Czy Bitcoin to dobra inwestycja i czy powinienem zainwestować w Bitcoin?

Wyjaśnienie inwestowania w Bitcoin

Czy powinienem zainwestować w Bitcoin? Czy Bitcoin to dobra inwestycja?

Jeśli jesteś nowy w świecie inwestowania w Bitcoin, możesz się zastanawiać, czy Bitcoin to dobra inwestycja, czy powinienem zainwestować w Bitcoin ?. Cóż, obalmy wszystkie mity związane z Bitcoinem, które krążą w Internecie, zanim zastanowisz się nad zainwestowaniem w Bitcoin.

Tutaj możesz znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania związane z inwestowaniem w Bitcoin.

Ale najpierw, co wiemy o Bitcoinie – jednym z najpopularniejszych wyszukiwanych słów w historii?

Bitcoin, często postrzegany jako bezpieczna przystań, to cyfrowy zasób, który zrewolucjonizował cały świat. Stworzony w 2009 roku przez tajemniczą postać Satoshi Nakamoto, Bitcoin stał się kuszącą alternatywą dla bankowości i tradycyjnych systemów płatności.

Jeśli zastanawiasz się, czy Bitcoin to dobra inwestycja i zadajesz sobie pytanie, czy powinieneś zainwestować w Bitcoin, pomyśl o tym! Bitcoin to zdecentralizowana platforma płatności cyfrowych, która nie jest zarządzana przez rządy ani władze finansowe. Czy możesz sobie wyobrazić przejrzystość i bezpieczeństwo bez podejrzanych opłat i tajnych zamiarów – po prostu masz kontrolę nad własnymi pieniędzmi?!

Nic dziwnego, że szum wokół Bitcoin doprowadził do powstania tysięcy altcoinów, a przez ponad dekadę inwestowanie w kryptowaluty podbiło świat. Chociaż forex jest nadal największym rynkiem finansowym, musimy zgodzić się, że kryptowaluty są popularnymi aspektami handlu i inwestowania, szczególnie w świecie handlu kryptowalutami.

Ale czy Bitcoin to tylko przelotna burza, czy też ma zostać? Jak powiedział ekspert Stephen McKeon z University of Oregon, „Pytanie zmieniło się z„ czy to przetrwa ”na„ jak duże to będzie? ””

Czy warto więc inwestować w Bitcoin w nadchodzących latach? Dowiedzmy Się!

Czy Bitcoin to dobra inwestycja?

Ponieważ Bitcoin jest największą kapitalizacją rynkową kryptowalut, wielu handlowców uważa, że ​​Bitcoin jest dobrą inwestycją w porównaniu z innymi kryptowalutami. Pomimo wszystkich wzlotów i upadków w historii Bitcoin, eksperci uważają, że cena Bitcoin może dalej rosnąć w dłuższej perspektywie.

Chociaż to traderzy decydują, czy Bitcoin jest dobrą inwestycją, zbadajmy więcej jego zalet i wad, aby stworzyć kompleksowy i obiektywny obraz.

Bitcoin to najstarsza i jedna z najczęściej wymienianych kryptowalut, z jednym obrotem BTC o godzinie 15 826 $ w chwili pisania tego tekstu, zgodnie z CoinMarketCap.

Wykres cen bitcoinów

Przy 24-godzinnym wolumenie obrotu wynoszącym 31 086,109111 USD i kapitalizacji rynkowej wynoszącej 293 388 849 631 USD, Bitcoin jest kryptowalutą o największym obrocie na świecie.

Ze względu na ograniczoną podaż 21 milionów BTC i ograniczenia wydobywcze, Bitcoin jest jednym z najbardziej pożądanych aktywów w świecie kryptowalut. Podobnie jak złoto, inwestowanie w Bitcoin jest postrzegane jako bezpieczna przystań; jest to popularne przedsięwzięcie finansowe o niskiej korelacji z innymi aktywami (np. akcjami) i dużej płynności.

Na szczycie tego, Bitcoin to świetny sposób na dywersyfikację portfela i zmniejszenie narażenia na ryzyko, szczególnie w czasach zawirowań finansowych, takie jak trwająca pandemia koronawirusa.

Jednocześnie inwestowanie w Bitcoin i inne kryptowaluty może być ryzykowne ze względu na dużą zmienność rynku. Wierzcie lub nie, w 2017 roku Bitcoin osiągnął rekordowy poziom prawie 20 000 USD za jeden BTC, ale spadł do 4000 USD w 2018 r. Jego wartość znacznie spadła od lutego do marca tego roku, ale kilka miesięcy później Bitcoin zdołał przetrwać koronawirusa. związany z bessą i wzrósł do ponad 12 000 USD. Te dramatyczne wahania cen mogą być ryzykowne dla niektórych handlowców, a dla innych okazją.

Czy rozważyłbyś zainwestowanie w BTC?

Czy powinienem zainwestować w Bitcoin?

Biorąc pod uwagę zmienność Bitcoina, wiele osób zastanawia się, czy Bitcoin jest dobrą inwestycją i czy powinni w niego zainwestować. Czy w takim razie powinienem zainwestować w Bitcoin? Tak i nie! Prawda jest taka, że ​​nawet jeśli Bitcoin jest dobrą inwestycją, nie oznacza to, że powinieneś zacząć inwestować już dziś. Handel kryptowalutami nie jest grą, ale poważnym biznesem finansowym.

Zanim zaczniesz, przeprowadź własne badania, zainwestuj w edukację handlową i wybierz renomowanego brokera, takiego jak eToro. Rozważ potencjalne ryzyko i opracuj strategię handlu kryptowalutami, która może z czasem pomóc Ci zwiększyć swoje bogactwo. Ucz się od najlepszych w tej dziedzinie!

Jeśli interesuje Cię decentralizacja walut i ich potencjał do zastąpienia tradycyjnej bankowości, to Bitcoin jest dla Ciebie. W sumie, Bitcoin powstał jako alternatywa dla tradycyjnych systemów płatności i biurokracji.

Z drugiej strony, jeśli bardziej interesuje Cię technologia blockchain i sposób, w jaki może ona ułatwić korzystanie z inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji, możesz chcieć zainwestować w inne kryptowaluty, takie jak Ethereum lub EOS.

W końcu, w zależności od twoich celów i zasobów, możesz inwestować krótko-, średnio- lub długoterminowo w Bitcoin i zdywersyfikować swój portfel.

Powinienem zamiast tego zainwestować w Bitcoin lub inne monety?

Więc czy powinieneś zainwestować w Bitcoin, czy też powinieneś wtedy zbadać inne monety?

Zanim zbadamy potencjał i ryzyko związane z inwestowaniem w inne monety, nie zapominajmy, że Bitcoin jest pierwszą wirtualną monetą w historii, co doprowadziło do powstania innych monet lub alternatyw dla Bitcoina, zwanych więc altcoinami.

Niektóre altcoiny, takie jak Ethereum, Ripple, Tezos i EOS, mają imponujące możliwości. Weźmy na przykład Ethereum – jedną z najpopularniejszych opcji inwestycyjnych! Ethereum jest drugą najczęściej wymienianą monetą, która może obsługiwać inteligentne kontrakty i zdecentralizowane aplikacje.

Istnieje wiele innych niedocenianych monet o dużym potencjale, które również mogą eksplodować w przyszłości. Niektóre kryptowaluty, takie jak BAT, mogą być wykorzystywane do ulepszania nie tylko płatności i procesów prawnych, ale także reklamy cyfrowej i tworzenia treści.

To powiedziawszy, mniejsze kryptowaluty mogą być jeszcze bardziej zmienne niż Bitcoin, więc należy zachować ostrożność, szczególnie jeśli chodzi o początkowe oferty monet (ICO) i potencjalnie oszukańcze działania. Niektórzy eksperci sugerują inwestowanie tylko 5% swoich pieniędzy w kryptowaluty tylko po to, aby zdywersyfikować swój portfel i zachować bezpieczeństwo.

Ale ostatecznie nie musisz inwestować w Bitcoin lub inne kryptowaluty, aby w ogóle zdywersyfikować swój portfel. Przy setkach rynków handlowych, takich jak: akcje i towary, na których można inwestować, to Ty decydujesz, czy warto inwestować w Bitcoin.

Czytaj więcej:

Prognoza cen bitcoinów: ile wart będzie bitcoin w 2021 roku i później?

Najważniejsze kryptowaluty inne niż Bitcoin

Inwestowanie w Bitcoin jest ryzykowne?

Biorąc pod uwagę niepewność związaną z Bitcoinem i jego cenami w przyszłości, inwestowanie w Bitcoin, jak w każdy inny składnik aktywów, może być ryzykowne. Chociaż niektórzy wierzą w jego pozytywny wzrost w dłuższej perspektywie, prawie niemożliwe jest przewidzenie, czy inwestowanie w Bitcoin może być opłacalne.

Bez dogłębnego zrozumienia świata kryptowalut i czynników, które wpływają na inwestowanie w Bitcoin, inwestowanie w Bitcoin może być ryzykowne. Dlatego, jeśli zdecydujesz się kupić i sprzedać Bitcoin lub handlować kontraktami na różnicę (CFD), zawsze inwestuj w odpowiednią edukację, praktykę, zarządzanie ryzykiem i samodyscyplinę. Jeśli zrobisz to prawidłowo, twoje ryzykowne przedsięwzięcia mogą prowadzić do wysokich nagród.

Nie zapominaj, że inwestowanie w kryptowaluty to nie hazard, więc nigdy nie inwestuj więcej, niż możesz stracić. Zaleca się zacząć od małych przyrostów BTC. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz zacząć handlować kryptowalutą już za 100 USD.

Warto zauważyć, że jednym z głównych zagrożeń w handlu jest padanie ofiarą intensywnych emocji, zbytniej pewności siebie, stresu i chciwości. Dlatego emocjonalna samokontrola i samodyscyplina to dwa kluczowe czynniki sukcesu w świecie inwestowania w Bitcoin.

Kto powinien uwzględniać Bitcoin w swoich portfelach?

Jeśli przyszłość Bitcoina wydaje się świetlana, kto może dokładnie skorzystać na inwestowaniu w Bitcoin? możesz zapytać.

Cóż, inwestowanie w Bitcoin może być wspaniałą opcją handlową dla inwestorów jednodniowych, którzy chcą czerpać korzyści z wahań cen i wielu małych transakcji w ciągu jednego dnia.

Bitcoin może być również odpowiedni dla średnio- i długoterminowych inwestorów, którzy chcą posiadać kryptowalutę. Co ciekawe, zgodnie z CoinTelegraph, hodling jest jedną z najbardziej dochodowych strategii, a ci, którzy kupują i trzymają Bitcoiny, zwykle osiągają zyski w 95,4% czasu.

Oczywiście inwestowanie w Bitcoin może przynieść korzyści zarówno bardziej tradycyjnym traderom, którzy po prostu szukają dywersyfikacji portfela, jak i entuzjastom blockchain, którzy wierzą w przyszłość technologii Bitcoin i kryptowalut.

Nie zapominajmy, że technologia blockchain ma potencjał daleko wykraczający poza sektory finansowe i może ulepszyć takie obszary, jak gry, głosowanie i medycyna.

Pierwsze kroki z Bitcoin Investing

inwestowanie w bitcoiny

Więc teraz, kiedy masz już wystarczająco dużo informacji na temat inwestowania w Bitcoin, możesz nam powiedzieć, na czym Ci zależy. Czy powinieneś inwestować w Bitcoin, czy nie?

Jeśli podjąłeś decyzję i zdecydowałeś się zainwestować w Bitcoin, to masz szczęście, że masz do dyspozycji dzisiejsze narzędzia online i wiele zasobów.

Podczas gdy wczesne inwestowanie w Bitcoin było trudne i zarezerwowane głównie dla górników, teraz możesz łatwo kupować i sprzedawać kryptowaluty oraz handlować kontraktami CFD. Wszystko, czego potrzebujesz, to znaleźć niezawodną giełdę, taką jak eToro, otwórz i zasil swoje konto i rozpocznij swoją przygodę z kryptowalutą.

W tym miejscu powinniśmy wspomnieć, że istnieją różne metody zanurzenia się w świecie inwestowania w Bitcoin. Można kupić i trzymać Bitcoin lub handlować nim. Nie jest tajemnicą, że popularną metodą handlu jest handel kontraktami CFD; Kontrakty CFD pozwalają ludziom otwierać długie i krótkie pozycje oraz korzystać z dźwigni finansowej.

Pamiętaj tylko, aby wybrać bezpieczną i niezawodną platformę! Jako hacki Bitcoin, takie jak osławiony Mt. Atak Gox nadal ma miejsce, upewnij się, że Twoje aktywa są bezpieczne i dowiedz się, jak rozpoznawać oszustwa. Na przykład dzięki eToro można bezpiecznie inwestować w Bitcoin i ponad 90 pary kryptowalut do handlu.

eToro – najlepsza platforma kryptowalutowa zarówno dla traderów, jak i inwestorów

broker etoro

eToro od lat dowiodło swojej wiarygodności w branży – zalecamy wypróbowanie ich.

Czy powinieneś zainwestować w Bitcoin?

Inwestowanie w Bitcoin lub jakiekolwiek inne inwestycje mogą być bardzo ryzykowne, jeśli nie wiesz, co robisz, szczególnie w niepewnych czasach. Możesz zadawać sobie pytanie: „Czy powinienem teraz kupić Bitcoin?” A więc ciekawostka – inwestowanie pieniędzy nie musi być skomplikowane.

Chociaż żadna inwestycja nie jest wolna od ryzyka, inwestowanie w Bitcoin przyniosło około 40% zwrotu w ciągu ostatnich dwóch lat. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz inwestować w Bitcoin, czy po prostu ciekawi Cię, jak najlepiej wykorzystać swoją inwestycję, zrozumienie tego, co należy wiedzieć przed zainwestowaniem w Bitcoin, ma kluczowe znaczenie.

Ostateczna decyzja należy do Ciebie. Jakim inwestorem chcesz być? Znajdź odpowiedź na to pytanie, na pewno będziesz wiedział, czy Bitcoin to dobra inwestycja!

Czy zainwestowałbyś w Bitcoin lub inne aktywa cyfrowe??

Jeśli podobał Ci się nasz artykuł Czy Bitcoin to dobra inwestycja & Czy powinienem zainwestować w Bitcoin, podziel się nim z każdym, kto może być zainteresowany Bitcoinem.

Dalsza lektura:

Ethereum Vs. Bitcoin: czy Ethereum to lepsza inwestycja niż Bitcoin?

Najpopularniejsze kryptowaluty w Wielkiej Brytanii

10 najlepszych kryptowalut, w które warto zainwestować w 2021 r

Najpopularniejsze kryptowaluty w USA

Bitcoin Investment – FAQ

Czy warto inwestować w Bitcoin?

Biorąc pod uwagę zwrot z inwestycji w Bitcoin wynoszący 100 000 000% i fakt, że przewyższa on wszystkie inne aktywa, w tym złoto, akcje i ropę w ciągu ostatnich 10 lat, tak, Bitcoin jest zdecydowanie wart rozważenia. Pamiętaj tylko, aby nigdy nie inwestować więcej, niż możesz stracić, i kupuj Bitcoiny tylko z bezpiecznej, niezawodnej platformy handlowej, takiej jak eToro.

Czy inwestowanie w Bitcoin jest bezpieczne?

Inwestowanie w Bitcoin jest ryzykownym i jednocześnie potencjalnie przynoszącym duże zyski przedsięwzięciem finansowym. Chociaż nikt nie może zagwarantować, że Bitcoin jest bezpieczną inwestycją, możesz zainwestować w edukację handlową, praktykę i samodyscyplinę, aby zwiększyć swoje szanse na sukces.

Czy mądrze jest inwestować w Bitcoin?

Inwestowanie w Bitcoin i kryptowalutę to sprytny sposób na dywersyfikację portfela, zabezpieczenie się przed inflacją i wsparcie decentralizacji płatności. Inwestowanie w Bitcoin zawsze okazało się mądre. Bitcoin to również niezwykle inteligentna inwestycja dla tych, którzy chcą zabezpieczyć się przed inflacją dolara i innych walut fiducjarnych. Jednym z najmądrzejszych sposobów na rozpoczęcie inwestowania w Bitcoin jest wybór bezpiecznej platformy, takiej jak eToro, która umożliwia kupowanie i sprzedawanie aktywów oraz handel kontraktami CFD na ponad 90 par.

Czy Bitcoin się zawiesi??

Chociaż nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości kryptowaluty, dane historyczne pokazują, że Bitcoin przeszedł wiele wzlotów i upadków, ale zawsze potrafił przezwyciężyć zawirowania finansowe i społeczne, takie jak trwająca pandemia koronawirusa. Co ciekawe, wielu ekspertów pozytywnie ocenia przyszłość Bitcoina i wierzy, że może on przewyższać złoto.

Zastrzeżenie: kryptowaluty są wysoce niestabilne. Twój kapitał jest zagrożony, a wyniki historyczne nie wskazują na przyszłe wyniki.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner