Prognoza cen Cardano – ile będzie warte Cardano w 2021 roku i później?

Prognoza cen Cardano:

 • DigitalCoinPrice.com oczekuje, że Cardano gwałtownie zyska na wartości, przy średnim obrocie ADA na poziomie 1,72 USD w 2021 r., 2,98 USD w 2023 r. I 12,54 USD w 2025 r..
 • Firma Long Forecas przewiduje, że cena Cardano osiągnie 1,7 USD w późniejszym okresie 2021 roku.
 • WalletInvestor podał niezwykle optymistyczną prognozę dotyczącą ceny ADA w 2021 r. Jego maksymalna prognoza sugeruje, że ADA może być warte 3,775 USD do końca 2021 r..

Ile będzie warte Cardano w 2021 roku i później?

Czy Cardano pójdzie w górę lub się rozbije? Przeczytaj naszą prognozę cen Cardano ADA na lata 2021-2025

Polujesz na prognozy Cardano na lata 2021-2025? A może z trudem odpowiadasz na pytanie „czy Cardano to dobra inwestycja? Jesteś we właściwym miejscu. Będziemy udostępniać najlepsze prognozy cenowe Cardano na 2021 rok i później. przyglądamy się Cardano ADA, aby dowiedzieć się, co eksperci mają do powiedzenia na temat jego przyszłych wyników i ile będzie warte Cardano w 2021 roku i później.

W listopadzie 2020 r.cena Cardano (ADA) wynosiła 0,107182 USD, a jego kapitalizacja rynkowa wynosiła 3335479936 USD. Zaledwie dwa miesiące później aktywa są teraz warte 1,073 USD i mają oszałamiającą kapitalizację rynkową w wysokości 32,5 miliarda USD. Co jeszcze bardziej ekscytujące, ten wzrost spowodował, że Cardano wyprzedziło czterech swoich konkurentów. Choć kiedyś była dziesiątą co do wielkości kryptowalutą na świecie, teraz zajęła szóste miejsce, wyprzedzając wielkie nazwiska, takie jak Litecoin i Bitcoin Cash! Jak więc zmieniło się to krótko- i długoterminowe prognozy cenowe?

W tym artykule jeszcze raz przyjrzymy się temu, co zdaniem czołowych analityków czeka na cenę ADA w latach 2021–2025. Jeśli zastanawiasz się, „czy Cardano to dobra inwestycja?”, Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Cardano zostało uruchomione w 2017 roku przez Charlesa Hoskinsona, jednego ze współzałożycieli Ethereum i jest znane jako kryptowaluta trzeciej generacji. Dało mu to możliwość zobaczenia, z czym zmagali się starsi konkurenci, i w rezultacie poprawienia swoich aktywów. Ale czy to wystarczy, aby zapewnić świetlaną przyszłość?

Jeśli chcesz się dowiedzieć, „czy Cardano to dobra inwestycja”, czytaj dalej. W tym artykule zbadamy niektóre z najlepszych prognoz cenowych Cardano, aby dowiedzieć się, czy altcoin zyska na wartości w ciągu najbliższych pięciu lat. Niezależnie od tego, czy jesteś obecnym inwestorem, który chce zdecydować, czy zatrzymać czy sprzedać ADA, czy też kimś, kto rozważa dodanie aktywów do swojego portfela, zebraliśmy tutaj wszystko, co musisz wiedzieć.

Jeśli chcesz szybko i łatwo kupić Cardano ADA, z 0% prowizją, sprawdź eToro Exchange!

Co to jest Cardano?

Cardano to dowód stawki (PoS) platforma blockchain. W systemie POS użytkownicy mogą dodawać nowe transakcje do łańcucha bloków, „stawiając” swoją kryptowalutę jako zabezpieczenie w celu walidacji przejść. Jest to znacznie mniej energochłonne niż platforma korzystająca z dowód pracy algorytm, co oznacza, że ​​górnicy muszą rozwiązywać złożone równania matematyczne za pomocą swojego sprzętu komputerowego, zanim będą mogli dodać do łańcucha blokowego.

Tak jak Ethereum jest dla Ether, a Ripple dla XRP, Cardano jest dla ADA. Krótko mówiąc, oznacza to, że Cardano to nazwa platformy, na której działa natywna kryptowaluta ADA. Cardano to platforma blockchain typu open source, która została zbudowana z dwóch odrębnych warstw. Pierwsza nazywa się Warstwa osadnicza Cardano (CSL), czasami nazywany po prostu warstwą kryptowalut, i tutaj użytkownicy mogą przeprowadzać transakcje kryptograficzne.

Druga warstwa to Warstwa obliczeniowa Cardano (CCL). Ta warstwa umożliwia programistom uruchamianie aplikacji, takich jak aplikacje zdecentralizowane (dApps) i inteligentne kontrakty. Inteligentne kontrakty to automatyczne umowy, które kodują określone warunki umowy, takie jak cena, którą płacisz i strona, której płacisz. Podobnie jak proces wydobywania bitcoinów, sprawia to, że system płatności jest niezwykle przejrzysty, a także oznacza, że ​​ludzie nie muszą przechodzić przez organizacje zewnętrzne, takie jak banki.

Unikalna architektura Cardano jest jedną z cech odróżniających ją od kryptowalut pierwszej i drugiej generacji. Dwie różne warstwy znacznie ułatwią potencjalne rozwidlenie w przyszłości i ogólnie poprawią jego długoterminową skalowalność.

Zastanawiasz się, co stało się z Cardano podczas ostatniego wyścigu byków? Jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule przyjrzymy się, czego czołowi analitycy oczekują teraz od ceny Cardano ADA w latach 2021-2025 i jak zmieniły się prognozy dotyczące ceny Cardano.

Krótkoterminowe prognozy cenowe Cardano: 2021

Prognoza cen Cardano na 2021 rok

Jakie są prognozy ekspertów kryptograficznych dla Cardano ADA w 2021 roku?

Podsumowując, czym dokładnie jest Cardano, przyjrzyjmy się, czego możemy się spodziewać z jego ceną w 2021 roku. Chociaż pewne różnice w przewidywaniach dotyczących kryptowalut są normalne, prognozy ADA, które tutaj skompilowaliśmy, są w przeważającej mierze zgodne że cena ADA wzrośnie – choć w bardzo różnym stopniu.

(Należy pamiętać, że świat kryptowalut może być bardzo trudny do przewidzenia, dlatego przed dodaniem czegokolwiek do portfela należy zawsze przeprowadzić własną analizę due diligence).

Zaczniemy od przedstawienia prognoz Ryana Selkisa z Cardano, dyrektora generalnego serwisu Messari zajmującego się śledzeniem kryptowalut. Selkis często prognozuje na Twitterze o wielkich nazwiskach, takich jak Bitcoin i Ethereum – więc niektórzy obserwatorzy byli zaskoczeni, czytając jego ostatnie prognozy dla Cardano. Uważa, że ​​w 2021 roku cena Cardano przeskoczy z 10. na 5. miejsce na liście największych kryptowalut na świecie.

Chociaż spotkało się to z powszechnym niedowierzaniem w tamtym czasie, ADA jest już blisko osiągnięcia tego celu, co zmusza wielu potencjalnych inwestorów do poważniejszego traktowania aktywów.

Według Digital Coin Price, krótkoterminowe perspektywy dla Cardano są stosunkowo dobre. Platforma inwestycyjna opublikowała następujący wykres, aby zilustrować swoje prognozy:

Jak widać, Digital Coin Price spodziewa się, że cena ADA będzie wahać się od maksimum około 0,58 USD do minimum około 0,47 USD. Chociaż nie ma wielu dowodów na liniowy postęp (wykres charakteryzuje się regularnymi szczytami i dołkami w przeciwieństwie do zauważalnego trendu zwyżkowego lub spadkowego), nadal pokazuje to znaczną poprawę w porównaniu z przewidywaniami z listopada.

W tym czasie Digital Coin Price spodziewał się, że ADA pozostanie poniżej 1,3 USD przez cały rok.

Zaktualizowana prognoza podniosła najwyższą cenę docelową z 0,3 USD do 0,585494 USD – innymi słowy, prawie się podwoiła. Chociaż będziemy musieli spojrzeć w przyszłość na lata 2022-2025, aby zobaczyć, czy ta przewidywana aktywność przyniesie jakiekolwiek znaczące długoterminowe zyski, fakt, że Digital Coin Price zmienił swoją prognozę tak drastycznie, jest obiecującym sygnałem.

Nasza druga krótkoterminowa prognoza cenowa pochodzi z WalletInvestor. Platforma analizy inwestycji przedstawiła niezwykle optymistyczną prognozę ceny ADA w 2021 r. – potencjalnie dobra wiadomość dla każdego, kto zastanawia się, czy cena Cardano wzrośnie?

W przeciwieństwie do wykresu z Digital Coin Price, ten pokazuje silny trend zwyżkowy. Jeśli te prognozy są poprawne, Cardano może być drugim pod względem rekordowym rokiem po 2018 roku.

Maksymalna prognoza WalletInvestor sugeruje, że ADA może być warte 2,575 USD do końca 2021 r., Po gwałtownym wzroście cen w porównaniu z rocznym najniższym poziomem w listopadzie. (Minimalne, maksymalne i średnie prognozy platformy wynoszą odpowiednio 0,131 USD, 0,361 USD i 0,254 USD).

Co ciekawe, dołki prognozowane przez WalletInvestor wydają się pokrywać ze szczytami prognozowanymi przez Digital Coin Price. Obie platformy stwierdziły, że w niektórych miesiącach – a mianowicie w marcu i październiku – mogą wystąpić znaczące zmiany cen. Chociaż jeden uważa, że ​​będzie to wzrostowy, a drugi przewiduje, że będzie niedźwiedzi, warto uważnie obserwować te punkty zwrotne, jeśli jesteś obecnym lub potencjalnym inwestorem.

Po względnej stabilności w pierwszej połowie 2021 r. Previsioni Bitcoin przewiduje, że cena ADA będzie gwałtownie rosnąć od lipca 2021 r. Jeśli te prognozy są poprawne, a ADA osiągnie 1,48424 USD w sierpniu 2021 r., Algorytm Previsioni Bitcoin sugeruje, że może to doprowadzić do ogromnego wzrostu, z cenami skaczącymi do 1,62009 USD we wrześniu 2021 r. I oszałamiającymi 1,838 USD do końca 2021 r..

Wzięliśmy naszą ostateczną, krótkoterminową prognozę cen ADA z Trading Beasts.

Na podstawie tych prognoz do końca grudnia 2021 r. Możemy spodziewać się, że cena ADA waha się między 1,64 a 1,85 USD. Biorąc pod uwagę obecną cenę aktywa na poziomie 1,07 USD, nie jest to najbardziej zachęcająca prognoza w tym artykule – zwłaszcza jeśli skupimy się na prognozę ceny minimalnej. To powiedziawszy, jest to nadal nieco wyższa niż najbardziej niedźwiedzia prognoza, którą zawarliśmy w artykule z listopada (0,214689 USD według ceny Digital Coin).

Gotowy do inwestycji Cardano ADA?

Czy Cardano to dobra inwestycja 2021?

Tak, zgodnie z przewidywaniami wartość Cardano prawdopodobnie wzrośnie w ciągu 2021 roku. Prognozy długoterminowe są nieco mniej zgodne. Oznacza to, że Cardano może być dobrą inwestycją na 2021 rok, ale ostatecznie zależy to od Twojego stylu handlu i tego, czy wolisz utrzymywać pozycje krótko- czy długoterminowe.

Mówiąc prościej, Cardano to inwestycja o niskim ryzyku z wieloma potencjalnymi nagrodami. Jest to coś, co zdecydowanie powinieneś zbadać, zanim zaczniesz rozważać dodanie go do swojego portfolio.

Jaka będzie cena Cardano w 2021 roku?

Czy ADA wzrośnie w 2021 roku?

Wygląda na to, że wartość Cardano wzrośnie w 2021 roku. Inwestorzy ADA mogą zobaczyć 1,62 dolara w najbliższym czasie i 1,9 dolara do końca 2021 r..

Firma Long Forecas przewiduje, że cena Cardano osiągnie 1,7 USD w późniejszym okresie 2021 roku.

Według Previsioni Bitcoin, Cardano wzrośnie i osiągnie cenę 1,88 USD w 2021 roku.

Prognoza cen monet zakłada, że ​​cena ADA może zamknąć się na poziomie 2,2 USD do samego końca 2021 r.

Prognozy Cardano na 2021 rok są niezwykle zróżnicowane. Jeśli wolisz długoterminową strategię inwestycyjną, spójrzmy na prognozy cenowe Cardano na lata 2022-2025.

Długoterminowe prognozy cen Cardano: 2022-2025

Jakie są prognozy ekspertów kryptograficznych dla Cardano ADA w 2022 roku i później?

Wielu traderów i inwestorów chce wiedzieć, co może przynieść następne 5 lat dla ceny Cardano ADA. Jeśli szukasz prognozy cen Cardano na 2025 r., A nawet zastanawiasz się, czy powinienem zainwestować w Cardano?, Czytaj dalej.

Teraz, gdy widzieliśmy, co może przynieść reszta roku w cenie ADA, spójrzmy na lata 2022-2025. Czy Cardano pójdzie w górę? Czy ADA to dobra inwestycja? A ile będzie warte Cardano w 2025 roku? Szukaliśmy jednych z najbardziej przekonujących prognoz długoterminowych, aby spróbować znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Według włoskiej witryny kryptograficznej Previsioni Bitcoin, rozwój Cardano nie wydaje się być modą. Przewiduje się, że do 2023 r. Wartość ADA może wynosić nawet 3,5 USD, chociaż w połowie roku liczba ta nieznacznie spadnie.

Biorąc pod uwagę, że cena Cardano wynosiła 0,25 USD nie tak dawno temu, 3,5 USD jest zachęcającym celem na 2023 r. (Chociaż jest to mniej niż liczby przewidywane przez Previsioni Bitcoin na 2022 r., Kiedy to na krótko spodziewa się, że ADA osiągnie krytyczną wartość 3 USD!). Kiedy w latach 2017-8 doszło do ostatniej hossy na całym rynku, wiele kryptowalut zaczęło gwałtownie spadać – więc fakt, że platformy takie jak Previsioni Bitcoin wierzą, że nadal będziemy obserwować wzrost cen w ciągu najbliższych 3-5 lat, jest świetną wiadomością dla wielu inwestorów.

Czy więc Long Forecast również spodziewa się wzrostu ADA? Niestety, według ich analiz przyszłość nie wygląda tak jasno. Po stosunkowo stagnacji w latach 2021-2, Long Forecast uważa, że ​​Cardano może stracić na wartości w 2023 roku, zamykając rok na najniższym poziomie zaledwie 0,12 USD..

2023 Kontynuacja

Miesiąc Otwarcie Nisko-Wysoki Zamknięcie Mo,% Razem,%
Luty 0,42 $ 0,41–0,47 USD 0,44 $ 4,8% 144%
Zniszczyć 0,44 $ 0,34–0,44 USD 0,37 USD -15,9% 106%
Kwi 0,37 USD 0,29–0,37 USD 0,31 USD -16, 2% 72, 2%
Może 0,31 USD 0,24–0,31 USD 0,26 $ -16,1% 44, 4%
Jun 0,26 $ 0,20- 0,26 USD 0,22 USD -15,4% 22, 2%
Lip 0,22 USD 0,21–0,25 USD 0,23 USD 4,5% 27,8%
Sie 0,23 USD 0,18–0,23 USD 0,19 $ -17,4% 5,6%
Wrz 0,19 $ 0,15–0,19 USD 0,16 $ -15,8% -11,1%
Paź 0,16 $ 0,16–0,20 USD 0,19 $ 18,8% 5,6%
Lis 0,19 $ 0,15–0,19 USD 0,16 $ -15,8% -11,1%
Grud 0,16 $ 0,12-0,16 USD 0,13 $ -18,8% -27,8%

Ta wiadomość nie zadowoli obecnych inwestorów Cardano i jest daleka od szczytów przewidywanych przez Previsioni Bitcoin. Zmniejszenie ceny o połowę między lutym a czerwcem sprawia, że ​​ta niedźwiedzia prognoza jest niższa niż wszystkie krótkoterminowe prognozy zawarte w tym artykule. Długa prognoza nie podaje ceny docelowej na 2025 r. – możemy więc mieć tylko nadzieję, że te rozczarowujące ceny, jeśli są dokładne, są częścią korekty niedźwiedzi, która może utorować drogę do nowej hossy w przyszłości.

Według prognoz DigitalCoinPrice, ADA odnotuje niewielki wzrost w 2021 i 2022 r. W styczniu 2022 r. Platforma kryptograficzna przewiduje cenę 1,68 USD. Jego rekord wszechczasów (ATH) w 2022 r. Wyniesie 1,87 USD w lipcu 2022 r.

Od tego momentu prognozy DigitalCoinPrice sugerują, że inwestorzy mogą się spodziewać odrobiny kolejki górskiej. Rok 2023 będzie znacznie bardziej zwyżkowy niż 2022, a cena ADA pozostanie powyżej 0,3 USD. Inwestorzy będą musieli przetrwać tę burzę, aby cieszyć się potencjalnymi zyskami z 2025 r.

Od stycznia 2025 r. Jest o wiele bardziej zachęcająco. Spadek w 2024 r. Utoruje drogę do hossy, która doprowadzi Cardano do szczytu prawie 1,5 USD w listopadzie 2025 r. Sugeruje to, że bez względu na preferowaną strategię inwestycyjną prawdopodobnie będziesz chciał uniknąć sprzedaży ADA w 2024, jeśli DigialCoinPrice jest poprawna!

Na szczęście Prime XBT nie uważa, że ​​te ceny są w ogóle dokładne. Biorąc pod uwagę znacznie bardziej upartą prognozę na lata 2022-2025, twierdząc, że Cardano może być na celu, aby osiągnąć 2,50 USD, a nawet więcej.

Jak pokazuje ten wykres, Prime XBT zidentyfikował wzór lewego i prawego ramienia, który może wskazywać, że cena Cardano jest w cenie nowego ATH. Ten wzorzec częściowo opiera się na założeniu, że składnik aktywów może osiągnąć wartość 1,56 USD w 2021 r. – cenę, która obecnie wydaje się wysoce osiągalna!

Jak więc mają się do tego inne prognozy Cardano? Według Cryptoground.com cena Cardano ADA osiągnie 1,57 USD w 2022 roku i od tego momentu będzie nadal rosnąć.

Opierając się na swoich przewidywaniach, Cardano może osiągnąć 3,87 USD w 2025 r. To powinna być dobra wiadomość dla każdego, kto zastanawia się, czy Cardano osiągnie 1 USD? W końcu przy takim poziomie wzrostu w ciągu następnych pięciu lat ADA może osiągnąć 1 USD przed 2030 r..

Wydaje się, że Coinliker.com uważa te prognozy za zbyt skromne. Witryna kryptograficzna podała następujące prognozy dotyczące ceny ADA w latach 2022-2025:

2021-2022: Cena: 1,55 USD

2022-2023: Cena: 2,31 USD

2025: Cena: 5,35 USD

Procentowy wzrost o 6,680% byłby imponujący, ale nie byłby bezprecedensowy.

W latach 2017-2018 Cardano odnotowało ogromne tempo wzrostu, gdy jego cena gwałtownie wzrosła do ATH wynoszącego zaledwie 1,18 USD. Oznacza to, że według prognoz Coinlikera Cardano ma przekroczyć swój poprzedni rekord do 2025 roku.

Coinswitch.com poszedł jeszcze dalej. Na swojej stronie internetowej firma zajmująca się kryptowalutami twierdzi, że Cardano może osiągnąć 12,88 USD.

To byłaby doskonała wiadomość dla każdego inwestora zastanawiającego się „czy Cardano to dobra inwestycja?”.

Teraz, gdy widzieliśmy, co według ekspertów może się stać z ceną Cardano w latach 2021-2025. Długoterminowe perspektywy każdej okazji inwestycyjnej są ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli chcesz utrzymywać pozycje przez kilka lat, zamiast czerpać zyski z krótkoterminowej zmienności.

Jako inwestycja długoterminowa przewiduje, że Cardano może działać znacznie lepiej. Zgodnie z przewidywaniami wartość tokena Cardano może wzrosnąć do 2,82 USD do samego końca 2021 r., Wzrosnąć do 3,42 USD w 2022 r. I osiągnąć średnią cenę 15,700 USD do 2025 r..

Jeśli chodzi o cenę ADA na następne pięć lat, algorytm prognozowania Cardano sugeruje, że w ciągu 3 lat cena Cardano wzrośnie o 885% i osiągnie cenę 1,98 USD. W 2025 roku mogliśmy zobaczyć ciągły wzrost wartości ADA i osiągnąć psychologiczny poziom 4 dolary. W roku 2030 ADA ponownie podwoi cenę i osiągnie kolejny rekordowy poziom 18 USD.

Dodatkowe prognozy cen Cardano na lata 2023-2025

Prognoza cen Cardano w 2023 roku:

Cena cyfrowych monet: 2,61918560 USD

Cryptoground: 5,54608 USD

Coinswitch: 4 dolary

Prognoza cen w Cardano 2025:

Elevenews: 15 dolarów

Cryptoground: 5,8792 USD

Prognoza cen monet: 7,17 $

Wniosek: prognoza cen Cardano

Poniższe prognozy przedstawiają niektóre z Potencjał wysokie i niskie prognozy cen Cardona ADA na lata 2021, 2022, 2023 i 2025 oferowane przez analityków technicznych i ekspertów branżowych.

Rok Wysoki Niska
2021 2,85 USD 0,52 USD
2022 4,52 USD 1,60 $
2023 8,82 $ 3,90 $
2024 12,54 $ 5,10 $
2025 22,75 USD 7,50 USD

Jak zmieniała się cena Cardano w czasie?

Aby zrozumieć słuszność tych prognoz Cardano, ważne jest przeanalizowanie wyników cen ADA w przeszłości. Jednak w przeciwieństwie do kryptowalut pierwszej i drugiej generacji, Cardano jest stosunkowo nowe na rynku. Oznacza to, że inwestorzy nie są w stanie przeanalizować wielu lat zmienności w celu znalezienia powtarzających się długoterminowych wzorców.

Kiedy ADA zaczęło działać na giełdach kryptowalut w 2017 r., Nadeszła pora, aby zarobić na ogromnym wzroście, który szturmem podbił rynek kryptowalut pod koniec 2017 r. I na początku 2018 r. Ten okres można wyraźnie zobaczyć na tym wykresie od Nomics:

Prognoza cen w Cardano

Od 20 listopada 2017 r. Do 1 stycznia 2018 r. Cena ADA gwałtownie wzrosła z 0,029892 USD do 0,970563 USD. Biorąc pod uwagę, że aktywa nie były używane przez długi czas, jego późniejszy spadek (wraz z resztą rynku kryptowalut) musiał być rozczarowaniem dla inwestorów. ADA spadł z powrotem do 0,351552 USD do 5 lutego 2018 r. I ten niedźwiedzi trend utrzymywał się przez cały rok, z wyjątkiem gwałtownego wzrostu w maju. Pod koniec roku cena spadła nawet o jedno miejsce po przecinku, a inwestorzy pożegnali 2018 rok z ceną ADA wynoszącą zaledwie 0,029341 USD na najniższym poziomie.

Chociaż cena nieznacznie wzrosła w 2019 r., Cardano doświadczyło kolejnego krachu w marcu 2020 r. Ponownie zmienność ta dotyczyła całej branży. Gdy świat został zablokowany, próbując kontrolować szybko rozprzestrzeniającego się koronawirusa, brak zaufania inwestorów spowodował załamanie rynku (w tym, co obecnie nazwano awaria koronawirusa).

Od 10 lutego do 16 marca 2020 roku cena ADA spadła z 0,065333 USD do 0,027386 USD. Była to najniższa wartość aktywów od grudnia 2018 r. Jednak dobrą wiadomością jest to, że rynek szybko się odrodził, a Cardano było jedną z kryptowalut, które nie tylko wróciły do ​​ceny sprzed COVID, ale ją przekroczyły. W lipcu ADA ponownie osiągnął 0,1 USD i od tamtej pory pozostaje stosunkowo silny. Jednak ostatnia hossa pod koniec grudnia zapewniła kolejny okres przełomu we wzroście.

Ten wykres pozwala nam dokładnie zobaczyć, jak zmieniła się cena Cardano w ciągu ostatnich trzech miesięcy:

Między 21 grudnia a 7 stycznia, w okresie zaledwie dwóch tygodni, cena ADA gwałtownie wzrosła z 0,137885 USD do 0,341884 USD. W następnej sekcji zbadamy inny czynnik, który pomaga wyjaśnić, dlaczego dokładnie nastąpił ten wzrost cen.

Czy rozważałeś zainwestowanie w Cardano ADA?

Jakie czynniki wpływają na cenę Cardano?

Cena Cardano ADA może się zmieniać w zależności od wielu różnych czynników. Aby sporządzić najdokładniejsze prognozy cenowe Cardano w latach 2021–2025 i odpowiedzieć na pytanie „czy Cardano to dobra inwestycja?”, Najlepiej od samego początku być świadomym tych czynników. Ułatwi to przewidywanie okresów wzrostu lub spadku na podstawie aktualnych trendów kryptowalut i innych wydarzeń na świecie, które mogą wpływać na cenę ADA.

1. Podaż i popyt

Związek między podażą a popytem jest prawdopodobnie największym czynnikiem parasolowym, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze aktywów do portfela. Kiedy popyt na kryptowalutę jest większy niż podaż (na przykład, gdy wielu inwestorów chce kupić, ale niewielu sprzedaje), podnosi to cenę. Kiedy podaż jest większa niż popyt (gdy wielu inwestorów próbuje sprzedać swoje aktywa, ale nikt nie chce ich kupować), będzie to miało odwrotny skutek.

Według badań przeprowadzonych przez Adastat, niedawny bieg byków wywołał ponowne zainteresowanie Cardano. Poniższy wykres przedstawia liczbę istniejących portfeli ADA – i jak widać, liczba nowych inwestorów gwałtownie wzrosła w styczniu 2021 r..

Na przykład 4 stycznia co godzinę tworzyło oszałamiającą średnią 121 nowych portfeli! To aż 98% wzrost od 1 stycznia, kiedy co godzinę tworzono zaledwie 63 nowe portfele.

Następnego dnia, 5 stycznia, pojawiło się niewiarygodne 4000 nowo zarejestrowanych portfeli ADA – i to rosnące zainteresowanie wyraźnie podtrzymuje stałe przejmowanie rynku przez Cardano.

Jeśli wrócimy do powyższego 3-miesięcznego wykresu cen, możemy wyraźnie zobaczyć wpływ, jaki miało to na cenę ADA!

2. Korzystanie z platformy Cardano

Jak wspomnieliśmy wcześniej w artykule, dwuwarstwowa architektura Cardano została zbudowana, aby umożliwić działanie dApps i inteligentnych kontraktów na jego CCL. Oznacza to, że sukces Cardano nie zależy tylko od popytu na ADA – wpłynie na niego również popyt na inne kryptowaluty zbudowane na jego rozproszonej księdze. Wraz ze wzrostem popytu na dApps może to mieć pozytywny wpływ na cenę ADA w najbliższej przyszłości.

3. Cena bitcoinów

Może się wydawać sprzeczne z intuicją, że cena Bitcoina miałaby korelacyjny wpływ na cenę innych kryptowalut, ale to prawda. Wielu analityków zauważyło, że kiedy Bitcoin przechodzi szczególnie hossy, ten wzór jest odzwierciedlany przez wiele altcoinów. Dzieje się tak, ponieważ większość inwestorów, którzy w ogóle posiadają jakąkolwiek kryptowalutę, z dużym prawdopodobieństwem posiada Bitcoin. Jeśli zaufanie inwestorów do BTC jest wysokie, zaufanie to często przenosi się do altcoinów, powodując powszechne skoki na rynku.

Czytaj więcej: 10 najlepszych kryptowalut, w które warto zainwestować w 2021 r

Prognoza cen Cardano – kluczowe punkty

 • W ciągu zaledwie trzech miesięcy Cardano awansowało z dziesiątej na szóstą co do wielkości kryptowalutę na świecie. To potwierdza przekonanie Ryana Selkisa, że ​​w 2021 roku ADA znajdzie się w pierwszej piątce.
 • W ciągu 2021 r. Digital Coin Price spodziewa się, że cena ADA będzie wahać się od maksimum około 0,58 USD do minimum około 0,47 USD – to wyraźna poprawa w stosunku do prognoz z listopada.
 • Maksymalna prognoza WalletInvestor sugeruje, że ADA może być warte 0,575 USD do końca 2021 roku.
 • Opierając się na prognozach Trading Beast, możemy spodziewać się, że cena ADA waha się między 0,24 a 0,35 USD do końca grudnia 2021 r..
 • W 2023 roku Previsioni Bitcoin przewidział, że ADA może być warte nawet 2,5 USD.
 • Z drugiej strony Long Forecast uważa, że ​​Cardano może stracić na wartości w 2023 r., Zamykając rok na najniższym poziomie zaledwie 0,12 USD..
 • Prime XBT uważa, że ​​Cardano może osiągnąć cel, aby osiągnąć 1,50 USD przed 2025 r., Co doprowadziłoby do nowego rekordowego poziomu aktywów.
 • Czynniki, które mogą wpływać na cenę Cardano, obejmują podaż i popyt, popularność platformy Cardano i cenę Bitcoin.
 • 5 stycznia 2021 r. Utworzono 4000 nowych portfeli ADA.
 • Cardano to kryptowaluta trzeciej generacji, która została zbudowana z dwóch odrębnych warstw: warstwy rozliczeniowej Cardano i warstwy obliczeniowej Caradno
 • Na lata 2022-2025 firma DigitalCoinPrice przewidziała niestabilną, ale ogólnie zwyżkową tendencję, z 2024 r. Jako niedźwiedzi wyjątek
 • Cryptoground, Coinliker i Coinswitch uważają, że te prognozy są zbyt pesymistyczne i przewidują, że cena ADA osiągnie 2, a nawet 3 dolary do 2025 roku
 • Dokonanie prognoz cenowych Cardano ADA może być niezwykle trudne ze względu na nieprzewidywalność rynku

Jeśli szukasz wiarygodnych prognoz cen Cardano na lata 2021, 2022, 2025 i później, mamy nadzieję, że ten artykuł dał ci jaśniejsze wyobrażenie o przyszłości ADA. Chociaż prognozy są bardzo zróżnicowane, zachęcające jest to, że większość platform kryptograficznych przewiduje wzrostowy trend, szczególnie w latach 2022-2025. Korzystając z analizy technicznej, kilku różnych analityków doszło do wniosku, że Cardano może potencjalnie przekroczyć poprzednią ATH przed końcem 2025 r..

Jednak kryptowaluty mogą być niezwykle trudne do przewidzenia. Jeśli rozważasz dodanie ADA do swojego portfela, zawsze ważne jest, aby przeprowadzić własne badanie due diligence i mieć dobrą strategię zarządzania ryzykiem. Na razie perspektywa może być dobra, ale jak widzieliśmy w marcu, rynek może łatwo zmienić się z dnia na dzień.

Jeśli uważasz, że ADA to dobra inwestycja dla Twojego portfela i chcesz zacząć handel ADA, eToro zapewnia możliwość handlu z aktywami Crypto, w tym Cardano, i kontraktami CFD do 90+ kryptowaluty.

eToro – Kup Cardano ADA z 0% prowizją

trade cardano

Zarejestruj się w eToro i zacznij handlować Cardano lub kopiować najlepszych inwestorów bez dodatkowych opłat. Nie ma żadnych opłat za zarządzanie ani innych ukrytych kosztów.

broker etoro

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony.

Prognoza cen Cardano – często zadawane pytania

Ile będzie warte Cardano za 5 lat?

Ogólnie rzecz biorąc, szacunkowe ceny Cardano za 5 lat wahają się od 5,8 do 15 USD.

Czy Cardano osiągnie 2 dolary?

Biorąc pod uwagę jego ostatnie wyniki, nie wydaje się nierozsądne, że Cardano może w najbliższej przyszłości osiągnąć 2 dolary.

Czy Cardano może osiągnąć 10 USD?

Odpowiedź na pytanie „czy Cardano może osiągnąć 10 dolarów” jest potencjalnie – ale jest bardzo mało prawdopodobne, że zobaczymy to w ciągu najbliższych dwóch lat. Jeśli ADA osiągnie 10 USD w 2025 r., Musiałaby mieć ponad 10-krotną wartość, aby osiągnąć wartość dwucyfrową.

Czy Cardano jest lepsze niż Ethereum?

Jako kryptowaluta trzeciej generacji, założyciele Cardano byli w stanie wyciągnąć wnioski z niektórych błędów starszych kryptowalut, w tym Ethereum. Dzięki dwuwarstwowej architekturze wielu analityków uważa, że ​​Cardano jest „lepsze” niż Ethereum, ponieważ jest bardziej skalowalne. Korzysta już również z algorytmu potwierdzającego stawkę, podczas gdy Ethereum dopiero przełącza się w ramach swojej długo oczekiwanej aktualizacji Ethereum 2.0.

Nie przegap: Ethereum vs Cardano: Które Crypto powinieneś kupić

Jaki był najlepszy w historii Cardano?

Najwyższy w historii Cardano wyniósł 1,18 USD, który osiągnął w styczniu 2018 r. Według różnych prognoz, w ciągu następnych pięciu lat mogliśmy zobaczyć powrót ADA i przekroczyć ten kamień milowy..

Jakie są prognozy cenowe dla Cardano w 2021 roku?

Do końca 2021 roku ADA osiągnie cenę docelową 2,58 USD.

Ile będzie warte ADA za 5 lat?

Do 2025 roku Cardano odnotuje ogromne zyski, które osiągną cenę nawet 22 USD.

Jaka będzie cena ADA w 2030 roku?

Za 10 lat ADA będzie wycenione na 60 dolarów.

Dalsza lektura:

Top 15 najlepszych kryptowalut do kupienia w tym miesiącu

15 powodów, dla których warto inwestować w kryptowaluty

Najpopularniejsze kryptowaluty w Wielkiej Brytanii

Najlepsze kryptowaluty do inwestowania w Australii w 2021 roku

Jak handlować kryptowalutą za 100 USD

Najważniejsze kryptowaluty inne niż Bitcoin

Najpopularniejsze kryptowaluty w USA

Zastrzeżenie: Cardano i inne kryptowaluty są bardzo niestabilne. Twój kapitał jest zagrożony, a wyniki historyczne nie wskazują na przyszłe wyniki. Prognozy i analizy odzwierciedlają poglądy różnych analityków zewnętrznych i wewnętrznych w dowolnym czasie i mogą ulec zmianie w dowolnym momencie. Ponadto nie mogą stanowić zobowiązania ani gwarancji ze strony Trading Education.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner