27 najlepszych portfeli Bitcoin 2021 – The Ultimate Guide

1. Ledger Nano S 2. Trezor 3. KeepKey
księga nano trezor KeepKey-Bitcoin-Wallet-Review
ZACZYNAJ! ZACZYNAJ! ZACZYNAJ!

Mówi się, że Bitcoin będzie walutą przyszłości, ale czy jest to coś namacalnego? Coś, czego możesz dotknąć?

Niezależnie od tego, czy kupiłeś już Bitcoin, czy nie, ten przewodnik pomoże Ci zdecydować, który portfel Bitcoin jest najlepszy dla tych, którzy chcą chronić swój Bitcoin przez długi czas. Biorąc pod uwagę wszystkie dzisiejsze wiadomości na temat skradzionych lub utraconych bitcoinów, ważne jest, aby wybrać odpowiedni portfel.

Czym dokładnie jest portfel Bitcoin?

Podobnie jak w przypadku przechowywania gotówki w portfelu, portfel Bitcoin to coś (lub gdzieś), w którym trzymasz swoje monety. Chociaż te monety nie są namacalne, nadal można je przechowywać w portfelu internetowym, portfelu sprzętowym lub gorącym portfelu.

Jakie są rodzaje portfeli Bitcoin?

Znajomość rodzajów dostępnych portfeli oraz zalet i wad każdego z nich pomoże Ci wybrać, który z nich jest dla Ciebie najlepszy.

  • Portfel sprzętowy – Te portfele są zdecydowanie najlepszymi rodzajami portfeli, jakie można mieć. Dzieje się tak, ponieważ bez klucza prywatnego i fizycznego portfela nikt nie będzie mógł uzyskać dostępu do Twojego portfela. Portfele sprzętowe to fizyczne urządzenia, które podłączasz do swojego komputera przez napęd USB, aby umożliwić Ci przechowywanie / dostęp do Twoich Bitcoinów. Występują w różnych kształtach i rozmiarach, z najpopularniejszymi w postaci dysków USB.
  • Portfel oprogramowania / aplikacji – Te portfele różnią się zabezpieczeniami i funkcjami, ale są to najpopularniejsze rodzaje portfeli. Dzieje się tak, ponieważ dostępnych jest wiele bezpłatnych opcji, a portfele oprogramowania / aplikacji są często łatwiejsze w użyciu. Chociaż te portfele są bezpieczne, mogą zostać zhakowane, więc uważaj na ich używanie, jeśli chcesz trzymać swoje Bitcoiny przez długi czas.
  • Portfel online – Te portfele pozwalają na przechowywanie Bitcoinów w portfelu online, do którego masz dostęp w dowolnym miejscu za pomocą prostej nazwy użytkownika i hasła. Są to zdecydowanie najłatwiejsze do zhakowania (zdarzają się częściej, niż byś chciał) i są ostatnią zalecaną opcją. Chociaż są łatwe w użyciu i mają atrakcyjne strony internetowe, hakerzy mogą znacznie łatwiej dostać się do Twojego portfela w porównaniu z innymi opcjami.

Jak stworzyć portfel Bitcoin?

Aby utworzyć portfel Bitcoin, musisz najpierw wybrać typ portfela, który chcesz. Jeśli chcesz skorzystać z zalecanej opcji portfela sprzętowego, musisz postępować zgodnie ze wskazówkami dołączonymi do portfela sprzętowego, aby skonfigurować portfel. Zwykle oznacza to, że musisz przechowywać klucz prywatny dostarczony z portfelem i skonfigurować swój adres Bitcoin. Dzieje się tak również w przypadku oprogramowania / aplikacji / portfeli internetowych. Ponieważ każdy portfel ma inne instrukcje dotyczące zakładania portfela Bitcoin, zalecamy postępować zgodnie z instrukcjami dołączonymi do wybranego portfela. Naszym zdaniem założenie portfela z portfelami online jest zdecydowanie najłatwiejsze, a skonfigurowanie portfela sprzętowego jest najtrudniejsze.

Jaki jest najlepszy i najbezpieczniejszy portfel Bitcoin?

Poniżej polecimy najlepsze portfele Bitcoin, z których możesz teraz korzystać. Poniższa lista będzie zawierała kombinację portfeli sprzętowych / oprogramowania / aplikacji / portfeli online, dzięki czemu masz wiele opcji do wyboru. Przeczytaj nasze wady i zalety i zobacz, który portfel najlepiej do Ciebie pasuje.

Top 27 najlepszych portfeli Bitcoin w 2021 roku

1. Ledger Nano S

księga nanoJest to portfel Bitcoin nr 1, który polecamy, ponieważ jest bezpieczny, łatwy w użyciu i niedrogi.

Plusy

Ten portfel sprzętowy jest przystępny cenowo w porównaniu z podobnymi portfelami dostępnymi obecnie na rynku. W porównaniu z dostępnymi tańszymi portfelami, ten portfel dominuje pod względem funkcji i bezpieczeństwa. Podobnie w porównaniu z dostępnymi portfelami wyższego poziomu, ten portfel ma podobne funkcje do tych, przy zachowaniu przystępnej ceny.

Fizyczne przyciski po bokach portfela zapewniają większe bezpieczeństwo. Aby pomyślnie przesłać Bitcoin, musisz jednocześnie nacisnąć oba przyciski po bokach portfela. Ponieważ transakcji nie można potwierdzić, jeśli nie naciśniesz obu przycisków w tym samym czasie, gwarantuje to, że żaden haker nie może uzyskać dostępu do Twoich Bitcoinów.

Cons

To urządzenie nie obsługuje hasła. Obsługa hasła to niestandardowy tekst, który musisz znać oprócz frazy odzyskiwania. Chociaż ludzie upewniają się, że ich fraza odzyskiwania jest przechowywana w bezpiecznym miejscu, nadal można je ukraść, ale hasła są często zapamiętywanymi frazami. Gwarantuje to, że haker nie może uzyskać dostępu do Bitcoin, mając portfel obok frazy odzyskiwania.

ZACZNIJ Z LEDGER NANO S

2. TREZOR

trezorJeśli chcesz mieć małe urządzenie, które może być nawet mylone z kluczami (ze względu na mały rozmiar) z szyfrowaniem górnym stanowym, warto przyjrzeć się TREZORowi.

Plusy

Ten portfel jest wyposażony w wyświetlacz, który pozwoli Ci zweryfikować każdą transakcję i uzyskać więcej informacji o tym, co dzieje się w Twoim portfelu sprzętowym.

Spośród portfeli, które oferują ekran, ten portfel jest niedrogi. Chociaż istnieje kilka wybranych marek, które oferują tańsze portfele z ekranem, ta ma inne zalety, takie jak minimalistyczny design i potężna kryptografia.

Cons

Jeśli szukasz niedrogiego portfela, nie znajdziesz go tutaj. Ponieważ jest to portfel sprzętowy o wartości 99 USD, nie jest to portfel, na który wielu ludzi mogłoby łatwo sobie pozwolić. Poza ceną, naszym zdaniem nie ma żadnych innych wad dotyczących tego portfela sprzętowego.

ZACZNIJ Z TREZOREM

3. KeepKey

KeepKey-Bitcoin-Wallet-ReviewJeśli szukasz kompaktowego portfela sprzętowego z cyfrowym ekranem, ten jest świetnym wyborem.

Plusy

W porównaniu z nieporęcznymi, mięsistymi portfelami sprzętowymi, ten jest jedną z najbardziej kompaktowych dostępnych opcji. Jeśli będziesz podróżować ze swoim portfelem, taki kompaktowy jest świetnym wyborem.

Ten portfel jest jednym z niewielu wyposażonych w cyfrowy ekran. Ten ekran umożliwia wyświetlenie różnych informacji dotyczących portfela, takich jak: saldo, transakcje, kod PIN itp.

Cons

W porównaniu z niektórymi portfelami, takimi jak ten powyżej, ten portfel jest nieco droższy. W cenie 99 USD może to być dla niektórych zbyt drogie, ponieważ dostępne są tańsze opcje.

ZACZNIJ Z KEEPKEY

4. ARCHOS Safe-T

W mieście pojawił się nowy portfel sprzętowy. I jest wspaniale.

Plusy

archos-TARCHOS Safe-T mini to pierwszy portfel sprzętowy pochodzący z giełdowej spółki. Zaczęli od otwartego kodu źródłowego Trezora i korzystając z ich solidnego doświadczenia w zakresie bezpieczeństwa i produkcji, zaprojektowali nowy produkt oparty na CryptoMemory, chipie dedykowanym do bezpieczeństwa, który służy do przechowywania kluczy kryptograficznych i ochrony kodu PIN. we Francji za jedyne 49,99 €.

Wbudowany ekran jest wystarczająco duży, aby wyświetlić wszystkie informacje o transakcji i umożliwić posiadaczowi sprawdzenie szczegółów transakcji przed fizycznym potwierdzeniem za pomocą przycisków.

Po stronie oprogramowania, które będzie open-source i dostępne na GitHub, Safe-T Mini umożliwia odzyskanie jego zawartości na nowe urządzenie w przypadku zgubienia lub kradzieży, przy użyciu 24-słownego materiału siewnego, generowanego po uruchomieniu Safe-T Mini pierwszy raz. Możesz także użyć hasła, aby zapobiec atakom klucza za 5 dolarów.

Cons

To urządzenie na razie obsługuje tylko główne kryptowaluty. Obsługuje tokeny Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Dash, Ethereum, Ethereum Classic i ERC20. Ale w rzeczywistości jest to 75% całej kapitalizacji rynkowej kryptowalut.

Mówi się, że zespół ARCHOS pracuje nad dodaniem nowych kompatybilności z kryptowalutami.

ROZPOCZNIJ Z ARCHOS SAFE-T

5. GreenAddress

logo-greenaddressPonieważ GreenAddress jest jednym z najbezpieczniejszych dostępnych portfeli online, zdecydowanie polecamy go tym, którzy chcą korzystać z portfela online, ale martwią się o luki w zabezpieczeniach, które towarzyszą portfelom online.

Plusy

Ponieważ ten portfel online jest portfelem z wieloma podpisami, korzystanie z tego portfela jest o wiele bezpieczniejsze w porównaniu z innymi portfelami. Dzieje się tak, ponieważ kontrolujesz jeden klucz, podczas gdy GreenAddress kontroluje drugi klucz, odmawiając hakerom dostępu do Bitcoin, chyba że mają zarówno twój klucz, jak i klucz GreenAddress.

Dostęp do GreenAddress można uzyskać na telefonie komórkowym, co zapewnia znacznie większą elastyczność w zakresie dostępu do niego.

Cons

Ze względu na zwiększone bezpieczeństwo dostęp do portfela może być bardziej kłopotliwy. Jeśli przechowujesz mniejszą kwotę w Bitcoin, korzystanie z tego portfela może nie być warte kłopotów, a zamiast tego użyj mniej bezpiecznego, aby uzyskać lepszą dostępność.

ROZPOCZNIJ OD ZIELONEGO ADRESU

6. Grzybnia

grzybniaJeśli masz urządzenie z Androidem, najlepszym rozwiązaniem jest grzybnia. Podobnie jak Amazon jest dobrze rozważany w branży wysyłkowej online, Grzybnia jest dobrze rozważana w branży portfeli bitcoinowych na Androida.

Plusy

Ten portfel ma najwyższą ocenę spośród wszystkich innych dostępnych portfeli Bitcoin, dzięki czemu jest szanowany i portfel, któremu możesz zaufać.

Istnieje wiele różnych funkcji, z których możesz korzystać, takich jak konta sprzętowe (offline), GLIDERA do kupowania / sprzedawania Bitcoinów, a nawet rynek, na którym możesz wymieniać Bitcoiny lokalnie, bezpośrednio z aplikacji.

Cons

Nie jest tak bezpieczny jak portfele sprzętowe, jakby ktoś ukradł Twój telefon i miał do niego dostęp, osoba ta może łatwo wyjąć Bitcoiny z portfela do własnego.

Smartfony można również zhakować o wiele łatwiej niż portfele sprzętowe, co sprawia, że ​​twoje monety są znacznie bardziej narażone i łatwiejsze do kradzieży dla hakerów.

ZACZNIJ Z MYCELIUM

7. KeepKey – Gold Edition

Portfel sprzętowy KeepKey Gold EditionChociaż ten portfel sprzętowy ma cenę, która najbardziej przyćmiewa na tej liście, jest jednym z najlepszych, jakie możesz kupić, jeśli chcesz mieć bezpieczny portfel wysokiej jakości, który zabezpieczy Twoje Bitcoiny.

Plusy

Ponieważ ten portfel nie jest dostarczany z żadnym systemem operacyjnym, nie ma ryzyka związanego z luką w zabezpieczeniach, jak inne portfele dostarczane z systemem operacyjnym, ponieważ wirusy atakują informacje w systemie operacyjnym. Dzięki temu ten portfel jest zabezpieczony przed wirusami lub złośliwym oprogramowaniem, które mogą próbować ukraść Twoje Bitcoiny.

Ten portfel nie obsługuje tylko Bitcoinów. Może również obsługiwać inne popularne monety, takie jak Dogecoin, Dash, Ethereum i Litecoin.

Cons

Pewnym minusem jest cena tego portfela. Są to wielokrotności innych wysokiej jakości portfeli, które mogą pasować do celu przechowywania Bitcoinów w bezpieczny sposób. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, ten portfel nie jest dla Ciebie.

ROZPOCZNIJ Z KEEP KEY GOLD EDITION

8. Portfel Ledger Nano – wersja Duo

Portfel Ledger Portfel Bitcoin Nano DuoJeśli szukasz niedrogiej, smukłej opcji, ten portfel sprzętowy jest świetną alternatywą. Jest wyposażony w dwa portfele, dzięki czemu nigdy nie stracisz całego portfela.

Plusy

Ten portfel jest bardzo bezpieczny. Dzieje się tak, ponieważ istnieją dwa poziomy ochrony – ochrona przed złośliwym oprogramowaniem i najnowocześniejsze zabezpieczenia. Te dwie funkcje pozwolą Ci chronić Twój portfel przed złośliwym oprogramowaniem pochodzącym z Twojego komputera oraz z innych źródeł.

Posiadanie dwóch portfeli z tym samym adresem umożliwia korzystanie z niego z obu kierunków. Nawet jeśli stracisz jeden, będziesz mieć dostęp do drugiego, a mając dwa, będziesz mógł umieścić go w dwóch różnych miejscach, aby wygodnie z niego korzystać.

Cons

Ponieważ są one cieńsze i bardziej kompaktowe, łatwiej jest je złamać. Będziesz więc musiał być bardziej ostrożny z tym portfelem w porównaniu z większymi, wysokiej jakości, które są odporne na upadki.

ROZPOCZNIJ Z LEDGER WALLET NANO

9. Węzły Bitcoin

Logo Bitcoin KnotsOficjalnie polecany na Bitcoin.org, ten portfel offline zapewnia kontrolę potrzebną do bezpiecznych i przejrzystych transakcji.

Plusy

Ponieważ ten portfel jest polecany przez oficjalne źródła i jest jednym z najstarszych portfeli na świecie, ma dużą wiarygodność i jest ugruntowany w społeczności Bitcoin.

Dzięki temu portfelowi będziesz w stanie kontrolować, ile chcesz wydać na transakcję dla opłat górniczych. Jest to funkcja, którą chcesz zbadać, zwłaszcza w obliczu zwiększonego kursu w dzisiejszych czasach, ponieważ wiele serwisów wymiany online może pobierać opłaty, o których możesz nawet nie wiedzieć.

Cons

Witryna, w której znajduje się portfel, jest bardzo nieaktualna i może wyglądać na zagmatwaną i nie można jej uznać za godną zaufania. Jednak istnieje już od jakiegoś czasu, więc nadal sugerujemy, abyś to sprawdził.

Hakerzy mogą dostać się do Twojego portfela, jeśli Twój komputer zawiera złośliwe oprogramowanie lub wirusy, więc pamiętaj o tej luce w zabezpieczeniach, gdy portfel jest zainstalowany bezpośrednio na dysku twardym lub w Internecie.

ZACZNIJ Z WĘZŁAMI BITCOINOWYMI

10. Exodus

Logo portfela exodusJeśli szukasz portfela na komputery stacjonarne, który oferuje pełne węzły i wysoką anonimowość, to warto przyjrzeć się Exodusowi.

Plusy

Dzięki eleganckiemu projektowi pulpitu nawigacyjnego, który umożliwia przegląd portfela, zawsze będziesz w stanie nadążyć za swoimi zasobami i ilością posiadanej każdej obsługiwanej monety.

W porównaniu z portfelami, które oferują obsługę tylko trzech najpopularniejszych monet, ten portfel pozwala przechowywać znacznie więcej, w tym Dash, Litecoin i nie tylko.

Cons

Z tym portfelem nie możesz używać 2FA (uwierzytelniania dwuskładnikowego) do zabezpieczenia portfela. Ponieważ ta funkcja jest niezbędna, aby Twoje kryptowaluty były tak bezpieczne, jak to tylko możliwe, jest to jeden z problemów związanych z bezpieczeństwem, który ma ten portfel.

ZACZNIJ Z EXODUSEM

11. Jaxx

aplikacja mobilna jaxxJeśli chcesz zarządzać swoimi monetami dla szerokiej gamy monet, Jaxx to portfel kryptograficzny, który powinieneś zbadać.

Plusy

Ponieważ Jaxx jest platformą wieloplatformową, możesz uzyskać dostęp do swojego portfela za pomocą tego samego portfela na wielu różnych urządzeniach. Nawet jeśli korzystasz z telefonu, będziesz mógł przesyłać monety z portfela innym osobom za pomocą telefonu, nawet jeśli używasz głównie Jaxx na komputerze.

Ponieważ klucze prywatne, które Jaxx zapewnia przy pierwszym otwarciu portfela, są przechowywane na samym urządzeniu, nie musisz się martwić, że hakerzy dostaną się do Jaxx i ukradną Twoje monety, ponieważ będą one przechowywane na Twoim fizycznym urządzeniu.

Cons

Transakcje mogą trochę potrwać w porównaniu z innymi portfelami, a samo uruchomienie aplikacji zajmuje trochę czasu. Tak więc, jeśli jesteś osobą, która lubi zgrabne, szybkie portfele, Jaxx może nie być najlepszym portfelem dla Ciebie.

ROZPOCZNIJ Z JAXX

12. Atomic Wallet

Portfel Atomic to wielowalutowa, niewymagająca przechowywania aplikacja do bezpiecznego przechowywania i zarządzania Bitcoinami, ETH, XLM, XRP, LTC oraz ponad 500 innymi monetami i tokenami. Wszystkie zasoby i funkcje kryptowalut są regularnie aktualizowane. Twoje klucze prywatne są bezpiecznie zaszyfrowane na Twoim urządzeniu, więc tylko Ty masz pełną kontrolę nad swoimi środkami.

Aplikacja komputerowa jest dostępna dla większości systemów operacyjnych, takich jak Windows, macOS, Ubuntu, Debian i Fedora. Wersja mobilna jest dostępna dla systemu Android; chociaż aplikacja IOS ma zostać wydana pod koniec 2021 roku. Atomic Wallet to jeden z najbezpieczniejszych, nieobejmujących funkcji przechowywania kryptowalut typu „wszystko w jednym”, z płynnym i dokładnym interfejsem. 

Portfel obsługuje Atomic Swaps, regularną funkcję, która pomaga użytkownikom znacznie zaoszczędzić na opłatach. Portfel Atomic umożliwia kupowanie kryptowalut za USD, EUR lub inną lokalną walutę i wymianę aktywów po najlepszych kursach za pośrednictwem zaufanych partnerów: Changelly, Shapeshift i ChangeNOW.

Plusy

Poręczny interfejs, optymalna prywatność & bezpieczeństwo, zdecentralizowane, wielowalutowe, bez opieki, wbudowana wymiana, program członkowski, kup kryptowalutę za pomocą karty bankowej, natychmiastowe wsparcie 24/7.

Cons

Nie wszystkie monety obsługują jeszcze swapy Atomic

ROZPOCZNIJ Z ATOMIC WALLET

13. Klucz bezpieczeństwa FIDO U2F

Klucz bezpieczeństwa FIDO U2FChociaż ten produkt nie jest dokładnie portfelem, może działać jako funkcja bezpieczeństwa, zapewniająca większe bezpieczeństwo w aplikacjach wymagających uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Plusy

Teraz nie musisz wyjmować telefonu i włączać Google Authenticator, aby uzyskać dostęp do swojego konta. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć to urządzenie USB do komputera po uwierzytelnieniu, aby uzyskać dostęp do konta, na które chcesz się dostać.

Ten klucz bezpieczeństwa działa z większością popularnych aplikacji, ale w naszym przypadku z kryptowalutami działa z Dashlane po wyjęciu z pudełka. W ten sposób możesz bezpieczniej chronić swoje monety i szybciej uzyskać do nich dostęp.

Cons

Należy jednak pamiętać, że ten produkt nie zastępuje portfela, ponieważ sam nie może pomieścić żadnej kryptowaluty. Będziesz musiał znaleźć inną alternatywę dla portfela, który oferuje 2FA, jeśli chcesz używać tego produktu do zabezpieczenia swojego konta.

Cena może być nieco wysoka dla wielu, biorąc pod uwagę, że jest to po prostu kolejna forma 2FA, ale znacznie bezpieczniejsza i szybsza w użyciu.

ROZPOCZNIJ Z FIDO U2F

14. Pamięć USB Opendime Bitcoin 3-Pack

Pamięć USB Opendime Bitcoin 3-PackJeśli szukasz tańszej alternatywy dla transferu bitcoinów lub sprzedaży bitcoinów fizycznie, nie martwiąc się o opłaty górnicze, to jest to metoda, o której warto pomyśleć.

Plusy

Ponieważ każdy pojedynczy pendrive jest przyzwoicie tani, dodanie monet do dysku i przekazanie go komuś fizycznie okaże się tańsze niż monety za pośrednictwem sieci Bitcoin. Ponieważ klucz prywatny każdego dysku jest przechowywany na dysku, nie będziesz mieć do niego dostępu, jeśli nie masz dysku fizycznego. Ułatwia to dokonywanie transakcji osobistych.

Wszystkie informacje potrzebne do przesłania i uzyskania dostępu do portfela wewnątrz USB są przechowywane w USB jako osobne pliki, więc jeśli chcesz wyjąć monety z portfela, możesz to zrobić.

Cons

Port USB jest mały, więc jeśli jesteś kimś, kto często gubi klucze, ten portfel może nie być dla Ciebie najlepszy. Jeśli jednak możesz przechowywać je w bezpiecznym lub rozpoznawalnym miejscu, możesz obejść ten oszust.

ROZPOCZNIJ OPENDIME

15. Coinbase

Recenzja CoinbaseJak wyjaśniliśmy wcześniej, portfele online to okropny pomysł, jeśli planujesz przechowywać dużo kryptowalut przez długi czas. Jednak Coinbase jest jedną z największych giełd na świecie i oferuje różnorodne funkcje, które mogą Cię zainteresować.

Plusy

Ponieważ Coinbase jest jedną z największych giełd, ma zyski z dużych inwestycji w bezpieczeństwo strony. Odkąd inne portfele internetowe zostały zhakowane, Coinbase zwiększył swoje bezpieczeństwo, aby chronić monety użytkowników.

Możesz sprzedać dowolne monety, które masz po standardowej cenie, do Coinbase i wypłacić pieniądze na dowolną metodę płatności, zamiast przechodzić przez kłopoty z wymianą monet na USD.

Cons

Coinbase ma wysokie opłaty, jeśli dużo handlujesz. Zwłaszcza jeśli zamierzasz odsprzedać Coinbase po zakupie, możesz zauważyć spadek zysków, jeśli cena kupionej monety nie wzrosła zbytnio.

Portfele internetowe zawsze mają większe prawdopodobieństwo włamania ze względu na większą liczbę luk w zabezpieczeniach w porównaniu z portfelami sprzętowymi, więc miej to na uwadze, decydując, czy używać Coinbase ze względu na wygodę, czy też wygoda nie jest tego warta..

ROZPOCZNIJ Z COINBASE

16. Electrum

Logo portfela ElectrumElectrum to bezpieczny portfel programowy, który można pobrać na komputer i jest jednym z najbardziej niezawodnych portfeli stacjonarnych, z których możesz korzystać.

Plusy

Samo oprogramowanie jest bardzo proste w nawigacji i obsłudze. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować, skonfigurować i przechowywać klucze prywatne oraz wysłać kilka monet do przechowywania w nowo utworzonym portfelu Electrum.

Electrum jest niezawodny i będzie tam, kiedy go potrzebujesz. Jest również bardzo bezpieczny, ponieważ działa tylko na Twoim komputerze i tylko Ty będziesz mieć dostęp do klucza prywatnego, który jest tworzony po otwarciu portfela.

Cons

Kiedy przechowujesz Bitcoiny w portfelu Electrum, zostaną one zamienione na mBTC. Przyzwyczajenie się do tego zajmie trochę czasu, ale na początku będzie to wyglądać dziwnie i będziesz musiał kilka razy przesunąć cyfrę dziesiętną w głowie, aby poczuć, ile masz monet w BTC.

Oprogramowanie to nie wszystko. Jest to dobre, jeśli chcesz, aby przechowywał i przesyłał tylko Bitcoiny, ale jeśli chcesz korzystać z niektórych funkcji dostępnych w portfelach online, takich jak Coinbase, nie dostaniesz ich tutaj.

ZACZNIJ Z ELECTRUM

17. Portfel papierowy (chłodnia)

logo bitcoinpaperwallet.comNie wymaga to żadnych urządzeń, a jedynie Ciebie i kartkę papieru. Wydrukując lub wypisując klucze prywatne i kody QR, będziesz w stanie zabezpieczyć swój portfel, mając wszystkie informacje na kilku kartkach papieru.

Plusy

Żaden haker nie będzie w stanie ukraść twoich informacji. O ile nie zostaniesz trzymany na muszce i nie otrzymasz rozkazu oddania portfela papierowego z sejfu, nikt nie będzie miał dostępu do twojego portfela.

Nie musisz też martwić się o niezawodność i ukryte opłaty, ponieważ nikt nie może niczego dotknąć ani odliczyć z Twojego portfela, chyba że zrobisz to sam.

Cons

Te papiery są o wiele łatwiejsze do zgubienia i nie można ich odzyskać, jeśli zostaną spalone, zgubione lub pokryte atramentem, więc upewnij się, że zrobisz wszystko, co w Twojej mocy, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo, jeśli wybierzesz tę trasę.

Tworzenie portfela papierowego jest o wiele bardziej zagmatwane w porównaniu z portfelem internetowym lub sprzętowym, więc jeśli nie jesteś tak obeznany z technologią, ta trasa może być dla Ciebie nieco za trudna.

ROZPOCZNIJ Z PORTFELEM PAPIEROWYM

18. Portfel Bitcoin – Bitcoin.com

bitcoin_com_png_logoJeśli szukasz prostego sposobu na wysyłanie i odbieranie Bitcoinów oraz przechowywanie ich w telefonie, ta aplikacja na Androida jest dobrą alternatywą dla powyższych opcji.

Plusy

Aplikacja jest bardzo wygodna i łatwa w użyciu, szczególnie dla tych, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z portfela Bitcoin. Jest przyjazny dla użytkownika, co oznacza, że ​​istnieją ograniczenia, z którymi zwykle nie spotkasz się w przypadku skomplikowanych portfeli.

Możesz także kupować Bitcoiny bezpośrednio z aplikacji, co jest wygodne, jeśli nie chcesz uczyć się sposobów zakupu Bitcoinów.

Cons

To nie jest najbezpieczniejszy portfel na świecie. Ma luki w systemie operacyjnym i może zostać naruszony, jeśli haker jest wystarczająco dobry, a Twoje urządzenie nie ma wystarczających środków bezpieczeństwa, takich jak 2FA.

Kupując Bitcoiny bezpośrednio z aplikacji, pamiętaj, że ich opłaty są znacznie wyższe w porównaniu do giełd, więc kupowanie monet w innym miejscu może być lepszym wyborem..

ROZPOCZNIJ Z PORTFELEM BITCOIN

19. Zbrojownia Bitcoin

logo portfela zbrojowniTen portfel to stary, renomowany portfel stacjonarny, za pomocą którego możesz zabezpieczyć swój portfel przed hakerami internetowymi.

Plusy

Ponieważ portfel można skonfigurować jako zimny, Twój portfel będzie o wiele bezpieczniejszy i mniej podatny na ataki, jak portfele online. Jeśli planujesz przechowywać dużo monet przez długi czas, portfele stacjonarne, takie jak Bitcoin Armory, są dobrym wyborem.

Ponieważ ten portfel został po raz pierwszy zbudowany dawno temu i był również testowany przez lata, możesz być pewien, że portfel będzie niezawodny w użyciu i podatny na błędy lub luki w zabezpieczeniach w porównaniu z nowszymi portfelami.

Cons

Ponieważ jest stary, będzie nieco powolny i staromodny. Jednak funkcjonalność portfela jest najważniejsza, a estetyka jest ostatnia, więc nie pozwól, aby to był przekręt, który uniemożliwia ci korzystanie z tego portfela.

ROZPOCZNIJ Z ARMORIĄ BITCOIN

20. Bitcoin Core

logo rdzenia bitcoinTo kolejny portfel, który jest stary i renomowany, z którego możesz korzystać bez martwienia się o problemy z niezawodnością.

Plusy

Ten portfel jest zarówno polecany na oficjalnej stronie Bitcoin na Bitcoin.org, jak i został utworzony wiele lat temu. Oznacza to, że portfel jest wystarczająco bezpieczny i niezawodny, aby polecić go oficjalne źródło, więc jeśli chcesz użyć jednego z oficjalnie polecanych portfeli, ten jest dla Ciebie.

Cons

Podobnie jak Bitcoin Armory, portfel jest nieco przestarzały, a interfejs nie wygląda tak ładnie, jak nowe i nadchodzące portfele. Jednak nadal działa tak, jak powinien i nadal polecamy go tym, którzy szukają bezpiecznego portfela na komputery stacjonarne.

ZACZNIJ Z BITCOIN CORE

21. Copay

logo copayStworzony przez jednego z największych dostawców usług płatniczych Bitcoin, Bitpay, Copay to świetna, bezpieczna alternatywa dla przechowywania bitcoinów.

Plusy

Copay to portfel multisig, co oznacza, że ​​do pomyślnego wysłania transakcji wymagany jest więcej niż jeden podpis. Zwiększa to bezpieczeństwo Twojego konta i zapobiega złośliwym transakcjom bez Twojej wiedzy.

Kod portfela jest open source, więc jeśli kiedykolwiek zechcesz zagłębić się w kod, aby sprawdzić, czy istnieje kod, który ukradnie twoje Bitcoiny, możesz to zrobić.

Cons

Cała usługa obraca się wokół centralnej weryfikacji. Jeśli nie jesteś w tego rodzaju weryfikacji, w której podczas wysyłania transakcji używane jest konto centralne, Copay nie jest dla Ciebie.

Ten portfel jest również nieco trudny w użyciu dla początkujących ze względu na koncepcję multisig, więc jeśli jesteś nowy, zalecamy niektóre z innych dostępnych powyżej opcji, które są bardziej przyjazne dla początkujących.

ZACZNIJ Z COPAY

22. Xapo

xapoJeśli jesteś początkującym, który nie w pełni rozumie koncepcję Bitcoin i sposób jego wykorzystania, użycie Xapo sprawi, że będzie to dla Ciebie dużo bardziej zrozumiałe.

Plusy

Umożliwiając wymianę salda Bitcoin na waluty obce bez opłat, będziesz w stanie doświadczyć prawdziwego potencjału Bitcoin i jego unikalnych zastosowań.

Xapo przechowuje Twoje klucze prywatne. Może to być plus lub minus, ale zaletą tego jest to, że jeśli zostaniesz zhakowany, Twój portfel pozostanie bezpieczny, ponieważ będzie przechowywany na serwerach Xapo, a nie na Twoim.

Cons

Ponieważ Xapo przechowuje twoje klucze prywatne, jeśli ich serwer zostanie zhakowany, możesz pożegnać się z portfelem, ponieważ nie będzie możliwości uzyskania dostępu do kluczy prywatnych, gdy zostaną skradzione.

Xapo nie jest dostępne we wszystkich stanach / krajach, więc uzyskanie dostępu do tej witryny nie jest najłatwiejsze, jeśli nie jesteś w popularnym stanie / kraju.

ROZPOCZNIJ Z XAPO

23. Mocna moneta

mocne logo portfela na monetyTen portfel jest nieco wyjątkowy, ponieważ jest portfelem hybrydowym; zarówno Ty, jak i serwer będziecie przechowywać zaszyfrowane klucze prywatne, które umożliwią dostęp do Twojego portfela.

Plusy

Jeśli przypadkowo wyczyścisz komputer, nadal będziesz mieć dostęp do swojego portfela dzięki zaszyfrowanym kluczom prywatnym przechowywanym na serwerach Strong Coin.

Portfel oferuje różnorodne funkcje, takie jak udostępnianie dokumentu PDF wszystkich transakcji dokonanych w portfelu w celu zapewnienia przejrzystości.

Cons

Hakowanie głównego serwera nadal stanowi lukę w zabezpieczeniach, więc miej to na uwadze, wybierając portfel, który jest połączony online w jakikolwiek sposób, w jakimkolwiek kształcie lub formie.

ZACZNIJ Z MOCNĄ MONETĄ

24. Bitcoin Vault (czarny)

Bitcoin Vault (czarny)Jeśli zdecydujesz się na ścieżkę portfela papierowego, ten produkt jest czymś, na co warto zwrócić uwagę.

Plusy

Przechowuje portfel papierowy w bezpiecznym miejscu, do którego można uzyskać dostęp tylko po otwarciu zamka. 5-literowa kombinacja zapewni bezpieczeństwo portfela papierowego, zwłaszcza jeśli ten produkt jest również umieszczony w sejfie.

Ciężki odlew metalowy zapobiega pęknięciu obudowy przy uderzeniu większości narzędzi.

Cons

Ponieważ kombinacja składa się tylko z 5 liter, można ją łatwo zhakować i włamać.

Używając ciężkiego narzędzia, można również włamać odlewany metal, dlatego zalecamy skorzystanie z tego, jeśli szukasz fajnej opcji do przechowywania portfela papierowego!

ZACZNIJ Z BITCOIN VAULT

25. Cryptosteel MNEMONIC

Portfel do przechowywania w chłodni Cryptosteel MNEMONICTo kolejna opcja, jeśli planujesz zejść ścieżką portfela papierowego.

Plusy

Ten produkt jest prawie niezniszczalny, ponieważ może wytrzymać do 2100 F i może wytrzymać ogromne ciśnienie ze strony broni i narzędzi.

Cons

Jest drogie i jeśli nie chcesz być niesamowicie bezpieczny ze swoimi Bitcoinami, zakup portfela sprzętowego może być tańszą, bardziej przyjazną dla początkujących opcją.

ROZPOCZNIJ Z CRYPTOSTEEL MNEMONIC

26. ArcBit

logo arcbitChociaż portfel ten jest przestarzały, nadal może pełnić swój obowiązek przechowywania, wysyłania i odbierania Bitcoinów.

Plusy

Jest bardzo prosty w użyciu i nawet większość początkujących nauczy się obsługi portfela w ciągu kilku minut.

Wszystko, czego potrzebujesz, to przeglądarka Chrome, aby móc korzystać z tego portfela, ponieważ zostanie on wbudowany w twoją przeglądarkę jako dodatek.

Cons

Jeśli utracisz dostęp do swojego komputera, trudno będzie uzyskać dostęp do portfela, chyba że masz przy sobie klucze prywatne i inne wymagane informacje.

Portfel jest dość przestarzały i nie będzie wyglądał tak dobrze, jak inne portfele. Funkcjonalność nie jest tak dobra, jak inne portfele, więc jeśli chcesz mieć ładnie wyglądający portfel, nie znajdziesz go tutaj.

ROZPOCZNIJ Z ARCBIT

27. Blockchain

logo blockchainChociaż ten portfel online ma luki, ma wiele zalet, ponieważ jest portfelem internetowym nr 1, z którego możesz teraz korzystać. Dzięki prostemu interfejsowi i przetestowanym podatnościom jest to najlepsze, co możesz uzyskać dzięki portfelom internetowym.

Plusy

Sama strona jest tworzona z myślą o początkujących. Nawet jeśli nie masz tak dużego doświadczenia z portfelami Bitcoin, będziesz w stanie poruszać się po witrynie.

Cons

Blockchain.info słynie z wysokich opłat i powolnych transakcji, więc jeśli nie chcesz tego doświadczyć, zalecamy, abyś nie korzystał z tej strony.

Witryna jest również bardzo podatna na włamania, ponieważ jest portfelem internetowym. Jak być może słyszałeś, portfele internetowe są o wiele łatwiejsze do zhakowania niż portfele sprzętowe, ponieważ jest więcej luk w zabezpieczeniach. Jeśli więc rozważasz korzystanie z portfela internetowego, takiego jak ten, weź pod uwagę te luki.

ROZPOCZNIJ Z ŁAŃCUCHEM BLOKOWYM

Wniosek

Dostępnych jest mnóstwo portfeli Bitcoin, zarówno internetowych, sprzętowych, papierowych, jak i hybrydowych. Niezależnie od tego, który wybierzesz, upewnij się, że jest bezpieczny i podatny na większość znanych już luk. Jeśli portfel jest podatny na znane wirusy i złośliwe oprogramowanie, oznacza to, że wydawca nie wprowadza zmian. Upewnij się, że korzystasz również z niezawodnych portfeli, aby mieć dostęp do portfela, gdy go potrzebujesz.

Bitcoin to waluta przyszłości, więc wybierz bezpieczny portfel i wskocz do pociągu już dziś!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner