Czy Bitcoin jest w bańce, która zaraz pęknie ?!

Krytycy uważają, że Bitcoin jest w bańce i prawdopodobnie pęknie w każdej chwili, podczas gdy entuzjaści uważają, że cena Bitcoina wzrośnie tylko, ale kto ma rację?

Wiele osób lubi prognozować cenę bitcoina. Wydaje się, że co drugi dzień pojawia się nowa prognoza cen.

Najprawdopodobniej wielu się myli, a wielu już się myliło.

Wśród tych prognoz wielu uważa, że ​​Bitcoin znajduje się w bańce, a jego cena może pęknąć w każdej chwili.

Ale czy krytycy mają rację?

W tym artykule przyjrzymy się argumentowi za i przeciw temu, że Bitcoin znajduje się w bańce, która może pęknąć w każdej chwili.

Chcesz nauczyć się handlować kryptowalutami jak profesjonalista? Weź nasze kurs kryptowaluty!

Co stanowi „bańkę”?

Bańka ma miejsce, gdy składnik aktywów osiąga trwały wzrost ceny powyżej jego przypuszczalnej normalnej wartości rynkowej.

Bańka cenowa składa się z dwóch etapów; formacja i rozerwanie.

Na etapie formowania cena rośnie do wysokiej wartości. Drugi etap, wybuch, to moment, w którym cena gwałtownie spada.

Dwa z najbardziej znanych ostatnich przykładów to bańka dot-com która miała miejsce w latach 90. lub bańka mieszkaniowa w USA w 2000 r.

W bańce internetowej, znanej również jako „bańka techniczna” lub „bańka internetowa”, trwała od 1994 do 2000 r..

Bańka internetowa była w dużej mierze wynikiem spekulacji inwestorów na spółki działające głównie w Internecie.

Rezultatem bańki był krach, w wyniku którego wiele z tych firm upadło.

Plik Bańka mieszkaniowa w USA rozpoczęła się w 2006 roku i przez wielu postrzegana jest jako prekursor recesji z 2008 roku.

Co zabawne, krach z 2008 roku jest często postrzegany jako jeden z głównych powodów, dla których Bitcoin został stworzony w pierwszej kolejności.

Argument, że Bitcoin jest w bańce

bańka bitcoinowa

Wiele osób, które twierdzą, że Bitcoin znajduje się w bańce, ma tendencję do myślenia, że ​​jest już zawyżony.

Wiele z ich rozumowania, że Bitcoin jest w bańce jest powiązany z jego słabymi punktami, szczególnie w porównaniu z walutą fiducjarną i jest wiele rzeczy do zrobienia.

Niektórzy nawet uważają, że istnieje bańka Bitcoin, ponieważ nie powinna być nic warta.

Dla początkujących, do tworzenia wykorzystuje się dużo mocy obliczeniowej Bitcoin w porównaniu do walut fiducjarnych.

Istnieje wiele szacunków dotyczących ilości energii wykorzystywanej do tworzenia Bitcoinów. Niektóre są tak ekstremalne, jak cała Kolumbia, kraj zamieszkały przez 50 milionów ludzi.

Jest to oczywiście bardzo problematyczne i wymaga rozwiązania.

Kolejny argument, że Bitcoin jest w bańce to prawdopodobnie rozerwanie polega na tym, że ludzie go trzymają i nie wydają. Jest to problematyczne, ponieważ wszyscy myślą, że wartość będzie rosła.

To sprawia, że ​​Bitcoin jest dysfunkcjonalny i nie działa jako waluta zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem.

Krytycy zwracają również uwagę, że chociaż wielu zaangażowanych w kryptowalutę nie lubi banków centralnych, mają one pewien pożytek.

Jeśli wystąpi kryzys finansowy, kto zajmie się dostawą Bitcoin? Nikt nie kontroluje Bitcoina w taki sam sposób, w jaki banki krajowe kontrolują swoją walutę.

Bitcoin ma również stałą podaż pieniędzy i nie można go rozszerzyć ani zakontraktować w przypadku sytuacji awaryjnej.

Krytycy również na to zwracają uwagę Bitcoin jest nie tylko zdecentralizowany.

Wiele kontroli sprowadza się do górniczy i nie możemy być pewni, czy możemy ufać tym ludziom, że działają bezinteresownie. Nic o nich nie wiemy, tak jak o bankach centralnych.

Bitcoin nadal ma problem z obrazem

Podobno, do 25% wszystkich użytkowników Bitcoin jest związanych z nielegalną działalnością a kraje już rozprawiają się z Bitcoinem.

Nie poprawia to wizerunku Bitcoina ani nie pomaga w jego akceptacji wśród populacji.

Wreszcie, krytycy zwracają również uwagę na to, jak trudno jest go używać Bitcoin. Najprawdopodobniej, jeśli Bitcoin stanie się bardziej popularny, będzie wielu pośredników, którzy pomogą ludziom go używać.

Jeśli takie usługi nie pojawią się, może to być problematyczne dla akceptacji Bitcoin i może rzeczywiście oznaczać, że jest on zawyżony i istnieje bańka Bitcoin.

Czy krytycy bańki Bitcoin rozumieją Bitcoin?

krytycy bitcoinów

Wielu krytyków nie wie o pracy wykonywanej w celu zabezpieczenia Bitcoin i ekonomii, która pojawiła się wokół Bitcoina, aby wykorzystać go w swoich biznesach.

jednak, krytycy, którzy nie rozumieją, jak to zrobić Bitcoin należy również wziąć pod uwagę prace.

Entuzjaści kryptowalut muszą zrozumieć, jakie problemy wymagają wyjaśnienia.

Jednym z argumentów, który często się pojawia, jest to, że Bitcoin jest niebezpieczny, ponieważ możesz zostać zhakowany i stracić go.

Jest w tym wiele nieporozumień. Tak, ludzie zostali zhakowani i stracili swoje Bitcoiny, ale the Bitcoin sieć nigdy nie została zhakowana.

Jest solidny i jedynym sposobem na jego zniszczenie jest atak 51%.

Kolejny argument, że istnieje bańka bitcoinowa, która pęknie, dotyczy tego, że jest zbyt niestabilna, aby można ją było używać każdego dnia. To powiedziawszy, ludzie przeoczają, że Bitcoin wciąż jest na bardzo wczesnym etapie.

Porównanie do Tulip Mania

Niektórzy porównują wzrost ceny Bitcoina do Tulip Mania bańka, która pochodzi z Holandii w XVII wieku.

Tulip Mania jest często uważana za pierwszą w historii spekulatywną bańka. Podobnie jak w przypadku innych baniek, cena cebulek tulipanów osiągnęła niezwykłe poziomy, zanim pękła.

Prawdopodobnie w 2017 roku istniała już bańka bitcoinowa, do grudnia prawie osiągnęła cenę 20000 USD, zanim pękła i dramatycznie spadła do około 6000 USD do lutego 2018 r..

Jednak Bitcoin przetrwał.

A wcześniej Bitcoin przetrwał poprzednie awarie, takie jak w 2011 r., kiedy ceny osiągnęły kamień milowy 29 USD, po czym spadły do ​​6,50 USD w dalszej części roku.

Oba wydarzenia należy traktować jako przypomnienia o tym, ile pieniędzy można stracić podczas spekulacji na Bitcoinie lub jakiejkolwiek kryptowalucie.

Można to również traktować jako oznakę tego, co jest normalne dla Bitcoin. W końcu jest to najbardziej niestabilny zasób, jaki istniał i prawdopodobnie przejdzie przez wiele faz, które ludzie określają jako „bańki”.

Czy istnieje bańka kryptowalutowa??

bańka kryptowalutowa

Istnieje argument, że chociaż może nie być bańki bitcoinowej, istnieje szersza bańka kryptowalutowa, ponieważ istnieje tak wiele różnych kryptowalut.

Bitcoin kiedyś stanowiło 80% rynku kryptowalut, teraz jest tylko jedną trzecią.

Może się zdarzyć, że jeśli pojawi się bańka kryptowalutowa, Bitcoin może nie przetrwać i może zostać zastąpiony.

Obecnie, istnieje ponad 2000 różnych kryptowalut, wiele z nich ma na celu osiągnięcie podobnych rzeczy.

W ostatnich latach nastąpił wzrost liczby ICO. Dla niektórych może to oznaczać, że pojawia się bańka. Do tej pory w 2019 roku zebrano już ponad 2 miliardy dolarów, z czego większość prywatnie.

Niektórzy to porównują Railway Mania bańka, która wydarzyła się w Wielkiej Brytanii w latach czterdziestych XIX wieku.

W tym czasie w Wielkiej Brytanii pojawiało się wiele firm kolejowych i wielu spekulantów w nie inwestowało.

Chociaż zebrano dużo pieniędzy, wiele z tych firm upadło z różnych powodów, w tym ze złego planowania finansowego, a niektóre były nawet oszukańcze.

Wynik manii kolejowej bańka polegało na tym, że wiele przedsiębiorstw kolejowych uległo awarii i zniknęły, podczas gdy silniejsze firmy przetrwały i prosperowały.

Jest prawdopodobne, że w przyszłości dojdzie do załamania kryptowaluty i wiele z tych kryptowalut zniknie.

Dlatego jako inwestor powinieneś bardzo uważać, w jakie kryptowaluty zdecydujesz się zainwestować.

Argument, że Bitcoin nie jest w bańce

bitcoin to nie bańka

Bitcoin ma silne poparcie wielu osób w świecie kryptowalut. Wielu z nich uważa, że ​​Bitcoin będzie przyszłością pieniądza i nie ma bańki bitcoinowej.

Wiele osób w społeczności kryptowalut nie zgadza się, że Bitcoin jest w bańce.

Oni w to wierzą Bitcoin cena wzrośnie, a nie spadnie. Tacy ludzie wierzą, że Bitcoin może pewnego dnia stać się globalną walutą uniwersalną.

Jeden z ich najbardziej obiecujących argumentów ma swoje korzenie w krachu finansowym w 2008 roku i braku zaufania bankierów, który się pojawił.

Twierdzą, że musimy odejść od banków centralnych, które mają zbyt dużą kontrolę i potrafią manipulować walutami, powołując się na to, że wiele polityk krajów nie zadziałało.

Bitcoin jest tworzony jest bardziej przejrzysty, ludzie mogą zobaczyć postęp. Chociaż wielu z nas nie wie, kto stoi za rozwojem Bitcoina, możemy otwarcie zobaczyć, jakie zmiany wprowadzają.

W odniesieniu do argumentu, że Bitcoin jest używany do nielegalnej działalności; dolar amerykański jest preferowany, ponieważ jest trudniejszy do wyśledzenia niż Bitcoin.

2020 mając

Niektórzy z tych ludzi, którzy uważają, że Bitcoin jest niedowartościowany i nie ma punktu bańki Bitcoin w kierunku halvingu Bitcoina, który nastąpi w maju 2020 r..

To jest gdzie nagroda za blok za każdy wydobyty blok zostanie zmniejszona o połowę, spowolnienie tworzenia bitcoinów i zwiększenie ceny.

Niemiecki bank, Bayerische Landesbank niedawno przewidywał, że Bitcoin prawdopodobnie osiągnie cenę 90 000 $ po halvingu.

I inwestor venture capital, Tim Draper wierzy, że Bitcoin osiągnie 250 000 dolarów za monetę do 2023 roku.

John McAfee, z drugiej strony dokonał bardziej dziwacznej prognozy, że po halvingu Bitcoin może osiągnąć 1 milion dolarów.

Są też prawdziwi zwolennicy Bitcoina, tacy jak bliźniacy Winklevoss, którzy w to wierzą Bitcoin jest niedowartościowany, dopóki nie osiągnie takiej samej wyceny jak złoto, czyli 7 bilionów dolarów.

Chociaż jest jeszcze dość wcześnie, aby powiedzieć, ceny te nie są tak nierealistyczne, jeśli uważasz, że Bitcoin stanie się uniwersalnym sposobem płacenia sobie nawzajem i nie znajduje się w bańce, która prawdopodobnie pęknie.

Ich opinie są mocne, ale muszą również wziąć pod uwagę argument, że Bitcoin może znajdować się w bańce.

Chociaż prawdopodobnie się z tym nie zgadzają, uwagi krytyków mają pewną wagę.

Możliwe jest również, że po halvingu cena Bitcoina może spaść, ponieważ wiele z nich zostanie sprzedanych po wysokiej cenie.

Kluczowe punkty

Jeśli pamiętasz cokolwiek z tego artykułu, zrób to z tych kluczowych punktów.

  • Bańka ma miejsce, gdy cena aktywa rośnie powyżej jego przypuszczalnej normalnej ceny przez długi okres. Wielu uważa, że ​​Bitcoin przekroczył swoją prawdziwą wycenę rynkową.
  • Może pojawić się bańka kryptowalutowa. Jeśli pęknie, wiele kryptowalut ulegnie awarii i zniknie.
  • Być może pojawiła się już seria bąbelków Bitcoin. Grudzień 2017 był najbardziej zauważalny, ale Bitcoin ostatecznie przetrwał.
  • Dla przetrwania Bitcoina kluczowe jest, aby krytycy po obu stronach słuchali się nawzajem. Tylko wtedy Bitcoin może pokonać przeszkody i prosperować.

Naucz się handlować Bitcoinami dzięki naszemu kursowi kryptowalut

Chcesz dowiedzieć się więcej o innych kryptowalutach i jak nimi handlować? Następnie zapisz się na nasz kurs handlu kryptowalutami!

Jeśli podobał Ci się ten artykuł z witryny Edukacja handlowa, polub go i udostępnij innym osobom, które Twoim zdaniem mogą go zainteresować.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner