyć 100 000 USD do końca 2021 r. I wzrosnąć do 300 000 USD do 2022 r. Istnieje możliwość, że Bitcoin spełni te oczekiwania, co czyni go ekscytującą okazją inwestycyjną..

eToro – najlepszy broker do kupowania bitcoinów

broker etoro

eToro od wielu lat dowiodło, że jest godne zaufania w branży Crypto – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner