Prognozy cen bitcoinów w 2021 r .: Czy BTC osiągnie 50000 USD?

Prognozy cen bitcoinów w 2021 r

  • Cena Bitcoina przekroczyła 50000 USD po raz pierwszy w historii, ponieważ wydaje się, że duże firmy ocieplają się na kryptowaluty.
  • Bitcoin osiąga nowy poziom, ponieważ Mastercard i BNY Mellon obsługują kryptowalutę
  • Tesla kupuje 1,5 miliarda dolarów w bitcoinach i planuje przyjąć kryptowalutę jako płatność. Cena Bitcoina osiąga rekordowy poziom 44 000 USD za monetę.
  • Bitcoin był rozdarty, odkąd PayPal ogłosił, że będzie oferował wsparcie dla BTC.
  • Starszy analityk Citibank uważa, że ​​BTC może osiągnąć 318000 USD do grudnia 2021 r.

Cena Bitcoin dodała ponad 300% zwrotu w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Zakończył rok 2020 absolutną łzą, kończąc na około 29000 USD za Bitcoin. Kupujący utrzymywali kontrolę przez ostatnie 3 dni, aby podnieść cenę powyżej 34 750 USD. Odnowione zainteresowanie instytucjonalne i perspektywa przyjęcia na granicy głównego nurtu sprawiły, że BTC wzrosło o ponad 300% w 2020 r., Pomagając zniwelować maksima 2017.

Akcja cenowa Bitcoina w ciągu ostatnich kilku dni

12 grudnia BTC podskoczyło z 18 000 $ i udało mu się zmienić 20-dniową SMA z oporu na wsparcie. Od tego czasu najważniejsza kryptowaluta przeżywała absolutną łzę, prawie podwajając swoją wycenę. Obecnie kupujący chcą przekroczyć psychologiczny poziom 40 000 i 50 000 USD.

Patrząc wstecz, wygląda na to, że obecna hossa Bitcoin rozpoczęła się około października, kiedy gigant płatności PayPal ogłosił, że będzie oferował obsługę bitcoinów i kryptowalut. Następnie wydawało się, że seria zainteresowań instytucjonalnych ze strony takich firm jak MicroStrategy, Citibank i JPMorgan znacząco podniosła cenę. W rzeczywistości ten pierwszy kupił BTC o wartości około 1,1 miliarda dolarów.

Raport Citibank, który wyciekł w grudniu 2020 r., Ujawnił, że jeden z ich starszych analityków uważa, że ​​cena Bitcoina może potencjalnie osiągnąć 318000 USD do grudnia 2021 r. Ze względu na jego reputację jako "Złoto XXI wieku."

Gotowy do inwestycji Bitcoin BTC?

Analitycy podają swoje prognozy cen bitcoinów

1. Willy Woo

Znany analityk Bitcoin Willy Woo uważa, że ​​BTC już nigdy nie przekroczy wartości 20 000 $. Według Woo wsparcie w wysokości 24 000 dolarów jest solidną barierą, której upadek wymagałby katastrofy finansowej.

prognozy cen bitcoin Will Woo

Wcześniej, około 16 grudnia, Woo przewidział, że BTC nie jest ani na poziomie najwyższego w historii.

prognozy cen bitcoin Will Woo

Woo doszedł do wniosku, że zgodnie z obecną trajektorią 100 000 dolarów to „śmiesznie niski cel”. Uważa jednak, że 55 000 USD to kolejny punkt orientacyjny cenowy, w którym Bitcoin stanie się rynkiem o wartości biliona dolarów. Zwróć uwagę, że w chwili pisania tego tekstu kapitalizacja rynkowa Bitcoina przekroczyła 600 miliardów dolarów.

Woo dokonał jeszcze jednej interesującej obserwacji.

Spent Output Profit Ratio (SOPR) to przydatny wskaźnik, który śledzi ogólny zysk i stratę na rynku przy użyciu danych z łańcucha bloków Bitcoin utworzonego przez Renato Shirakashi.

Mierzy średni zysk lub stratę inwestora, obliczając różnicę między ceną zakupu a ceną sprzedaży monet przenoszonych w łańcuchu.

Wykres wskaźnika Bitcoin SOPR

Studiując wykres, Woo zauważył:

Dalekie od resetowania, co oznacza ogromne ilości zakupów FOMO na rynku w tej chwili, pokonały osoby przyjmujące zyski i podniosły cenę. Tego nie widziano wcześniej na tak wczesnym etapie cyklu.

2. Mark Newton

Mark Newton, założyciel i prezes Newton Advisors, powiedział w tym tygodniu CNBC Trading Nation, że chociaż Bitcoin może cieszyć się wspaniałym biegiem byków, może zostać wstrzymany na początku 2021 r..

„W perspektywie średnioterminowej jest nadal dość zwyżkowy, biorąc pod uwagę, że właśnie osiągnął nowe szczyty wszechczasów. Myślę, że mamy sposoby. W najbliższym czasie mój cykl pokazuje, że osiągamy szczyt na początku stycznia ”.

Tygodniowy wykres Bitcoina i wskaźnik siły względnej odzwierciedlają rosnące zainteresowanie największą na świecie walutą cyfrową, głównie ze strony inwestorów instytucjonalnych, powiedział Newton.

Wykres wskaźnika siły względnej Bitcoin

3. Tom Lee

Analityk Fundstrat i dyrektor wykonawczy Tom Lee powiedział w wywiadzie dla CNBC, że słabnący dolar przyczyni się do dalszego wzrostu cen Bitcoina.

„Po pierwsze, Bitcoin musi być w czymś denominowany. Więc jeśli słabnie dolar, [i] Bitcoin utrzyma swoją wartość, wtedy Bitcoin wzrośnie. Ale ważniejszy efekt jest taki, że w tym roku widzieliśmy dużo płynności banku centralnego. Co zaskakujące, dolar był naprawdę mocny przez większą część roku, ale jego słabość sprawi, że ludzie pomyślą: „Jak utrzymać jednostkę w solidnych pieniądzach?”. Wielu ludzi myślało, że złoto będzie tym sklepem, a ja Myślę, że nadal ma rozsądną podstawę, aby ktoś był długim złotem, ale myślę, że dla młodszych ludzi i tych, którzy są w pokoleniu cyfrowym, Bitcoin jest tym cyfrowym aktywem, który chcą przechowywać jako magazyn wartości. ”

Według Lee, Bitcoin 2021 osiągnie lepsze wyniki niż okres byka w 2020 roku. Ostrzega jednak, że BTC prawdopodobnie straci na wartości, jeśli rynek akcji się skoryguje..

„Musimy pamiętać, że baza posiadaczy Bitcoinów jest wciąż niewielka. Nie sądzę, żeby było więcej niż milion prawdziwych ludzi, którzy posiadają Bitcoin, w porównaniu z prawie miliardem ludzi, którzy posiadają inne instrumenty finansowe. Jest więc mały – penetracja wynosi jedną tysięczną tego, gdzie powinna być… Myślę, że jeśli będziemy mieli korektę w akcjach, Bitcoin spadnie, a to dlatego, że wielu nabywców przyrostowych – jeśli są w USA – może wykorzystywać dźwignię finansową, ryzyko lub apetyt na ryzyko jako powód do dodania do Bitcoina, więc powinien faktycznie spadać wraz ze spadkiem akcji. ”

4. Russ Mould

Russ Mould, dyrektor inwestycyjny w biurze maklerskim AJ Bell, uważa, że ​​zarówno złoto, jak i Bitcoin osiągną nowe szczyty w 2021 roku. Według Mold, głównymi czynnikami stojącymi za tym wzrostem będzie stała podaż Bitcoina w wysokości 21 milionów tokenów i złota 2. % rocznego wzrostu podaży.

"Niektórzy będą argumentować, że zarówno złoto, jak i bitcoin może przynieść więcej, zwłaszcza jeśli rządy nadal gromadzą długi, a banki centralne robią wszystko, co w ich mocy, aby sfinansować te pożyczki przez tylne drzwi za pomocą luzowania ilościowego, zerowych stóp procentowych i manipulacji rentownością obligacji, dzięki ich wartość niedoboru w stosunku do gotówki."

Prognoza cen Bitcoin na 2021:

Będziemy udostępniać najlepsze prognozy cen bitcoinów na 2021 r. Przyglądamy się BTC, aby dowiedzieć się, co eksperci mają do powiedzenia na temat jego przyszłych wyników i ile będzie wart Bitcoin w 2021 r. I później.

Rzućmy okiem na niektóre prognozy ekspertów Bitcoin (BTC) na nadchodzące lata:

Prognozy ekspertów Bitcoin na 2021 r

1. Przełącznik monet: 39 869,44 $

Zgodnie z przewidywaniami wartość Bitcoina może wzrosnąć do 40000 USD do końca 2021 roku.

2. CoinLiker.com: 52 371,73 USD

Według CoinLiker wartość Bitcoina może wzrosnąć do 52000 USD do samego końca 2021 roku.

3. Handel bestiami: 55 000 $

Opierając się na jego prognozach, cena Bitcoina może wzrosnąć do 55000 USD w 2021 roku.

Wniosek – oczekiwanie optymistycznej ceny bitcoinów w 2021 roku

W Trading Education wierzymy, że cena Bitcoina może wynosić około 50 000 USD do 2021 r. Uważamy, że cena prawdopodobnie przejdzie krótkoterminową korektę, ponieważ aktywa są mocno zawyżone (pisząc, BTC spadł z 33 000 do 29 500 USD w ciągu ostatniego dwie godziny). Jednak ta korekta będzie miała charakter krótkoterminowy.

Poziom wsparcia 24 000 USD prawdopodobnie zostanie przetestowany, ale nie sądzimy, aby cena Bitcoina spadła poniżej tego poziomu w najbliższym czasie. Idealnie rzecz biorąc, kupujący powinni nabrać rozpędu w ciągu następnego tygodnia, aby przełamać psychologiczne bariery 33 000 i 34 500 USD. Obracając te dwa poziomy z oporu na wsparcie, cena powinna wejść na poziomy 40 000 USD i 50 000 USD.

eToro – najlepszy broker do kupowania bitcoinów

broker etoro

eToro od wielu lat dowiodło, że jest godne zaufania w branży Crypto – zalecamy wypróbowanie ich.

Waluty wirtualne są bardzo zmienne. Twój kapitał jest zagrożony

Czytaj więcej:

Analiza cen bitcoinów na 2021 rok

The Ultimate Beginner’s Guide to Investing in BTC

Zainwestuj w Bitcoin: co wpłynie na cenę Bitcoin w 2021 roku?

Czym jest Bitcoin i czy warto inwestować w Bitcoin w 2021 roku?

Plusy i minusy inwestowania w Bitcoin, czy będzie to milioner?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Please Follow Us
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner