Przewodnik dla początkujących dotyczący handlu kryptowalutami

Przewodnik dla początkujących dotyczący handlu kryptowalutami

Wszystko, co musisz wiedzieć, aby rozpocząć handel kryptowalutą

Jesteś zupełnym początkującym i pytasz wspaniały Internet; „Czym do cholery jest kryptowaluta” i „jak do cholery mam handlować kryptowalutą?”

Cóż, trafiłeś we właściwe miejsce.

Trading Education to eksperci w dziedzinie kryptowalut i handlu i wiedzą dokładnie, jak wyjaśnić handel kryptowalutami w sposób, który może zrozumieć każdy nowicjusz.

W tym artykule zamierzamy zagłębić się w szczegóły tego, czym jest kryptowaluta, jak zmienia świat i jak handlować kryptowalutą dla początkujących.

Usiądź spokojnie i przygotuj się do nauki!

Przewodnik dla początkujących dotyczący handlu kryptowalutami

Definicja kryptowaluty

Pierwszą rzeczą, którą każdy początkujący przewodnik dotyczący handlu kryptowalutami powinien wyjaśnić, jest to, co oznacza kryptowaluta.

Słowo kryptowaluta to połączenie dwóch słów – „krypto”, które jest skrótem od „kryptografii” i „waluty”.

Część kryptograficzna jest taka, że kryptowaluta jest zaszyfrowana który chroni go przed włamaniem, kradzieżą lub manipulacją.

Różne banki, rządy i instytucje nadały kryptowalutom nazwy na różne sposoby, takie jak waluta cyfrowa, cyberwaluta i wirtualne pieniądze.

Nazwy te w dużej mierze opierają się na tym, jak kryptowaluta działa w Internecie i nie istnieje fizycznie w tym sensie, jak pieniądz fiducjarny (pieniądz wydawany przez rząd).

Inne terminy, których ludzie używają w odniesieniu do kryptowaluty, to „krypto”, „token” i „moneta”.

Możesz znaleźć listę innych terminów związanych z kryptowalutami tutaj.

Jak zaczęła się kryptowaluta?

start kryptowaluty, przewodnik dla początkujących

Pierwszą kryptowalutą, jaka kiedykolwiek powstała, był Bitcoin w 2009 roku, mniej więcej w czasie ostatniej poważnej recesji.

Bitcoin został stworzony przez tajemniczą postać (lub postacie), która nazywała siebie Satoshi Nakamoto.

Do dziś nikt nie wie, kim byli, zniknęli w grudniu 2010 roku, Nakamoto nigdy nie mówili o sobie.

Zakłada się, że Nakamoto miał pewne doświadczenie w ruchu cypherpunkowym, społeczności internetowej, która wierzyła w wykorzystywanie kryptografii do podżegania do zmian politycznych.

Wiele osób zgłosiło się, twierdząc, że są Satoshi Nakamoto lub zostały usunięte przez innych, ale nadal nie ma konkretnych dowodów na którekolwiek z tych twierdzeń.

Od czasu pojawienia się Bitcoin stworzono ponad 2000 różnych kryptowalut. Niektóre z nich to klony Bitcoina z dodatkowymi funkcjami lub zmianami.

Te inne kryptowaluty, które nie są bitcoinami, nazywane są „altcoiny. Jest wysoce prawdopodobne, że większość z tych innych kryptowalut nie odniesie sukcesu.

Jednym z pierwszych altcoinów był Litecoin, który powstał w 2011 roku.

Wiele z pierwszych altcoinów powstało poprzez wykonanie tak zwanego „hard fork”. Zasadniczo jest to miejsce, w którym tworzony jest nowy łańcuch bloków, dzieląc oryginał na dwie części.

Tworzenie Bitcoin Cash z łańcucha bloków Bitcoin jest jednym z najbardziej znanych hard forków.

Niektórzy zauważyli, że tak dramatyczne wydarzenie może zagrozić bezpieczeństwu łańcucha bloków, chociaż zwykle ma to na celu poprawę skalowalności i szybkości..

Istnieje również zjawisko zwane a miękki widelec, który jest wstecznie kompatybilną aktualizacją łańcucha bloków.

Dlaczego wymyślono kryptowaluty?

Kluczową rzeczą do nauczenia się o kryptowalutach jest filozofia, która za tym stoi.

Kryptowaluty zostały w dużej mierze stworzone, aby stać się alternatywą nie tylko dla waluty, ale także dla istniejącego systemu bankowego.

Mają na celu pozbycie się pośredników, strony trzecie, które czerpią korzyści z ułatwiania transakcji.

Wielu początkujących nie zdaje sobie sprawy, jak skomplikowane jest dla banków ułatwianie takich transakcji.

Załóżmy, że chciałeś zapłacić znajomemu, któremu jesteś winien pieniądze, przelewem bankowym. Aby było to bardziej skomplikowane, Twój znajomy ma konto w innym banku niż Ty.

Twoje pieniądze nie trafiają bezpośrednio do znajomego.

Najpierw jest pobierany z twojego konta do twojego banku. Następnie trafia na konto bankowe należące do banku znajomego, a na koniec zostaje przesłana na konto znajomego.

Przelewy międzynarodowe mogą jeszcze bardziej skomplikować sprawę i mogą obejmować jeszcze więcej banków.

Dlatego przelewy bankowe mogą zająć dużo czasu.

Kryptowaluty mają na celu usunięcie tego problemu, będąc bezpośrednim i eliminując wszystkich pośredników. Korzystając z kryptowaluty, transakcja może przejść bezpośrednio od Ciebie do znajomego.

W większości przypadków kryptowaluty nie mają organu centralnego, takiego jak bank centralny. Zazwyczaj nie ma kogoś, kto kontroluje sposób wykorzystania kryptowaluty lub tworzenia nowych monet.

Wiele kryptowalut jest tworzonych przez programistów za pośrednictwem fundacji lub firmy non-profit. Mogą emitować lub w niektórych przypadkach niszczyć kryptowalutę.

Powodem, dla którego kryptowaluta może zostać zniszczona, jest regulacja ceny. Jest to często określane jako „spalanie tokenów”.

Jak działają kryptowaluty?

blockchain, kryptowaluta

Prawie wszystkie kryptowaluty używają tak zwanego „łańcucha bloków”.

Blockchain był kolejną koncepcją stworzoną przez Nakamoto i pod pewnymi względami przewyższa kryptowalutę w masowej adopcji. Wszyscy początkujący powinni znać podstawy blockchain.

Może być używany w wielu branżach, od logistyki po finanse i prawo po rejestry szpitalne. A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Blockchain jest dość łatwy do zrozumienia. Krótko mówiąc, informacje są blokowane i szyfrowane.

Te informacje w bloku muszą następnie zostać odszyfrowane przez kogoś i tylko wtedy blok połączy je z łańcuchem innych bloków.

W przypadku kryptowaluty takimi „informacjami” byłyby transakcje.

Większość kryptowalut wykorzystujących technologię blockchain ma również rozszerzenie publicznie dystrybuowana księga gdzie są przechowywane wszystkie transakcje i każdy może je przeglądać.

Ale nie wszystkie kryptowaluty działają w ten sam sposób. Jedna z największych różnic dotyczy dowód pracy (PoW) lub dowód stawki (PoS).

Co to jest dowód pracy i dowód stawki?

Dowód pracy i dowód stawki to dwa podstawowe algorytmy używane do walidacji transakcji w łańcuchu bloków.

Podsumujemy je pokrótce w tym artykule, ale możesz dowiedzieć się o nich więcej tutaj gdzie obszernie omówiliśmy ten temat.

Dowód pracy

dowód pracy, wydobywanie kryptowaluty

Dowód pracy był pierwszym algorytmem używanym do kryptowaluty i działającym na łańcuchu bloków Bitcoin. Dowód pracy jest często wymieniany jako najbezpieczniejszy algorytm.

Najważniejszym elementem dowodu pracy jest to, że bloki muszą być „wydobywane”.

Górnictwo

Górnictwo to proces sprawdzania poprawności bloków poprzez rozwiązywanie skomplikowanych równań matematycznych.

Mówiąc najprościej, pierwszy komputer (węzeł), który może go ukończyć, otrzymuje nagrodę, zwykle w postaci nowo wybitych monet za ich pracę.

Na szczycie tego, górnicy otrzymują opłatę za walidację transakcji także.

Podmioty dokonujące transakcji mogą podnieść swoje opłaty, aby zwiększyć prawdopodobieństwo zweryfikowania transakcji przez górników.

Górnictwo ma jednak problemy. Podstawową jest ilość energii, której używa do sprawdzania poprawności bloków.

Niektórzy uważają, że wydobywanie bitcoinów zużywa taką samą ilość energii, jak naród Kolumbii, który ma populację 50 milionów ludzi.

To nie tylko sprawia, że ​​wydobycie jest bardzo drogie, ale jest również bardzo szkodliwe dla środowiska.

Innym problemem związanym z wydobyciem jest to, że chociaż zostało zaprojektowane z myślą o zdecentralizowaniu, stało się bardzo scentralizowane, a pule wydobywcze kontrolują większość mocy i wpływu na łańcuch bloków.

Niektórzy twierdzą, że Bitcoin jest bardzo scentralizowany i jest w dużej mierze kontrolowany przez cztery pule wydobywcze, które znajdują się głównie w Chinach.

Niektóre kryptowaluty mają maksymalny zapas monet które można stworzyć. Na przykład Bitcoin ma maksymalną podaż 21 milionów monet.

Gdy Bitcoin zbliża się do osiągnięcia tego punktu, wzrasta trudność wydobycia, co oznacza, że ​​wydobywanie bloków staje się coraz trudniejsze, a nagroda maleje.

Po osiągnięciu tego punktu nie będzie nagrody blokowej za weryfikację bloków. Górnicy będą pobierać opłaty tylko za weryfikację transakcji.

Niektórzy krytycy uważają, że może to spowodować koniec Bitcoina i innych kryptowalut, które mają takie same ograniczenia, jak górnicy, przejdą na kryptowaluty z większymi nagrodami.

Dowód stawki

dowód stawki, przewodnik dla początkujących po kryptowalutach

Dowód stawki pojawił się po proofie pracy i jest drugim najczęściej używanym algorytmem kryptowalutowym.

Podstawową rzeczą, która odróżnia dowód stawki od dowodu pracy, jest to, że to on nie wykorzystuje wydobycia.

Zamiast tego dowodem stawki jest w oparciu o stawkę, jaką ma walidator. Na przykład, im więcej masz kryptowaluty, tym większy masz udział w sieci, tym więcej możesz zweryfikować.

Dowód stawki jest często uważany za bardziej skuteczny niż dowód pracy.

Inne algorytmy

Dowód pracy i dowód stawki nie są jedynymi algorytmami używanymi w kryptowalutach.

Z biegiem czasu programiści stali się aż nazbyt świadomi ograniczeń tych dwóch i wymyślili nowe sposoby przezwyciężenia ich wad.

Ciekawą odmianą dowodu stawki jest delegowany dowód stawki (DPoS) który jest używany przez EOS, który centralizuje pewną kontrolę.

Wiele z tych nowych algorytmów jest wciąż opracowywanych i znajduje się na wczesnym etapie. Dopóki nie osiągną pełnej wydajności, nie będziemy wiedzieć, na ile są skuteczne.

Niektóre kryptowaluty nawet nie używają technologii blockchain.

Różne rodzaje kryptowalut

rodzaje kryptowalut

Nie wszystkie kryptowaluty próbują zrobić to samo. Cel Bitcoina jest stosunkowo łatwy do zrozumienia; wymienić walutę fiducjarną.

Ale niektóre kryptowaluty próbują robić dużo bardziej skomplikowane rzeczy.

Ethereum było pierwszą kryptowalutą, która wniosła więcej do gry. Jedną z najbardziej innowacyjnych rzeczy, które uwzględnili, była inteligentne kontrakty.

Inteligentne kontrakty są zasadniczo kontrakty napisane w kodzie na blockchainie które wykonują określone funkcje, gdy są spełnione określone warunki.

Od tego czasu wiele innych kryptowalut również konkuruje w tej przestrzeni, co może zmienić wiele branż.

Wraz z inteligentnymi kontraktami przyniósł również Ethereum zdecentralizowane aplikacje (dApps). Są to aplikacje zdecentralizowane i wykorzystujące technologię blockchain do działania.

Żetony narzędziowe

Są to kryptowaluty, które oferują coś w zamian za ich użycie.

Świetnym przykładem tokena użytkowego jest Binance Coin, kryptowaluta, która daje użytkownikom rabat przy dokonywaniu transakcji na giełdzie Binance.

Tokeny użytkowe są prawdopodobnie najlepszym przykładem użycia kryptowaluty w dzisiejszym świecie.

Zazwyczaj takie kryptowaluty nie oferują zaawansowanych funkcji, takich jak inteligentne kontrakty lub dApps.

Stablecoins

Stablecoin to kryptowaluta zaprojektowana tak, aby była jak najbardziej stabilna w celu złagodzenia zmienności zwykle związanej z kryptowalutą.

Zmienność jest często wymieniana jako jeden z głównych powodów, dla których ludzie nie powinni angażować się w kryptowalutę.

Patrzą na ogromne szczyty i upadki Bitcoina i nie uważają go za coś bezpiecznego do inwestowania.

W chwili pisania, jednym z najbardziej znanych stablecoinów jest Pęta. Tether ma być powiązany z wartością dolara amerykańskiego, a wszystkie tokeny mają oparcie w USD.

Jednak Tether nie jest jedyną kryptowalutą powiązaną z USD, kilka innych też.

Monety prywatności

Moneta prywatności to kryptowaluta zaprojektowana tak, aby była jak najbardziej anonimowa. Wiele z nich decyduje się na anonimowe lub publiczne przesłanie transakcji.

Istnieje pewien sceptycyzm co do monet służących do ochrony prywatności, ponieważ wiele osób uważa, że ​​ludzie używaliby takich monet wyłącznie do dokonywania nielegalnych transakcji.

Nie jest to jednak do końca prawdą. Wiele osób woli pomysł monet służących do ochrony prywatności, ponieważ nie chcą, aby wszystkie ich transakcje były upubliczniane w rozproszonej księdze.

Takie informacje mogą być wykorzystane przez osoby o złych intencjach.

Ponadto użytkownicy monet prywatności mogą również argumentować, że takie monety są bliżej wykorzystania fizycznej gotówki, która niekoniecznie jest identyfikowalna.

Trzy z najbardziej znanych monet związanych z prywatnością to Dash, Zcash i Monero.

Z trzech, Monero jest prawdopodobnie najbezpieczniejszym i najbardziej anonimowym i nie ma księgi publicznej.

Niestety monety związane z prywatnością mają pewien problem z wizerunkiem, który muszą rozwiązać, zanim zostaną zaakceptowane przez rządy i opinię publiczną.

Najpopularniejsze kryptowaluty

najpopularniejsze kryptowaluty

Według CoinMarketCap, najbardziej cenione kryptowaluty do handlu to:

 1. Bitcoin
 2. Ethereum
 3. Marszczyć
 4. Bitcoin Cash
 5. Pęta
 6. Litecoin
 7. EOS
 8. Binance Coin
 9. Bitcoin SV
 10. Gwiezdny

Każdy początkujący powinien znać tę pierwszą dziesiątkę, chociaż bardzo się zmieniają.

Możesz sprawdzić 100 najlepszych kryptowalut na CoinMarketCap tutaj gdzie wyjaśniliśmy je wszystkie w jednym krótkim zdaniu.

Gdzie ludzie kupują kryptowalutę?

W większości przypadków zdobędziesz kryptowalutę, kupując ją na giełdzie kryptowalut.

Również możesz handluj kryptowalutą jako CFD (Kontrakt na różnicę) za pośrednictwem brokera.

Dla wielu preferowany jest handel kontraktami CFD, ponieważ nigdy nie są właścicielami aktywów bazowych i eliminuje konieczność przechowywania kryptowaluty, co wiąże się z ryzykiem.

Jednak korzystając z brokera CFD, nie będziesz mógł używać kryptowaluty do jakichkolwiek transakcji. Będziesz mógł tylko kupować i sprzedawać.

Krany kryptowalut to miejsca, w których ludzie mogą otrzymać kryptowalutę za darmo. Były one bardzo popularne na początku, szczególnie w przypadku Bitcoina.

Zostały stworzone, aby próbować skłonić ludzi do korzystania z kryptowaluty.

Przechowywanie Twojej kryptowaluty

Gdy już zdobędziesz kryptowalutę, musisz znaleźć bezpieczne miejsce do jej przechowywania. W szczególności twój klucze prywatne które dają ci dostęp do twoich monet.

Najbezpieczniejszym sposobem przechowywania kluczy prywatnych jest rozszerzenie wirtualny portfel. Cokolwiek robisz, nie zostawiaj swojej kryptowaluty na giełdzie kryptowalut.

Jeśli to zrobisz, zostaniesz na ryzyko włamania i kradzieży kryptowaluty. Giełdy kryptowalut są znane z tego, że zostały zhakowane.

Jednym z najbardziej znanych hacków był ten z Mt. Gox.

Na Mt. Gox, przez kilka lat hakerzy byli w stanie powoli i ostrożnie kraść około 850000 bitcoinów, wartych dziś prawie 8 miliardów dolarów.

Mt. Gox nadal nie był w stanie spłacić wszystkiego, co zostało utracone. Wiele osób zostawiło swoją kryptowalutę na giełdzie, nie zdając sobie sprawy, jak niebezpieczne było to.

Powstało wiele różnych rodzajów wirtualnych portfeli.

Podstawowym typem używanego portfela jest portfel online lub portfel mobilny (gorący portfel), chociaż niektórzy wybierają bezpieczniejsze rozwiązania portfelowe przechowuj kryptowalutę offline (chłodnia).

Obejmują one portfele sprzętowe, które są urządzeniami stworzonymi specjalnie do przechowywania kluczy prywatnych i portfele papierowe które zwykle są tylko papierem z wydrukowanymi kluczami prywatnymi.

Idealnym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa kryptowaluty jest niewielką ilość przechowuj w gorącym portfelu do codziennego użytku, a resztę w chłodni gdzie nie można uzyskać do niego dostępu.

Możesz dowiedzieć się więcej o portfelach kryptowalut tutaj gdzie obszernie o nich pisaliśmy.

ICO

ICO, kryptowaluty

ICO to coś, z czym często się spotykasz w świecie kryptowalut. To skrót od „Initial Coin Offering”.

To tutaj niektóre monety nowej kryptowaluty są oferowane w przedsprzedaży.

Zwykle ICO są podejmowane jako forma pozyskiwania środków, aby uruchomić projekt kryptowaluty. Ci, którzy decydują się na udział w ICO, muszą wierzyć, że projekt się rozpocznie.

Inną formą ICO są IEO. IEO oznacza „Initial Exchange Offering”.

W ciągu ostatnich kilku lat ICO napotkało dużą presję prawną, a dziś wiele ICO jest utrzymywanych wyłącznie prywatnie dla dużych inwestorów.

W Chiny, ICO są całkowicie zakazane.

Wielu handlowców kryptowalut lubi angażować się w ICO, ponieważ wiedzą, że zwykle po jednym cena kryptowaluty wzrośnie..

Nie muszą koniecznie wierzyć w to, co próbuje osiągnąć kryptowaluta.

Dokonywanie transakcji za pomocą kryptowaluty

Aby dokonać transakcji z kryptowalutą komuś innemu, zazwyczaj musisz wysłać na ich adres publiczny.

Cokolwiek robisz, nie udostępniaj swojego prywatnego adresu ponieważ w ten sposób uzyskujesz dostęp do swojej kryptowaluty.

Kluczową rzeczą, o której należy pamiętać podczas dokonywania transakcji za pomocą kryptowalut, jest to, że w większości przypadków, transakcje są nieodwracalne.

Raz stworzone nie można ich cofnąć, więc musisz uzyskać adres publiczny, który wysyłasz, aby poprawić.

Bitcoin i wiele innych kryptowalut jest podzielonych na Satoshi (nazwany na cześć Satoshi Nakamoto), co w przypadku Bitcoina wynosi osiem miejsc po przecinku.

To może pozwolić mikrotransakcje, coś, co wcześniej nie było możliwe w przypadku tradycyjnych walut fiducjarnych.

Jak legalne są kryptowaluty?

czy kryptowaluty są legalne

Legalność kryptowalut jest bardzo zróżnicowana na całym świecie, a początkujący powinni być świadomi swojego statusu prawnego w kraju, w którym się znajdują.

W niektórych częściach świata jest to całkowicie nielegalne. Dzieje się tak w dużej części Afryki Północnej i części Ameryki Południowej.

Jednak w większości krajów przepisy dotyczące kryptowalut jeszcze nie nadrobiły zaległości w stosunku do postępów w tej dekadzie.

Wiele banków centralnych ostrzega, że ​​handel kryptowalutą jest ryzykowny i ostrzegaj swoich obywateli, aby tego nie robili.

Ich obawy są zwykle powiązane z łagodzeniem skutków pranie pieniędzy i zwalczanie finansowania terroryzmu.

Europa i Ameryka Północna to najbardziej przyjazne dla kryptowalut kontynenty na naszej planecie. To powiedziawszy, nie oznacza to, że cała sytuacja może się zmienić w każdej chwili.

W niektórych częściach Szwajcarii agencje rządowe pozwalają ludziom płacić za usługi i opłaty w kryptowalutach, co jest dużym krokiem naprzód.

Jednak ogólnie, kryptowaluty wciąż nie są akceptowaną formą płatności w wielu miejscach.

W Azji obraz jest bardziej pomieszany z kryptowalutą działającą w szarej strefie, która nie jest ani akceptowana, ani odrzucana.

Początkujący możesz zapoznać się z naszym artykułem, który omawia, w jaki sposób każdy kraj na świecie reguluje kryptowaluty.

Podatki

Podatki to duży problem, który wielu początkujących kryptowalut musi rozwiązać. W zależności od kraju, w którym się znajdujesz, mogą się one drastycznie różnić.

Zwykle zależą od tego, jak zdefiniowane są kryptowaluty. W niektórych krajach są to podatki od towarów lub innych instrumentów finansowych.

ICO można również sklasyfikować na wiele różnych sposobów, co może wpłynąć na sposób ich opodatkowania.

Kryptowaluta i nielegalna działalność

Niestety, jest wiele osób, które wykorzystują kryptowalutę do nielegalnych celów.

Szacuje się, że aż 25% użytkowników Bitcoin są w jakiś sposób związane z działalnością przestępczą, a nawet 44% transakcji wiąże się z nielegalną działalnością.

Często tak się uważa jednym z największych przypadków, które zwróciły uwagę opinii publicznej na Bitcoina, był przypadek Jedwabny Szlak.

Silk Road było ukrytą witryną w ciemnej sieci, na której ludzie mogli używać Bitcoin głównie do kupowania nielegalnych narkotyków.

Ostatecznie Silk Road został zniszczony, a rzekomy przywódca aresztowany, jednak skutkowało to na zawsze powiązaniem Bitcoina z nielegalną działalnością.

Kryptowaluta była również wykorzystywana do morderstw w celu wynajmu, a nawet pornografii dziecięcej.

Chociaż warto o tym wspomnieć pieniądze fiducjarne są częściej wykorzystywane do takich celów i jest mniej identyfikowalne niż większość kryptowalut utrudniając śledczym śledzenie.

Początkujących nie powinna wystraszyć nielegalna strona kryptowaluty, ponieważ prawdopodobnie jest ona znacznie mniejsza niż się ludziom wydaje.

Czy kryptowaluty to bezpieczna inwestycja?

inwestowanie w kryptowalutę

Nigdy nie było włamania do kryptowaluty. To jest mit.

W większości przypadków zdarzyło się, że kryptowaluta ludzi została skradziona podczas ataku na giełdę kryptowalut, jak wyjaśniliśmy powyżej.

Najbardziej ryzykowną częścią inwestowania w kryptowaluty jest to, że są one bardzo niestabilne. Jednak ta moneta ma dwie strony; bez ryzyka nie byłoby nagrody.

Jak powtórzymy w tym artykule, bez jakiejkolwiek zmienności nie będzie możliwości kupowania po niskich cenach i sprzedawania po wyższych..

Jednak początkujący nie powinni po prostu wierzyć, że kupowanie tanio i sprzedawanie drogo to wszystko, co musisz wiedzieć o handlu.

Tym, co sprawia, że ​​trader jest wiedza, jak kupić trend. Nie wystarczy kupić niską cenę. Początkujący chcą kupić po niskiej cenie, wiedząc na pewno, że cena wzrośnie.

Oszustwa związane z kryptowalutami

Niestety, początkujący wciąż muszą zdawać sobie sprawę z wielu oszustw. Jak wspomniano powyżej, kryptowaluta nie jest odpowiednio regulowana w wielu częściach świata.

Nawet w niektórych najbardziej rozwiniętych technologicznie krajach regulacja kryptowalut wciąż pozostaje w tyle za tempem, w jakim się rozwija.

To znaczy że wciąż jest wiele oszustw być świadomym, z których wiele przybiera formę ICO. Niektóre z tych monet noszą przydomek „scamcoins”.

Te scamcoiny zwykle działają na zasadzie pompy i zrzutu.

ZA schemat pompy i zrzutu, w świecie kryptowalut to miejsce, w którym twórcy monety są właścicielami większości kryptowalut w obiegu i przekonują innych do kupowania tego, co jest dostępne.

„Pompują” cenę, przekonując innych do inwestowania.

Kiedy inwestorzy kupują to, co zostało, cena rośnie, a twórcy kryptowaluty sprzedają swój duży udział z ogromnym zyskiem i zwykle znikają.

Ta część oszustwa nosi nazwę „zrzutu”.

To, co dzieje się później, to ludzie, którzy zainwestowali w system pompowania i zrzutu, zostają z bezużyteczną monetą, która straciła na wartości.

Jednym z największych oszustw, jakie kiedykolwiek miały miejsce, był OneCoin. Zespół stojący za OneCoin był w stanie nieuczciwie pozyskać ponad 4 miliardy euro.

Złożyli obietnicę stworzenia kryptowaluty, ale nigdy tego nie zrobili. Ostatecznie jeden z założycieli został aresztowany w USA.

51% ataków

Być może najbardziej niebezpieczną rzeczą, o której początkujący kryptowaluty muszą być świadomi, jest 51% ataków.

Atak 51% ma miejsce, gdy jednostka kontroluje 51% mocy obliczeniowej w łańcuchu bloków. Mając tak dużą kontrolę, mogą podejmować różne złośliwe działania.

Jednym z najbardziej znanych byłby plik podwójne wydatki. Mówiąc najprościej, jest to miejsce, w którym atakujący może dwukrotnie wydać swoją kryptowalutę.

51% napastników jest również w stanie potencjalnie cenzurować inne osoby w łańcuchu bloków, uniemożliwiając weryfikację ich transakcji.

Atak 51% jest bardzo poważny i może doprowadzić do utraty zaufania do kryptowaluty, a ostatecznie do jej upadku.

Ile pieniędzy mogę zarobić na handlu kryptowalutą?

ile możesz zarobić na handlu kryptowalutami

Jeśli zrobisz to dobrze, dużo.

Jest wielu traderów i inwestorów, którzy dorobili się fortuny, skacząc na modę kryptowalut.

Chociaż w dzisiejszych czasach kryptowaluta cieszy się dużym zainteresowaniem, dzieje się tak głównie dlatego, że jest tak niestabilna. W rzeczywistości rynek kryptowalut jest mniejszy niż rynek forex i giełdy.

To mówi, rynek kryptowalut ma przewagę nad rynkiem forex i giełdami, ponieważ są one zawsze otwarte.

Poza tym, zmienność jest tym, czego chcą handlowcy ponieważ oznacza to, że istnieje więcej możliwości wejścia na rynek po niskiej cenie i wyjścia z rynku po wysokiej cenie.

W pewnym sensie handel kryptowalutą jest dość podobny do handlu na rynku Forex, ponieważ handlujesz czymś, co może być używane jako waluta.

Wiele strategii handlu na rynku Forex można również zastosować do kryptowalut. jednak, kryptowaluty również się dzielą pewne podobieństwa z handlem akcjami zbyt.

Przede wszystkim w tym sensie, że są jak produkty, które rozwijają się w czasie, podobnie jak firmy się zmieniają i składają obietnice.

Czy kryptowaluty odniosą sukces??

Jest to nadal bardzo dyskusyjne.

Chociaż niektórzy wierzą z absolutną pewnością, że kryptowaluty odniosą sukces, napotkali fale sprzeciwu.

Niektórzy uważają, że kryptowaluty rosną, inni twierdzą, że są tylko zabawką inwestora i nie mają zbyt wielu zastosowań we współczesnym świecie.

Inni, którzy handlują kryptowalutami, mogą nie wierzyć, że im się uda, ale po prostu handlują nimi teraz, ponieważ w międzyczasie można zarobić dużo pieniędzy.

Inwestorzy Bitcoin, the Bliźniaki Winklevoss, wierzę, że Bitcoin jest niedowartościowany, dopóki nie osiągnie takiej samej wyceny jak złoto, które wynosi 7 bilionów dolarów.

Ci, którzy sprzeciwiają się temu argumentowi, uważają, że Bitcoin i być może szerszy świat kryptowalut znajduje się w bańka spekulacyjna które mogą wybuchnąć w każdej chwili.

Bitcoin przeszedł kilka dramatycznych szczytów i spadł w cenie, jednak 10 lat później wciąż jest w pobliżu.

Jednak argument, że może istnieć szersza bańka kryptowalutowa, może mieć pewne podstawy. Obecnie istnieje ponad 2000 różnych kryptowalut.

Wielu próbuje konkurować w tym samym obszarze: inteligentne kontrakty; dApps; stabilność ceny; Prywatność; zarządzanie w łańcuchu; itp.

Niektórzy porównali nawet boom kryptowalut do Tulip Manii która miała miejsce w Holandii w XVII wieku lub Railway Mania które miało miejsce w Wielkiej Brytanii w latach czterdziestych XIX wieku.

Handel kryptowalutą

handel kryptowalutą

Chociaż wszystko to może brzmieć ekscytująco, nie rozmawialiśmy jeszcze o rzeczywistym procesie handlowym.

Osoby posiadające wiedzę na temat handlu będą miały wyjątkową przewagę nad tymi, które tego nie robią. Jakkolwiek jesteś doświadczony, musisz stworzyć strategię.

Zanim będziesz mógł wybrać strategię, musisz określić, który styl handlu najbardziej Ci odpowiada swing trading lub day trading.

 • Handel wahadłowy: Traderzy Swing mają tendencję do otwierania większych pozycji i mogą utrzymywać je otwarte przez dni, tygodnie lub nawet miesiące.
 • Dzień sesyjny: Inwestorzy jednodniowi mają tendencję do otwierania mniejszych pozycji i zamykania ich wszystkich do końca dnia.

Ponieważ jesteś początkujący, może lepiej będzie, jeśli zaczniesz od handlu wahadłowego ponieważ możesz to robić w wolnym czasie, ponieważ najprawdopodobniej będziesz mieć inne obowiązki.

Handel dzienny z pracą na pełny etat byłby bardzo trudny, ponieważ wymaga dużej uwagi.

jednak, inwestorzy jednodniowi mogą znacznie szybciej zwiększyć swoje zarobki niż handlowcy typu swing, co oznacza, że ​​mogą częściej zwiększać wielkość transakcji i teoretycznie dokonywać większych transakcji.

Ale z drugiej strony wielu traderów twierdzi, że „prawdziwe pieniądze” w handlu to handel wahadłowy. Dobrym pomysłem jest wypróbowanie obu metod handlu, aby przekonać się, która z nich bardziej Ci odpowiada.

Możesz zapoznać się z tym artykułem tutaj na temat różnic między handlem wahadłowym a handlem dziennym dla inwestorów na rynku Forex.

Analiza rynku kryptowalut

Początkujący muszą wtedy zdecydować, na jakiej analizie będziesz polegać – analiza techniczna lub analiza fundamentalna.

Analiza techniczna to proces korzystania ze wskaźników i wykresów, które informują, kiedy kupować, a kiedy sprzedawać.

Analiza fundamentalna wykorzystuje wiadomości i inne wydarzenia do przewidywania ruchów na rynku.

Wskaźniki

Istnieje wiele różnych typów wskaźników, które oznaczają i mierzą różne rzeczy.

Cokolwiek robisz, nie używaj zbyt wielu wskaźników, trzymaj się dwóch lub trzech na max. Jeszcze więcej i może się to zagmatwać.

Korzystając z co najmniej dwóch, handlowcy mogą znaleźć „zbieżność”, czyli sytuację, w której dwa wskaźniki informują o tej samej rzeczy.

Jeśli dwa wskaźniki podpowiadają Ci, że chcesz kupić lub sprzedać, poczujesz się pewniej że jest to właściwa decyzja, niż gdyby tylko jeden wskaźnik doradzał transakcję.

„Handel nagi” ma miejsce wtedy, gdy handlujesz bez żadnych wskaźników. Można to nadal uznać za analizę techniczną, gdy używasz formacji świecowych.

Handel kryptowalutą jako kontrakt CFD

handel kryptowalutą jako CFD

Upewnij się, że Twój broker jest regulowany. Zapoznaj się z nimi dokładnie przed zarejestrowaniem się.

Należy jednak zachować ostrożność podczas badań, ponieważ niektórzy ludzie mogli stracić pieniądze i obwiniać swojego brokera, gdy w rzeczywistości było to z powodu ich słabej wiedzy na temat handlu.

Inną zaletą handlu z tradycyjnym brokerem CFD jest to prawdopodobnie będziesz mieć możliwość handlu innymi instrumentami rynkowymi oprócz kryptowalut, takie jak akcje i forex.

Jest to przydatne, ponieważ umożliwia dywersyfikację portfela i ograniczenie ryzyka.

Będą chwile, kiedy cały rynek kryptowalut będzie nieczynny i będziesz miał trudności z handlem.

Handel na giełdzie kryptowalut może być nieco bardziej ryzykowny, ponieważ nie ma jeszcze zbyt wielu regulacji.

Zignoruj ​​zachęty do handlu z brokerem CFD. Jeśli chcą zachęcić cię do handlu z nimi, prawdopodobnie nie są tacy dobrzy.

Dobry broker powinien zaimponować Ci jakością usług, a nie darmowymi pieniędzmi.

Platformy handlowe

MT4 to najpopularniejsza platforma handlowa dla wszystkich instrumentów, chociaż niektórzy brokerzy mogą oferować swoje platformy handlowe.

Najważniejszą rzeczą, której należy szukać na platformie handlowej, jest niezawodna usługa.

To powiedziawszy, platforma handlowa powinna również mieć przydatne narzędzia do analizy, a jako bonus oferować automatyczny handel.

Rodzaje kont

Mogą się one różnić na kilka sposobów, zwykle pod względem wielkości zamówień, które możesz złożyć, i rodzaju oferowanego przez nie dostępu do rynku.

Zarządzane konta można również uznać, że nie będziesz traderem, ale raczej inwestorem, który przekazał swoje pieniądze komuś innemu, aby zamiast tego zamienić je za Ciebie.

Kopiowanie transakcji i handel lustrzany można również wziąć pod uwagę i są świetnym sposobem na nauczenie się handlu.

Początkujący mogą kopiować transakcje innych osób, czasami automatycznie, jednak wiąże się to oczywiście z ryzykiem.

Nie podążaj za traderem, ponieważ osiągnął jeden duży zysk, śledź konsekwentnie odnoszącego sukcesy tradera. Konsekwencja jest oznaką prawdziwego przedsiębiorcy.

Konta demonstracyjne

Rachunki demonstracyjne nie są zalecane, ponieważ dają traderom nierealistyczne oczekiwania.

Transakcje są realizowane szybko z niewielkim lub żadnym poślizgiem. W prawdziwym życiu najprawdopodobniej nie będziesz w stanie realizować zamówień tak doskonale, jak je wprowadzasz.

Co więcej, prawdopodobnie dadzą ci więcej pieniędzy do zabawy niż masz. Niektórzy brokerzy oferują nawet konta demo o wartości 1 miliona dolarów.

Nie jest to przydatne, ponieważ jeśli masz tak dużo fałszywych pieniędzy do zabawy, nie ma ryzyka, jeśli stracisz jakąkolwiek z nich.

Kiedy początkujący zaczynają handlować kryptowalutami, potrzebują tego ryzyka, ponieważ pomaga im to myśleć więcej o dokonywanych transakcjach.

Roboty

Początkujący powinni być bardzo ostrożni z robotami handlowymi (botami).

Ludzie używają ich do handlu, gdy nie mogą handlować przez cały czas i automatycznie dokonują za nich transakcji.

Problem z botami polega na tym Pozwalanie im działać bez nadzoru może być niezwykle ryzykowne.

Mogą przynieść ogromne straty, ponieważ nie są w stanie uzyskać informacji z zewnątrz świat mówi im, co robi rynek.

Na przykład, jeśli Donald Trump właśnie napisał na Twitterze coś o regulacji Bitcoin, a handlowcy zaczną sprzedawać, bot nie będzie w stanie tego odebrać.

Co więcej, boty handlowe są zwykle zaprojektowane tylko do pracy w określonych środowiskach, dlatego programiści mogą twierdzić, że są tak wysokie.

Jak początkujący, zdecydowanie zaleca się trzymanie się z daleka od handlu botami. Chociaż mogą wydawać się łatwym sposobem na wcześniejsze zarabianie, wiążą się one z dużym ryzykiem.

Zostaw je profesjonalistom, którzy rozumieją, jak działają i jak je dostroić, aby złagodzić straty.

Opracowanie strategii handlu kryptowalutami

strategia handlu kryptowalutami

Opracowanie strategii może zająć dużo czasu. Początkujący muszą wypróbować wiele różnych, aby zobaczyć, co działa u nich.

Aby zrobić to skutecznie, masz plik dziennik handlowy gdzie możesz rejestrować wszystkie transakcje, które wykonujesz i zobaczyć, co działa, a co nie.

Kluczową rzeczą, którą Twoja strategia handlowa kryptowalutami musi wziąć pod uwagę, jest to, że istnieją różne rodzaje rynków.

 • Uptrend (zwyżkowy). To tutaj rośnie cena kryptowaluty.
 • Trend spadkowy (niedźwiedzi). To tutaj spada cena kryptowaluty.
 • Zakres (na boki). Tutaj cena kryptowaluty nie rośnie ani nie spada.

Początkujący muszą dowiedz się, jak handlować z trendem. Dowiedz się, kiedy nabiera rozpędu, robiąc sobie przerwę i kiedy ma się zmienić. To wszystko stanowi okazję do zarobienia pieniędzy.

Zazwyczaj rynek porusza się cyklicznie. Może rozpocząć się od trendu wzrostowego, osiągnąć wysoki poziom, rozpocząć trend spadkowy, zacząć wahać się od niskiego poziomu, a następnie może pojawić się trend wzrostowy.

Należy jednak wspomnieć, że cykle te mogą trwać tygodnie, miesiące lub nawet lata. Częściowo zależy to od stopnia powiększenia wykresów.

Twoja strategia handlowa kryptowalutami powinna robić dwie rzeczy: szukaj zbiegu (wspomniane powyżej w sekcji o wskaźnikach); być konsekwentnym.

Spójność jest ważna, ponieważ nie zarobisz fortuny na jednej transakcji, w rzeczywistości zrobisz to na serii transakcji.

Początkujący muszą nauczyć się być surowi i trzymać się swojego planu handlowego. Jednak opracowanie planu handlowego zajmie dużo czasu, który z czasem będzie wymagał dopracowania.

Kluczowe punkty

Jeśli pamiętasz cokolwiek z tego artykułu, zrób to z tych kluczowych punktów.

 • Kryptowaluta to zdecentralizowane wirtualne pieniądze, które działają bez potrzeby banków centralnych. Kryptowaluta działa przy użyciu technologii blockchain.
 • Istnieje wiele różnych rodzajów kryptowalut. Mają na celu osiągnięcie różnych rzeczy i mogą działać na bardzo różne sposoby.
 • Kryptowaluta nadal działa w legalnie szarej strefie. Regulacje wciąż nadążają za technologią.
 • Osoby zainteresowane handlem kryptowalutami powinny mieć dobrą znajomość handlu. Należy wziąć pod uwagę wiele aspektów.

Czy chcesz rozpocząć handel kryptowalutą?

Rozpoczęcie handlu kryptowalutą nie jest trudne i możesz zacząć od konto demo od etoro w ciągu kilku minut. Po prostu utwórz plik Konto handlowe i zacznij handlować! Gdy poczujesz się pewnie w swoich umiejętnościach handlowych, możesz przełączyć się bezpośrednio na rachunek rzeczywisty, zdeponować środki i rozpocząć handel na rynkach kryptowalut w czasie rzeczywistym.

Naucz się handlować dzięki naszemu kursowi handlu kryptowalutami

Chcesz dowiedzieć się więcej o innych kryptowalutach i jak nimi handlować? Następnie zapisz się na nasz kurs handlu kryptowalutami!

Jeśli lubisz czytać "Przewodnik dla początkujących dotyczący pomyślnego handlu kryptowalutami", polub go i udostępnij innym osobom, które Twoim zdaniem mogą go zainteresować.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner