Prognoza ceny Bitcoin: BTC spada poniżej 52000 USD, nawet gdy instytucje wciąż napływają

Codzienna analiza techniczna Bitcoin BTC

  • Cena Bitcoin ma trzy zdrowe poziomy wsparcia na poziomie 49 500 USD, 48 000 USD i 46 000 USD.
  • Motley Fool i Blackrock chcą dokonać dużych inwestycji w BTC.

Od 1 lutego do 17 lutego cena Bitcoina wzrosła z 33 000 do 52 000 USD, zyskując w ogólnej wycenie prawie 20 000 USD. Jednak cena BTC nieco spadła w ciągu ostatnich dwóch dni. Przyjrzyjmy się bliżej analizie technicznej.

Cena Bitcoin stoi w obliczu niewielkiej korekty

Ten niedawny wzrost ceny Bitcoin był na tyle silny, że RSI znalazł się w strefie wykupienia. Jednak niedźwiedzia korekta w ciągu ostatnich dwóch dni zepchnęła BTC z powrotem do strefy neutralnej. Wydaje się, że to raczej chwilowa czkawka niż nowy trend.

Wykres dzienny BTC / USD 021921

Obraz: BTC / USD dziennie

Cena Bitcoin ma trzy zdrowe poziomy wsparcia na poziomie 49 500 USD, 48 000 USD i 46 000 USD. Najsilniejsze wsparcie to 46 000 $, przy czym wcześniej 600 000 adresów kupiło 360 600 tokenów BTC. Poziomy te są wystarczająco silne, aby wchłonąć ogromną presję sprzedaży. W związku z tym nie spodziewamy się, że BTC spadnie poniżej 46 000 USD.

Wykres wolumenu BTC / USD 021921

Obraz: IntoTheBlock

MACD na 4-godzinnym wykresie cen Bitcoin zmienił się w niedźwiedzie, więc kolejna korekta może być w sklepie. Jak na razie BTC znalazło wsparcie przy 20-barowym SMA.

Wykres 4-godzinny BTC / USD 021921

Obraz: BTC / USD 4 godziny

Motley Fool kupuje 5 milionów dolarów bitcoinów za swój „10-krotny potencjał”

Popularna firma doradztwa finansowego i inwestycyjnego The Motley Fool ogłosiła niedawno, że inwestuje 5 milionów dolarów w Bitcoin.

„Mamy WIELKIE WIADOMOŚCI! Kupujemy 5 milionów dolarów w Bitcoinach z naszego własnego bilansu. Zgadza się. 5 milionów dolarów ”.

Kilka minut po ogłoszeniu cena Bitcoin osiągnęła 52 400 USD – nowy rekord wszechczasów. Firma podała trzy powody swojej inwestycji. Po pierwsze, stwierdzono, że Bitcoin jest lepszym sposobem przechowywania wartości w porównaniu ze złotem w perspektywie długoterminowej.

Po drugie, Bitcoin może stać się medium dla „transakcji, tak jakby ceny ustabilizowały się w nadchodzącej dekadzie”. Na koniec firma wspomniała, że ​​uważa, że ​​BTC może działać jako wydajne zabezpieczenie przed inflacją.

Motley Fool powiedział, że uważa, że ​​„Bitcoin może odgrywać rolę w zdywersyfikowanym portfelu zbudowanym z myślą o długoterminowej perspektywie” i że planuje utrzymać tę inwestycję Bitcoin przez „wiele lat”.

W opublikowanym niedawno artykule firma stwierdziła, że ​​zdecydowała się polecić Bitcoin jako część swojego „portfela 10X na prawdziwe pieniądze”, który koncentruje się na poszukiwaniu możliwości inwestycyjnych z potencjałem 10-krotnego wzrostu wartości w ciągu najbliższych pięciu do dziesięciu lat. . Dodał ponadto, że będzie oddzielnie kupować Bitcoin do swoich bilansów

Nie tylko poczekamy, aż wszyscy nasi członkowie w 10X będą mogli dokonać zakupu, zanim kupimy naszą alokację 10X, ale także dajemy wszystkim członkom Motley Fool szansę przejrzenia tych wskazówek, zanim oddzielnie postawimy 5 milionów dolarów w The Motley Fool’s kapitał własny.

BlackRock to Deep Into BTC

Rick Rieder, dyrektor inwestycyjny BlackRock – największego zarządzającego aktywami na świecie – powiedział, że firma podejmuje inwestycje w Bitcoin. Według Riedera rynek kryptowalut jest gotowy na wejście nowych graczy.

Zaczęliśmy się tym trochę bawić. Mam wrażenie, że technologia ewoluowała, a przepisy ewoluowały do ​​tego stopnia, że ​​wiele osób uważa, że ​​powinna być częścią portfolio.

Warto zauważyć, że wiele krajów w coraz większym stopniu reguluje podatki od kryptowalut i koncentruje się na ograniczaniu przestępczości. Prawdopodobnie zachęciło to do nowych inwestycji w kryptowaluty. Rieder zauważył również, że inwestowanie w aktywa cyfrowe jest obecnie bardzo praktyczne, ponieważ wiele tradycyjnych aktywów nie jest już tak atrakcyjnych dla inwestorów.

W swoim zgłoszeniu do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na początku tego roku BlackRock zasugerował, że instrumenty pochodne Bitcoin zostaną dodane do dwóch jego funduszy. Należą do nich BlackRock Global Allcoation Fund, Inc. i BlackRock Funds V.

W przeszłości wielu prominentnych członków zarządu BlackRock również wypowiadało się pozytywnie o BTC. Rieder pochwalił również aktywa kryptograficzne, sugerując, że może wyprzedzić złoto.

W listopadzie 2020 roku powiedział:

Czy myślę, że to trwały mechanizm, który, wiesz, moim zdaniem mógłby w dużym stopniu zastąpić złoto? Tak, mam, ponieważ jest o wiele bardziej funkcjonalny niż podawanie sztabki złota.

19% biletów PrivateFly jest kupowanych w bitcoinach

PrivateFly, brytyjski przewoźnik czarterowy, powiedział niedawno, że 19% jego rocznych przychodów pochodzi ze sprzedaży biletów za pośrednictwem Bitcoin. Firma podała, że ​​aktywność BTC wzrosła w ubiegłym miesiącu, ponieważ ceny monety wzrosły znacznie.

PrivateFly zaczął oferować ten składnik jako opcję płatności w 2014 roku podczas lotu z Belgii do Francji. Firma podała, że ​​12% wszystkich biletów lotniczych zarezerwowanych w grudniu 2020 r. Zostało opłaconych za pomocą Bitcoin. W styczniu 2021 roku sprzedaż nieznacznie wzrosła, przy 13% wszystkich biletów sprzedanych za pośrednictwem BTC. Dla porównania, wcześniej aktywa stanowiły tylko 2% zakupów biletów.

Firma wprowadziła nowy program członkowski, który umożliwia podróżnym umieszczanie swoich Bitcoinów na koncie i pobieranie wartości fiducjarnej w momencie rezerwacji. Pozwoli to uniknąć transferu dodatkowych BTC, których wartość może wzrosnąć lub spaść w kolejnych dniach.

PrivateFly stwierdził również, że odnotowany wzrost przychodów był jeszcze większy, ponieważ podróżni płacący za pośrednictwem Bitcoin wydawali więcej pieniędzy na droższe loty. Sugeruje to „bogatą” grupę demograficzną dla przeciętnego posiadacza BTC.

Oczekuje się, że cena Bitcoin osiągnie te poziomy

Spodziewaliśmy się, że cena Bitcoina wkrótce zakończy niedźwiedzią korektę i spadnie nieco poniżej 50 000 USD. Jednak ten napływ inwestorów instytucjonalnych prawdopodobnie zwiększy BTC, aby wskoczyć na nowe wyżyny.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner