Ledger vs Trezor: który portfel sprzętowy zapewnia najbezpieczniejsze kryptowaluty?

Decydując się na zakup kryptowaluty, jednym z pierwszych wyborów jest miejsce, w którym chcesz ją przechowywać. Jeśli zdecydowałeś się na portfel sprzętowy dla wszystkich lub niektórych swoich kryptowalut, prawdopodobnie wybierzesz między Ledger a Trezorem, dwiema wiodącymi markami portfeli sprzętowych.

Ale jeśli chodzi o Trezor vs Ledger który powinieneś wybrać?

Odświeżenie informacji o portfelach sprzętowych

Zanim przyjrzymy się Ledger kontra Trezor, upewnijmy się, że masz jasne pojęcie o tym, czym są portfele sprzętowe. Portfele sprzętowe to fizyczne urządzenia, które przechowują Twoją kryptowalutę w trybie offline.

Jeśli chcesz skorzystać z krypto lub włożyć więcej do portfela, musisz jakoś połączyć portfel z internetem, zwykle za pośrednictwem komputera.

Portfele sprzętowe są jedną z najbezpieczniejszych metod przechowywania kryptowalut, ponieważ nie są połączone z Internetem. Jednak dodają dodatkowe kroki, gdy chcesz korzystać z portfela, szczególnie w porównaniu z portfelami online. Nadal istnieje ryzyko awarii oprogramowania układowego.

Ze względu na tę kombinację czynników portfele sprzętowe są najbardziej przydatne do przechowywania większych ilości kryptowaluty, których nie planujesz używać w najbliższym czasie. Większość ludzi będzie przechowywać większość swoich kryptowalut w portfelu sprzętowym, a następnie przechowywać wszystko, co chcą, łatwo dostępne w portfelu internetowym, stacjonarnym lub mobilnym.

Porównanie Ledger i Trezor: co jest lepsze?

Zarówno Ledger, jak i Trezor są liderami w branży portfeli sprzętowych. Oba oferują wiele urządzeń do wyboru i mają podobne funkcje.

Trezor vs Ledger Crypto Portfel Sprzętowy

Aby pomóc Ci wybrać między nimi, porównamy ich porównanie w niektórych z najważniejszych kategorii.

Zakres ofert portfela

Niezależnie od tego, czy interesują Cię portfele Trezor czy Ledger, do wyboru masz dwa urządzenia.

Portfele sprzętowe Ledger

Ledger oferuje Ledger Nano X, którego ceny zaczynają się od 119 USD, lub Ledger Nano S, których ceny zaczynają się od 59 USD.

portfel ledger nano x nano s

Ledger Nano X i Ledger Nano S mają bardzo fajną aplikację mobilną do zarządzania Twoimi środkami.

Portfele sprzętowe Trezor

Trezor oferuje Trezor Model T, którego ceny zaczynają się od 169,99 USD, lub Trezor One, którego ceny zaczynają się od 55 USD.

Dostępna jest również wersja Trezor One Metallic, która jest wykonana z anodowanego aluminium dla dodatkowej trwałości, ma specjalny grawer i kosztuje 584,86 USD..

trezor model t trezor one

Kompaktowy Trezor One i bardziej funkcjonalny Trezor Model T..

Pakiety Trezor vs Ledger

Jeśli chcesz kupić więcej niż jedno urządzenie, obie marki oferują również pakiety, które przynoszą oszczędności. Pakiet kopii zapasowej Ledger obejmuje zarówno Ledger Nano S, jak i Ledger Nano X, natomiast pakiet Trezor Ultimate zawiera Trezor Model T i Trezor Model One oraz kapsułę Cryptosteel.

Ledger vs Trezor on Price: Ledger wygrywa

Tak więc Ledger i Trezor oferują dwa główne portfele w podobnych cenach. Niedrogie wersje kosztują w granicach 5 USD od siebie, podczas gdy ulepszona wersja Trezora kosztuje około 50 USD więcej niż wersja Ledger.

Obsługiwane aktywa kryptograficzne: wygrywa Ledger, ale może to nie mieć dla Ciebie znaczenia

Jeśli spojrzysz na liczbę i zakres aktywów kryptowalutowych obsługiwanych przez Ledger i Trezor, to pierwsze wychodzi na wierzch.

Portfele sprzętowe Trezora obsługują ponad 1000 kryptowalut, a Ledger obsługuje ponad 1100.

Zastrzeżenie polega na tym, że osoby, które są nowicjuszami w kryptowalutach, prawdopodobnie nie będą musiały kupować

Około 100 kryptowalut, które obsługuje Ledger, a Trezor nie. Jeśli jednak chcesz, aby pomieszczenie rozwijało Twoje kryptowaluty w przyszłości, może to mieć znaczenie.

Wyświetlacz i użytkowanie: Trezor wygrywa

Z portfelami Trezor lub Ledger będzie trzeba się uczyć. Jednak oba portfele oferują wsparcie i instrukcje na swojej stronie internetowej, a korzystanie z obu portfeli powinno być dość szybkie.

To powiedziawszy, ekran portfeli Trezora jest znacznie bardziej intuicyjny niż ekran Ledger dla tych, którzy nie znają portfeli kryptowalut. Funkcjonalność Ledger opiera się na dwóch przyciskach, których będziesz potrzebować, a wprowadzenie kodu PIN może być czasochłonne. W przeciwieństwie do tego, ekran Trezora ma wystarczająco dużo miejsca na wiele przycisków, umożliwiając wprowadzenie kodu PIN, klikając bezpośrednio cyfry w znany sposób.

Trezor vs Ledger on Size: Ledger wygrywa

Jeśli Twoim celem jest posiadanie eleganckiego portfela sprzętowego, który jest dyskretny i zajmuje niewiele miejsca, wybierz Ledger. Jest smukły i zbliżony kształtem do USB, choć ma nieco inne wymiary.

Chociaż Trezor nie jest gruby, jest szerszy niż Ledger. Pomaga to w wyświetlaniu i łatwości użytkowania, ale oznacza, że ​​zajmuje więcej miejsca.

Może to nie być dla Ciebie problemem, w zależności od tego, gdzie je przechowujesz.

Bezpieczeństwo i reputacja: Trezor wygrywa, ale ledwo

Prawdopodobnie nie będziesz mieć żadnych obaw dotyczących bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy wybierzesz Ledger, czy Trezor. Nie ma raportów, hacków ani oszustw, które nie wiążą się z błędem użytkownika (np. Przechowywanie frazy seed w niebezpieczny sposób). Specjaliści pokazali, że z czasem, fizycznym dostępem i wyrafinowanymi metodami, mogą się włamać.

Jedyną różnicą pod względem bezpieczeństwa jest to, że Trezor ma w pełni otwarty kod źródłowy, a Ledger nie. Pozostawia to możliwość umieszczenia przez Ledger złośliwego kodu na urządzeniach, które mogą potencjalnie ukraść twoje krypto. Musiałby to jednak zrobić sam Ledger, a ze względu na konsekwencje jest to niezwykle mało prawdopodobne.

Ogólnie rzecz biorąc, w przypadku obu marek powinieneś czuć się bezpiecznie. Jeśli jednak chcesz się martwić najgorszymi scenariuszami, fakt, że kod Trezora jest open-source, daje mu niewielką przewagę.

Podsumowanie

Poniżej znajduje się wygodne podsumowanie porównania tych dwóch elementów w każdej kategorii:

 • Cena £: Ledger wygrywa
 • Obsługiwane aktywa kryptograficzne: Ledger wygrywa (ale oba obsługują ponad 1000)
 • Wyświetl i używaj: Trezor wygrywa
 • Rozmiar: Ledger wygrywa
 • Bezpieczeństwo: Trezor wygrywa, ledwo

Patrząc z innej strony, portfele Trezor wyróżniają się:

 • Bezpieczeństwo
 • Pokaz
 • Łatwość użycia

Podczas gdy portfele Ledger wyróżniają się:

 • Cena £
 • Obsługiwane zasoby kryptograficzne
 • Rozmiar

Jaki portfel sprzętowy kupić, Trezor czy Ledger?

Nie pomylisz się, niezależnie od tego, czy wybierzesz portfel sprzętowy Trezor, czy Ledger, ponieważ sprowadza się to do osobistych preferencji.

Jeśli chcesz czegoś eleganckiego, który obsługuje więcej kryptowalut i nie masz nic przeciwko nauce korzystania z ekranu z dwoma przyciskami i minimalną przestrzenią wyświetlania, rozważ model Ledger.

Jeśli chcesz mieć większy wyświetlacz, który jest łatwiejszy w użyciu i nie masz nic przeciwko przegapieniu możliwości przechowywania kilku kryptowalut, rozważ model Trezora.

Kliknij tutaj, aby kupić Trezor.

Kliknij tutaj, aby kupić Ledger.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner